Autor Wątek: Kiedy serwis ?  (Przeczytany 3000 razy)

Offline xbeyond

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • E-Pace S P200 MY20
Kiedy serwis ?
« dnia: Styczeń 03, 2021, 14:07:08 pm »
Cześć,
Za 10 dni mija rok od odebrania mojego Jaguara z salonu. W tym czasie przejechałem około 13 tys km. Każdy samochód , którym do tej pory jeździłem zgłaszał, że zbliża się okres w którym trzeba zrobić przegląd. Jak to jest u Was?

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Kiedy serwis ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2021, 19:37:09 pm »
Cześć, jest albo limit km albo 2 lata. Limit km to teoretycznie 20 000 mil z tego co pamiętam w praktyce będzie pewnie trochę mniej (komputer pokaże).
Włącz zapłon bez odpalania auta wciśnij (OK)   na kierownicy wejdziesz do menu i będzie opcja (najbliższy serwis) z tego co pamiętam. 

Offline xbeyond

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • E-Pace S P200 MY20
Odp: Kiedy serwis ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2021, 14:26:05 pm »
Sprawdziłem i rzeczywiście mam pozycję w menu , która wskazuje na serwis olejowy , który ma nastąpić za ~ 16 tys km.  Dziwne i prawie wszystko dam sobie uciąć . że jak obierałem samochód to mówili ,
że pierwszy serwis jest po 30 tys lub roku ale może pod wpływem emocji coś mi się pomachlaczyło ;-)
Dzięki za podpowiedź.

Online mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Kiedy serwis ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2021, 15:24:55 pm »
Przy odbiorze samochodu powiedziano mi, że przegląd jest albo 30kkm albo 2 lata. Po pierwszym przeglądzie usłyszałem: za kolejne 32kkm albo za kolejne 2 lata.

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: Kiedy serwis ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2021, 09:17:23 am »
Hej

wytyczne przegladu i przebiegu to jedna sprawa ...,

ale pomimo dodatkowych kosztow, jakim sa olej i filtr,

zachecam do wymiany oleju co max 15 000 km i dobrego jakosciowo,

np u siebie wymieniam co 6 tysi i tylko motul, ale to juz inna bajka bo po mocnym remapie,

Pozdr
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...