Autor Wątek: Znikajace tryby specjalne.  (Przeczytany 4560 razy)

Online Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Znikajace tryby specjalne.
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 02, 2021, 11:54:08 am »
Znajomy mial podobny problem w BMW ma ta sama skrzynie ZF, w jego przypadku problemem byla mechatronika.

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Znikajace tryby specjalne.
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 04, 2021, 23:01:43 pm »
Na szczęście u mnie winny był źle wymieniony akumulator.
Pół roku serwis szedł w zaparte, że to co innego jest winne.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2021, 09:56:42 am wysłana przez MicGin »
Porsche 987 S
SLK R 171

Online Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Znikajace tryby specjalne.
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 05, 2021, 08:13:10 am »
Lezaki magazynowe tak maja. Trzeba sprawdzac date produkcji akumulatora przed kupnem. Dzieki za info zwrotne, legenda glosi ze zf to dobre skrzynie.

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Znikajace tryby specjalne.
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 05, 2021, 10:55:24 am »
Aku jest nowe. W dniu zakupu miało 3 miesiące. Takie podstawowe dane zawsze sprawdzam. I jak do tej pory jest to najdroższe aku jakie kupiłem. Licząc wszystko... około 400 euro.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2021, 16:35:38 pm wysłana przez MicGin »
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Znikajace tryby specjalne.
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 06, 2021, 05:18:10 am »
Na szczęście u mnie winny był źle wymieniony akumulator.
Pół roku serwis szedł w zaparte, że to co innego jest winne.
Który to serwis takie klocki ci zmajstrował, pytam aby mieć to na uwadze robiąc coś u nich?
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Znikajace tryby specjalne.
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 06, 2021, 10:42:47 am »
Zbyszek,na szczescie do nich nie trafisz.To niemiecki serwis.Wiadomo,ze serwisy nie wszystkie sa na dobrym poziomie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2021, 12:34:21 pm wysłana przez MicGin »
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Znikajace tryby specjalne.
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 14, 2022, 19:22:24 pm »
Niestety problem powrócił.
Aku podładowałem ale nic to nie dało. Oczywiście wiem, że to dość często występujący błąd.
Co zauważyłem?Gdy była temperatura minusowa, to nie ginęły tryby specjalne. Jak tylko zrobiło się cieplej, znowu zginęły. I to nie po jakimś czasie. Odrazu po odpaleniu auta wyskakuje komunikat.
Muszę zaznaczyć, że wcześniej w lato było ok. Teraz jest wilgotno. Gdy ta wilgoć zamarza to wszystko działa poprawnie.
Co o tym sądzicie?
Czyżby błąd zapisał się w kompie i odnawia?
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Znikajace tryby specjalne.
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 14, 2022, 21:35:52 pm »
Posprawdzał bym jeszcze kable masowe czy gdzieś się nie poluzowały lub końcówki nie obłamały. Coś gdzieś kiedyś czytałem o tym że na  jednym kablu była częsta taka usterka.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Znikajace tryby specjalne.
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 15, 2022, 08:56:23 am »
DOkladnie -zmieniono projekt tego przewodu w pozniejszych modelach rocznikowych - jest to przewod masowy pomiedzy silnikiem a lewa wierzyczka przedniego zawieszenia pod maska
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2022, 17:26:53 pm wysłana przez MicGin »
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Znikajace tryby specjalne.
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 15, 2022, 11:08:09 am »
Od tego zaczalem sprawdzac ,gdy koledze pekl ten przewod.
U mnie jest jak nowy.Zadnych luzow.
Moglbym jechac do ASO ale czy wykryja te usterke,jesli to jakis przewod nie styka?
Ostatnio chcieli auto na 3 dni a narazie jest mi Jaguar potrzebny bo inne auta uziemnione.
Na szczescie da sie jechac i nie ma to duzego znaczenia,jedynie mnie denerwuje.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2022, 17:27:06 pm wysłana przez MicGin »
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Znikajace tryby specjalne.
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 15, 2022, 18:55:27 pm »
Fakt, naprawa kamery u mnie też trzy dni. Mają auta zastępcze i jak masz na gwarancji to bezpłatnie a bez to jakaś tam opłata jest ale już nie pamiętam ile.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Znikajace tryby specjalne.
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 15, 2022, 19:35:49 pm »
Niedługo odbieram Merca z warsztatu więc nie będzie problemu.
Porsche ma numery sezonowe i mogę ruszyć od marca.
Poczekam te kilka tygodni.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2022, 22:29:29 pm wysłana przez MicGin »
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Znikajace tryby specjalne.
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 06, 2022, 12:01:45 pm »
Tydzień temu byłem na krótkim urlopie. Jaguarem zrobiłem ponad tysiąc km i żadnych problemów nie było.Wrocilem ,auto stało kilka dni , temperatura wzrosła do ponad 30 stopni. Wczoraj odpaliłem auto i silnik jakby się zakrztusił przy starcie na krótką chwilę. Odrazu wywaliło wszystkie możliwe błędy i wyłączyło liczniki. Wyłączyłem auto. Sprawdziłem przyrządem stan aku,potem zostawiłem to urządzenie by sprawdzić stan rozruchu i lądowania. Nacisnąłem start i wszystko normalnie działa.Jedynie check engine pozostał na desce. Ale on potrafi sam zniknąć po jakimś czasie. Lub kasuję go przez OBD.
Muszę przyznać, że trzeba mocno lubić to auto i mieć cierpliwość by to nie sprzedać.
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Znikajace tryby specjalne.
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 06, 2022, 17:30:59 pm »
Mnie nie wiadomo dlaczego trzy dni temu przestał czytać przychodzące podczas jazdy SMS-y. Nic nie powiadamia o nowych wiadomościach, tak jakby nie był połączony z fonem. Tak sam z siebie.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Znikajace tryby specjalne.
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 06, 2022, 17:37:18 pm »
Nowe części nie znaczy, że są dobre. Miałem takie doświadczenie w Mazdzie. Wymieniłem poduszki silnika. Rok czasu się męczyłem z drżeniem całego auta. 4 mechaników wymyślało coraz to inne rzeczy. Ja byłem w 95% pewny, że to poduszki, ale niemieckie ASO twierdziło, że nie, bo są nowe. W końcu trafiłem na mechanika - przypadkowo - który bez mojej sugestii i natychmiast po odpaleniu silnika wskazał na poduszki. Zarówno na zgaszonym, jak i odpalonym silniku. Wymieniłem poduchy na nowe oryginalne - ściągałem je prosto z Japonii. Trwało to prawie 2 miesiące, a koszt był niewiele wyższy, niż tych zamienników - za zamienniki zapłaciłem 400€, a oryginały kosztowały mnie 500€ z przesyłką. Po wymianie silnik dosłownie zniknął z samochodu. Auto zaczęło po prostu pływać po jezdni. Silnika prawie nie słychać - 2 czy 3 razy złapałem się na tym, że chciałem odpalić uruchomiony silnik z powodu przyzwyczajenia do drgań i hałasu na poprzednich poduchach. Druga sytuacja także w mazdzie dotyczy alternatora - zaczął mi niemiłosiernie piszczeć - wymieniłem go na zamiennik "dobrej jakości". Znowu cisza w aucie. Szczęście trwało półtora tygodnia. Piszczenie powoli wróciło. Znowu zostałem zmylony przez mechanika, że to w tym wypadku musi być wina rolek i trzeba je wymienić. Wymieniłem rolki - dalej piszczy. Stary alternator mam i poddam go regeneracji. Wymienię łożyska i szczotki. Wróci na swoje miejsce. Poza piszczeniem wygląda jak prawie jak nowy. A ten "nowy" odeślę na reklamację i zażądam zwrotu pieniędzy za kiepską jakość produktu - 200€ drogą nie chodzi.
Dlatego nie dam sobie już wmówić, że to coś innego, bo ta część jest nowa. Skoro oddałem auto do naprawy i nie zostało naprawione jak należy, to mają to naprawić na swój koszt. Tak więc w Twoim przypadku ścigałbym serwis za zyebaną robotę. Skoro wcześniej nie było takich problemów, a teraz są, to samo się nie zepsuło.
XE 2015 2.0D Automat