Autor Wątek: Zegary MPH vs. KMH  (Przeczytany 2479 razy)

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Zegary MPH vs. KMH
« dnia: Styczeń 05, 2021, 22:32:19 pm »
Hejka

Szykuję się tania i legalna możliwość konwersji, tj. podmiana samych cyferblatów, wyglądają jak OE prosto z fabryki, zero lipy. Pierwsze w przygotowaniu, będe informować.

Pozdr
P.

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: Zegary MPH vs. KMH
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2021, 23:45:58 pm »
Można już szukać na alle, robota pierwsza klasa, naprawdè nie do odróżnienia.
Mały manual, bo na ytb o to ciężko:
1. Zdejmujemy panel na konsoli środkowej /wokół sziftera/ pod nim sà dwie śrubki t4 trzymajàce konsolę; panel wyciągamy od strony popileniczki, dobrze jest zdjàć gałkę sziftera.
2. Wyjmujemy tylny panel nawiewu, odpinamy wtyczki, odkręcamy dwie śrubki t4.
3.Wyciàgamy konsolè do tyłu /10-15 cm wystarczy/, najlepiej unosząc trochę tył do gòry, z przodu jest trzymana przez dwie spinki nad audio.
4. Zdejmujemy kredens, optymalnie jest użyć plastikowy wyimak do tapicerki; trzymanie: dwie spinki z lewej, trzy pośrodku, dwie z prawej, ostrożnie z dolną prawą, za kredensem jest jakiś czujnik.
5. Opuszczamy i wyciàgamy kierę.
6. Odpinamy aku.
7. Wyjmujemy licznik.
8. Rozpinamy licznik.
9. Ustawiamy wskazówki za zerowych pozycjach  czyli do oporu, robimy fotkè, żeby potem wiedzieć jak założyć wskazówki /skala kmh zaczyna się trochę wyżej niż mph, wskazówkę trzeba będzie założyć +2x jej grubość niżej niż wynikałoby z fotki/
9. Zdejmujemy wskazòwki: klasycznie, kręcàc w przwciwnà stronę i ciągnàc do gòry.
10. Cyferblaty są naklejone, po delikatnym podgrzaniu odchodzą bez specjalnego oporu.

Po założeniu wskazówek mam rozbieżności: +2 kmh  vs GPS czyli mniej niż przed operacjà i -1st. temp. płynu vs. OBD. czyli generalnie super hiper.
Można zamawiać dowolne wariacje cyferblatów, niestety wg indywidualnej wyceny, nie wiem jakiego rzędu są to stawki.

Można też podejść do tematu inaczej: bywajà do kupienia po 100 zeta zdezelowane zegary w km/h ,można z nich wyciàć sam cyferblat prèdkościomerza i wpasować w swój licznik /jeśli obrotomierz nie pasi/. Ciècie można zrobić mièdzy kontrolkami, w tych miejscach jest grube krycie szyldem.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2021, 00:36:18 am wysłana przez PeterX »

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Zegary MPH vs. KMH
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2021, 20:44:36 pm »
Gratuluję, wygląda super!  :-super Gdybym miał jankesa, to z pewnością zrobiłbym taką przeróbkę, ale w kanadyjczyku nie jest ona konieczna, bo mile są na wewnętrznym pierścieniu i nie przeszkadzają.
Pozdrawiam

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: Zegary MPH vs. KMH
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2021, 14:05:51 pm »
Luzik, w jankesie też można brykać na upartego, bo przecież jest skala z KMH i niejednemu to wystarcza, chodzi tylko o to, żeby było wyłącznie z KMH ;)

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Zegary MPH vs. KMH
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2021, 08:06:07 am »
Masz rację Piotrze, kupię sobie taką naklejkę i gdy zrobi się cieplej też przerobię licznik. Możesz dać linka do aukcji? Pozdrawiam  :)

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: Zegary MPH vs. KMH
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2021, 22:25:47 pm »
Zapodałem, ale chyba admin skasował, poszło na priv... jeśli to było wpoprzek regulaminu to sorki.
Chciałbym zaznaczyć, że nie mam z tego żadnych korzyści, kupiłem na alle za stówkę i udostępniłem dawcę organów, na podstawie którego sprzedawca z alle wyprodukował cyferblaty w KMH.

Offline xjscabrio

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 161
Odp: Zegary MPH vs. KMH
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2021, 00:23:49 am »
Mozna tez prosic o link. Dziekuje
XJR-S ,XJR XJ40,X358

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: Zegary MPH vs. KMH
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2021, 18:21:03 pm »
Poszło na priv.
trzeba zalookać na alle: Motoryzacja/Części samochodowe/Wyposażenie wnętrza/Liczniki, zegary ..... i szukać po "XJ", opis troch niedokładny, ale da redę znaleźć, pisnąłem do firmy, żeby oznaczyli X350, X358.