Autor Wątek: Termostat  (Przeczytany 1080 razy)

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Termostat
« dnia: Styczeń 25, 2021, 20:12:31 pm »
Nie obserwowałem do tej pory wskaźnika temp wody bo ciepło z kanałów zawsze szybko leciało i to już po przejechaniu około 1,5 - 2 km. Jak było zimno to siedzenia grzały, kierownica grzała i było ok.
Dzisiaj tak jakoś spojrzałem na wskaźnik temp między zegarami i co się okazało? Po przejechaniu około 20 -25 km wskaźnik doszedł dopiero do pierwszej kreski przy temp na zewnątrz +1. Przejechałem jeszcze chyba 5 km i postój tak z 1 godz. Po powrocie odpalam i znowu wskaźnik zaczyna od dołu ale tym razem szybciej idzie do góry, przejechałem następne 25 km i dopiero doszedł do połowy skali czyli chyba tu gdzie powinien się zatrzymać czyli około 90°C. Dalsza jazda wskaźnik tam już stał.
Nie wiem czy się martwić czy nie.  Czy to wskazuje że termostat zablokował się jako otwarty? Jazda spokojna (max 120) bez szaleństw na eko.
Jak to jest u was?
2.0 i4D
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Termostat
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2021, 08:59:51 am »
Nikt nie obserwuje jak temp wzrasta w stosunku do km? Nie wiem czy zgłaszać się do serwisu (mam gwarancje) czy nie. Nie wiem czy mnie w serwisie nie wyśmieją i powiedzą że ten typ tak ma (TTTM)  :-help
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Termostat
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2021, 09:40:44 am »
Nikt nie obserwuje jak temp wzrasta w stosunku do km? Nie wiem czy zgłaszać się do serwisu (mam gwarancje) czy nie. Nie wiem czy mnie w serwisie nie wyśmieją i powiedzą że ten typ tak ma (TTTM)  :-help

Mogę tylko napisać jak jest u mnie ale to diesel i e pace. Jak tydzień temu było -20 to rzeczywiście wolno się nagrzewał, ale po 20 km nagrzał się do połowy. Co dziwne kilka dni później jak było -5 na tym samym odcinku się nie nagrzał. Nie wiem o co chodzi:)

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Termostat
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2021, 11:39:40 am »
Czyli można by napisać że podobnie jak u mnie.
Mnie to niepokoi bo przecież jak się nie nagrzeje (tak sądzę) to i wypalanie DPF będzie opóźnione lub wcale.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017