Autor Wątek: Różnice w wyglądzie menu  (Przeczytany 917 razy)

Offline JacekVE

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Kocham to forum
Różnice w wyglądzie menu
« dnia: Listopad 15, 2023, 18:42:11 pm »
Witam Wszystkich bardzo serdecznie.
Starałem się znaleźć informacje w necie ale nieskutecznie.
Interesuje mnie i prosiłbym o pomoc w uzyskaniu informacji dlaczego menu w mojej navi wygląda jak na zdjęciu ( 3 kolumny ) a nie tak jak np w instrukcji ( 4 obrazki )
Doprowadza mnie to do szału. Od 2 dni próbuje zaktualizować co tylko idzie.
Macie jakieś pomysły?
Pozdrawiam serdecznie Jacek

Offline barni

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Kocham to forum
Odp: Różnice w wyglądzie menu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2023, 19:42:07 pm »
Primo - masz stary soft, najnowszy to S22A_22.32.4-9028505 z 12/13/2022. Jeżeli w opcjach łącznosci widzisz sam Bluetooth, bez WIFI to pierwsza aktualizacje musisz zrobić w ASO. Jeżeli widzisz WiFi to musisz klikać kilkanaście razy w Sprawdz aktualizacje albo spróbować za kilka dni. Oni tam jakieś kolejkowanie maja, wiec nie zawsze idzie od razu.

Ale i bez tego możesz zmienić ekran domyślny w trybiki - ustawienia glownego ekranu i tam wybierasz  ekran domyślny. Niemniej możesz zrobić całkowicie własny, na ktorym bedziesz mial pod reka wszystkie swoje ustawienia czy kontakty z komorki podpietej po Bluetoth Dziala to jak na iPhone, naciskasz na dana ikonke i ja przesuwasz w inne miejsce lub na czysty nowy ekran. Tylko musisz robic to jako samochod stoi. Nie rob tego w korku, bo jak ruszysz w trakcie przeciagania ikonki to ona zostanie Ci wmsrodku ekranu i potem bedzie tam wisiec na zawsze. Pomaga dopiero reset calewgo infotainmentu, ale wtedy wszystko ustawiasz od nowa.

PS. Ten infomainment jest swietmy, bardzo intuicyjny i malo odrywajacy uwage od kierowania.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2023, 19:52:11 pm wysłana przez barni »

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Różnice w wyglądzie menu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2023, 20:05:34 pm »
Może patrzysz na oprogramowanie które jest troszeczkę inne w nowszych rocznikach? Od rocznika 2021 już jest prawdopodobnie inne.
Ja mam takie samo jak na twoim zdjęciu w MY2020
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline barni

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Kocham to forum
Odp: Różnice w wyglądzie menu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2023, 20:45:20 pm »
Ja mam takie w F-Pace z 2017 ale naklikałem sie sporo  razy aby w koncu sie pobralo. Poza tym hgw czemu to WiFi nie laczy sie w ogole do hotspota zrobionego z iPhone, musialem domowe WiFi pod wiate dociagnac :-)

Offline JacekVE

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Kocham to forum
Odp: Różnice w wyglądzie menu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2023, 22:31:18 pm »
Dzięki wielkie za informację. Właśnie o 19.00 w końcu łyknął jakąś aktualizację. Napisał że 43MB ale do teraz nie skończył jej robić. Odnośnie do wifi itp. Mam wszystko tj.: WIFI, SIM, HDMI, 2x USB.
Sprawdziłem tą opcję z hot spotem z tel. I działa bez problemu.
Łącze się i mam max zasięg.
Jak w końcu zrobi się tą aktualizacja To wrzucę info jak to wygląda
Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za informację

Offline JacekVE

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Kocham to forum
Odp: Różnice w wyglądzie menu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2023, 08:54:29 am »
Zbyszek ja mam kota z 2017 modelowo 2018 ale nie dawało mi spać te menu. Tak już niestety mam że jak się na czymś zafixuje to do śmierci 😀. Czekam na zakończenie aktualizacji i dam znać

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Różnice w wyglądzie menu
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2023, 08:58:17 am »
Też mam bzika w tym temacie  ;D
Jak jest to ma działać a jak zobaczę coś więcej to szukam u siebie czy to może działać  :-za
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline JacekVE

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Kocham to forum
Odp: Różnice w wyglądzie menu
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2023, 16:30:49 pm »
Jestem po aktualizacji - niestety wygląda na to, że obsesji ciąg dalszy.
Dalej 3 kolumnowy wygląd i niewiele to dało. Z jakiegoś powodu nie jestem w stanie zmienić wyglądu na taki jak w instrukcjach pokazują i nawet w Jaguar Remote jak odpalę instrukcję użytkownika po VIN to pokazywany jest ten cholerny ekran z 4 obrazkami  :-help :-help
Panowie jadę do sklepu po jakiś likwor żeby zwiększyć moc obliczeniową i rozwiązać ten temat bo powoli staczam się w otchłań szaleństwa  :-clap

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Różnice w wyglądzie menu
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2023, 18:59:47 pm »
Mocy obliczeniowej przybywaj  :-za
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Różnice w wyglądzie menu
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2023, 08:17:58 am »
Jestem po aktualizacji - niestety wygląda na to, że obsesji ciąg dalszy.
Dalej 3 kolumnowy wygląd i niewiele to dało. Z jakiegoś powodu nie jestem w stanie zmienić wyglądu na taki jak w instrukcjach pokazują i nawet w Jaguar Remote jak odpalę instrukcję użytkownika po VIN to pokazywany jest ten cholerny ekran z 4 obrazkami  :-help :-help
Panowie jadę do sklepu po jakiś likwor żeby zwiększyć moc obliczeniową i rozwiązać ten temat bo powoli staczam się w otchłań szaleństwa  :-clap


wrzuc jakies zdjecie tego 4 kafelkowego - bedzie latwiej odpowiedziec - jesli masz na mysli ten z drugiego zdjecia to to co pokazuje strona jaguara delikatnie mija sie z prawda.

Przyznam ze tego pierwszego nie widzialem nigdy

ten z drugiego zdjecia wystepowal w dwoch wersjach - z przyciskami po lewej i prawej i bez przyciskow w wersji bez przyciskow zostal zaktualizowany do tego z 3ciego zdjecia i u Ciebie tez jest taki z 3ciego zdjecia zeby powrococi do wygladu tego na 2gim zdjeciu trzeba by wgrac stare opgrogramowanie - nie polecam jest duzo wolniejsze i mniej stabilne a do tego tracisz czesc funkcji

« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2023, 08:26:58 am wysłana przez rmazurek »
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline JacekVE

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Kocham to forum
Odp: Różnice w wyglądzie menu
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2023, 08:27:28 am »
Kolego teraz mogę spać spokojnie uffff....
Tak chodzi dokładnie o 2 zdjęcie. Wygląda na to że mam po prostu inny typ wyświetlacza.
Dzięki Ci składamy  :-thank
Niby Touch Pro a wygląda gorzej :)

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Różnice w wyglądzie menu
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 17, 2023, 08:52:40 am »
wyswietlacz jest ten sam - tylko inna wersja oprogramowania ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2023, 03:50:55 am wysłana przez MicGin »
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline JacekVE

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Kocham to forum
Odp: Różnice w wyglądzie menu
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 17, 2023, 21:50:39 pm »
Dzisiaj zapodałem kartę SIM , wszystko ładnie chodzi
Wymieniłem też klawisze w panelu klimatyzacji. Gdyby ktoś potrzebował to jestem do dyspozycji. Nie jest to taka prosta sprawa ale do ogarnięcia

Offline Rafael912

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Różnice w wyglądzie menu
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2023, 16:27:46 pm »
https://www.ovalnews.com/2018/10/finally-some-official-word-on-the-incontrol-touch-pro-updates-for-pre-my19-vehicles.html

Ten drugi obrazek to jest wersja przed upgrade’m oprogramowania, zaczekaj cierpliwie bo ten soft się długo pobiera i długo aktualizuje w tle. To nie smartfon Czasami muszą popchnąć z ASO aby poszedł na Twój samochód, poproś przy jakiejś wizycie. Upgrade przez ASO jest potrzebny tylko jak w łączności nie widzisz WiFi, jak widzisz upgrade pójdzie po WiFI jak je skonfigurujesz. Tylko tak jak mówiłem. cierpliwość szachisty wskazana

Z tego płatnego smartphone pack później Jaguar się wycofal i bylo za free. Jak masz w schowku wejscie z karta sim lub hdmi to po upgrade powinien Ci wskoczyc Apple Carplay. Jak masz same USB to originalny Carplay nie pójdzie. musisz posiłkować się w hackiem, jest kilka osób które tp wgrywają ale nie jest to tanie.