Autor Wątek: Mapa nawigacji  (Przeczytany 6427 razy)

Online Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 385
Mapa nawigacji
« dnia: Grudzień 07, 2020, 09:59:46 am »
Gdzieś wyczytałem i nie pamiętam gdzie że mapy do XE już nie będą aktualizowane, czy ktoś coś na ten temat wie czy to tylko plotka?
Drugie pytanie to czy te mapy z którymi kupiłem auto są ostatnie i aktualne?

Wersja oprogramowania 9.12.38.669223
Wersja bazy danych JLRNLIFC6EU;HMEU26.1.9780
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline wemar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Mapa nawigacji
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2020, 20:56:33 pm »
Mapy nie są robione pod model auta, a pod system multimedialny, który jest używany nie tylko w XE. Zatem nie sądzę, by ktoś chciał zrobić je niedostępne dla jakiegoś modelu. Poza tym to mocny strzał w stopę, bo navi w aucie to już rzecz powszechna i w sumie niedroga.
Mapy możesz pobrać ze strony https://jaguarshop.here.com/web/WFS/HA-JaguarEMEA-Site/en_GB/-/EUR/ViewWebCompanion-ProductList , ale jeśli upłynął czas darmowej aktualizacji (3 lat od pierwszej rejestracji), to pobieranie jest płatne - 150€ na 3 lata.

Online Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 385
Odp: Mapa nawigacji
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2020, 21:15:17 pm »
Kupowałem w salonie i zapewnili mnie że  mapy są aktualne ale coś nie za bardzo im wierzę. Po sprawdzeniu plików na karcie są one z datą 2016 a jakiś jeden (nie pamiętam jaki) z datą 2018 dlatego pytam. Wchodziłem na stronę aby zaktualizować ale informacja że brak nowych aktualizacji. Płacić za nową mapę może bym im zapłacił ale skoro miały być  zaktualizowane do najnowszych?
Na portalach są w sprzedaży nowe karty po 600 zł ale one mają takie same oznaczenia na karcie jak moja, dlatego zadałem tu to pytanie czy jest moja ostatnią aktualizacją.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline wemar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Mapa nawigacji
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2020, 16:10:25 pm »
Mapy to jedno, a oprogramowanie nawigacji to drugie. Pomimo tego, że Here, bo to ona firmuje navi dla JLR, pracuje na tych samych mapach co Automapa i Janosik, to sposób wyliczania trasy pozostawia wiele do życzenia. Nie wiem jakie są kryteria algorytmu, ale czasem obliczenia są ... radosne. Jadąc od Łodzi na Bydgoszcz, zawsze każe mi jechać autostradą za Świecie i wracać DK5 do Bydgoszczy, choć z węzła pod Toruniem mam DK10 i na obu krajówkach jest podobny odcinek do przejechania. Czasowo też DK10 wychodzi korzystniej.
To nie jest wina aktualności mapy, ale algorytmów przeliczających.

Online Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 385
Odp: Mapa nawigacji
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2020, 18:43:02 pm »
Nie chodzi o wyliczanie trasy tylko o nowe drogi, ronda, obwodnice, punkty POI.
Miesiąc już jeżdżę na tej nawigacji i widzę parę braków ale powiem że nawet mi się podoba graficznie, pomijając wyliczanie trasy.
Jednego tylko nie wiem jak wyłączyć powiadomienia o punktach poboru opłat, nie mogę tego znaleść.
Tak jak wspomniałem wcześniej, wszystkie daty na karcie są z roku 2016 i tylko jakiś jeden plik z 2018, dlatego pytam czy to ostatnia.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline wemar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Mapa nawigacji
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2020, 17:54:26 pm »
Nie chodzi o wyliczanie trasy tylko o nowe drogi, ronda, obwodnice, ...
No to zmartwię cię jeszcze bardziej. Od prawie roku nawi prowadzi mnie po drogach, które jeszcze przez jakiś czas nie będą oddane do ruchu. Wiarygodność danych jest bardzo mizerna. Jeszcze niedawno pod Poznaniem nawi prowadziła tak, że trzeba było robić prawie 20 km. objazd.

Online Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 385
Odp: Mapa nawigacji
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2020, 19:54:14 pm »
Jakie oznaczenie ma twoja mapa (karta) i kiedy była aktualizacja?
Nie wiem dlaczego nie mogę załączyć zdjęcia, ma dobą wielkość.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Online Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 385
Odp: Mapa nawigacji
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2020, 18:22:08 pm »
Karta której nie mogłem wcześniej dać jako załącznik
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline wemar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Mapa nawigacji
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 17, 2020, 21:27:34 pm »
Nie mam karty, navi jest na twardym dysku.
Wersja aplikacji 2019BX.3-9209.
Wersja mapy 8.30.108.154 - Europa + Rosja - to po aktualizacji w końcu 2019 lub na początku 2020.
Najnowsza dostępna mapa ma nr wersji 8.30.115.153

Offline ArturKielce

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Mapa nawigacji
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2021, 23:25:40 pm »
Kolego udało Ci się coś ustalić? Mam ten sam problem. Posiadam Jaguar XE z 2018 roku. Zginęła mi karta do nawigacji (prawdopodobnie w myjni) kupiłem drugą - najnowszą FK72-10E898-AG. Po uruchomieniu okazało się że na karcie są mapy z 2018 roku. Program pobrany ze strony jaguara do aktualizacji map wyświetla komunikat że nie ma aktualizacji dla mojej karty (mimo, że auto jest na gwarancji i nie ma jeszcze trzech lat).
A teraz najlepsze - mogę w owym programie do aktualizacji map wybrać opcję kup aktualizację (112 euro) ale to aktualizacja z jesieni 2019 r. (wersja 28.4.10727).
Złożyłem oficjalne pytanie w tej sprawie do autoryzowanego serwisu, a oni do producenta. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Niestety też gdzieś przeczytałem, że JLR w 2019 roku przeszedł z systemu nawigacyjnego InControl Touch na InControl Touch Pro i od tego czasu nie ma już aktualizacji map do starych systemów.
Jeśli to prawda to JLR nie zasługuje na miano marki premium.   

Offline KonWro

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: Mapa nawigacji
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2021, 12:13:30 pm »
Dlatego chyba lepiej zapłacić Chińczykowi za dokładkę z Androidem i mieć Google Maps lub CarPlay... cały czas o tym myślę, bo nowy ekran daje dwa systemy jednocześnie - Oryginalny plus android.

Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Mapa nawigacji
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2021, 14:45:15 pm »
Dokładnie chiński ekran z androidem załatwia wszystkie problemy, masz wi-fi nawet gniazdo na SIM kartę.
Instalujesz co potrzebujesz jak na telefonie czy tablecie. Yanosika, automapę czy co kto woli. 

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: Mapa nawigacji
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 18, 2021, 16:43:11 pm »
Hej

poki co , nie mam problemow z aktualizacja,
mam nadzieje, ze tak zostanie ..,


Pozdr
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...

Offline kirk42

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Jaguar XE 20d R-Sport MY17
Odp: Mapa nawigacji
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 20, 2021, 09:22:35 am »
Dokładnie chiński ekran z androidem załatwia wszystkie problemy, masz wi-fi nawet gniazdo na SIM kartę.
Instalujesz co potrzebujesz jak na telefonie czy tablecie. Yanosika, automapę czy co kto woli.

Czy posiadasz jakiś link do sprawdzonego urządzenia?

poki co , nie mam problemow z aktualizacja,
mam nadzieje, ze tak zostanie ..,

Czy wiadomo jest z jaką częstotliwością Jaguar (here) wydaje nowe mapy?
Kupiłem subskrypcje na 3 lata i zastanawiam się ile tych aktualizacji faktycznie będzie.

Online Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 385
Odp: Mapa nawigacji
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 20, 2021, 10:09:47 am »
Też mam ekran z klawiszami po bokach i też jestem ciekaw tego jakiegoś pasującego Androida. W poprzednim aucie miałem coś takiego przez 6 lat, teraz córka dalej używa i też zadowolona.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017