Autor Wątek: Moduł komfortu  (Przeczytany 1409 razy)

Offline Krisu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • X-Type automat
Moduł komfortu
« dnia: Listopad 25, 2020, 09:58:20 am »
Witam.
Mam problem ze swoim kotem.  A konkretnie z centralnym zamkiem.  Żyje on swoim życiem. Albo wogóle nie działa, albo otworzy tylko przód. Czasami zamknie auto, czasami nie. Alarm się uzbraja ale drzwi nie rygluje.
Największy problem jest z bagażnikiem. Nie ma tam zamka. Tylko elektryka.
Podejrzewam moduł komfortu. Jak się do niego dobrać ? Czy muszę zdemontować schowek pasażera ? Jak to zrobić ?
Czy może jest inna przyczyna wariacji ? Czy da się bagażnik otworzyć w jakiś inny sposób ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2020, 10:10:12 am wysłana przez Krisu »

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Moduł komfortu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2020, 19:27:12 pm »
Modul jest z prawej strony za schowkiem. Nie demontujesz schowka. Z kluczyka nie otworzysz bagażnika? Masz guzik na pilocie. Ewentualnie podajesz napiecie na jeden z pinów we wtyczce modułu komfortu. Nie pamiętam który.. Muszę poszukac
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline Krisu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • X-Type automat
Odp: Moduł komfortu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2020, 14:22:12 pm »
Niestety, nie na kluczyk. Planuję zrobić jakiś dodatkowy przycisk awaryjny pomijający centralkę.

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: Moduł komfortu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2020, 18:23:33 pm »
z bagażnikiem jest większy kłopot ... jeśli to tylko przez wariowanie centralnego to ok - czasem się otworzy czasem nie ... ale jak Ci się ułamie kabel pomiędzy budą a klapa bagażnika - to niczym nie otworzysz ( ostatnio to przerabiałem ) tak że jak jeszcze możesz otwierać to sprawdź stan kabli  ;D

Offline Krisu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • X-Type automat
Odp: Moduł komfortu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2020, 21:21:51 pm »
Można temu zaradzić. Mikro przycisk z niezależnym zasilaniem. Wyprowadzonym do wnętrza  auta
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2020, 21:45:46 pm wysłana przez MicGin »

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Moduł komfortu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2020, 21:47:54 pm »
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?topic=19208.0 tu jest jeden sposób.. Tylko troszkę inwazyjny. Jeszcze szukam tego z podaniem plusa na pin we wiazce modułu komfortu
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline Krisu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • X-Type automat
Odp: Moduł komfortu
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2020, 15:30:46 pm »
Nie mam raczej przetartych kabli. Mój kot ma 120tyś przebiegu. Sprawdzony przed kupnem przez niemiecką firmę. Osobiście go ściągałem . Tu nie chodzi o sam bagażnik. Jak zadziała central to i klapa się otwiera. Problem jest taki że central raz działa a raz nie. Oczywiście po złości jak coś włożę do kufra to dziad nie otworzy. Zastanawiam się nad wymianą modułu. Na allezło są od 15 ziko. Tylko czy nie będę musiał pastylki przeprogramować ? To taki moduł 1X43-15K600-AM.  Na obudowie za tym numerem jest jeszcze data code. Czy on musi być taki jak na moim module ? Pytałem jeszcze kolegi oblatanego w fordach. Może to być  jeszcze wina zamka sterującego. Została tylko metoda prób i błędów. Co do kufra to zrobienie otwierania awaryjnego to żaden problem. Najpierw przetestuję u siebie. Potem opiszę dla osób które mają problem tylko z bagażnikiem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2020, 16:01:55 pm wysłana przez Krisu »

Offline Krisu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • X-Type automat
Odp: Moduł komfortu
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2020, 18:52:10 pm »
Podłączyłem dzisiaj kompa i takie bzdety wyszły. Może przez te błędy. Płynem przelałem kostki na module. Dzisiaj było ok.