Autor Wątek: Ja się pytam gdzie się podział "auto hold"!?  (Przeczytany 4418 razy)

Offline kasparov

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Ja się pytam gdzie się podział "auto hold"!?
« dnia: Listopad 02, 2020, 01:21:39 am »
Cześć, mój pierwszy post ale zostanę na dłużej.

Model XE 2020 2.0 AWD HSE, demo odkupione od dilera, wyposażone praktycznie we wszystko co w zasadzie było. Uwielbiam ten samochód, ale jest coś co mnie maksymalnie drażni, mianowicie:
1) Brak banalnej funkcji typu "auto hold". Wiecie, mam na myśli patent, że jedziesz w korku, hamujesz, auto trzyma samo hamulec. Kurde takie bajery są obecnie praktycznie w każdym aucie nowym, a i w wielu starych. Osprzęt potrzebny do tego jest w aucie, ba jak jedzie się na tempomacie i tempomat zatrzyma auto to "trzyma" hamulec więc to kwestia tylko i wyłącznie oprogramowania.

2) Braku funkcji jazdy w korku - z tym chyba nic nie poradzimy bez grubego softu.

3) Mnóstwa innych przydatnych funkcji, do których jest osprzęt ale nie ma dopisanego softu - ale o tym może innym razem.

Ja wiem, że XE to nie XF ale no błagam, nawet nie zwróciłem uwagi przy jazdach testowych, że nie ma auto hold bo to abstrakcyjne. Moje pytanie - czy to jest, a ja nie umiem tego uruchomić, a jak nie to czy nie ma jakiegoś patentu, żeby to doprogramować?

Pozdro.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2020, 03:47:21 am wysłana przez kasparov »

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Ja się pytam gdzie się podział "auto hold"!?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2020, 18:44:27 pm »
W XE nie ma auto hold, a dlaczego ? nie wiadomo :) W E pace też nie ma a technicznie wszystko jest :) Nie wiem jak w XF i innych modelach.

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Ja się pytam gdzie się podział "auto hold"!?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2020, 18:46:29 pm »
Może ACC to załatwia?
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline kasparov

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Ja się pytam gdzie się podział "auto hold"!?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2020, 12:15:16 pm »
W XE nie ma auto hold, a dlaczego ? nie wiadomo :) W E pace też nie ma a technicznie wszystko jest :) Nie wiem jak w XF i innych modelach.

Skoro E-pace to najtańszy "SUV" a XE najtańsza limuzyna /sedan to by się zgadzało, że to nie przypadek. Dramat, pewnie za kilka lat będzie można wszystko sobie w sofcie dograć, ale za kilka lat to ja już tego samochodu nie będę mieć.

Może ACC to załatwia?

Co masz na myśli? Jazdę w korku? Tak sobie go też często używam jak jest jakiś większy korek, ale używanie ACC do tego zastosowania jest dosyć upierdliwe (chociażby minimalna prędkość by uruchomić funkcję) no i auto samo nie rusza tylko trzeba dotknąć gaz.

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Ja się pytam gdzie się podział "auto hold"!?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2020, 12:37:30 pm »
Z ACC tak jak i auto hold samo auto nie ruszy a to podobnie z tym że samo auto hold zadziała tylko po wciśnięciu hamulca czego nie ma przy ACC.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline tomas90

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Kocham to forum
Odp: Ja się pytam gdzie się podział "auto hold"!?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2020, 14:11:44 pm »
w XF z 2015r również nie ma takiej funkcji, w poprzednim aucie była i brakuje mi tu tego bardzo szczerze mówiąc.
XF 2015r. lift 2.0T

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Ja się pytam gdzie się podział "auto hold"!?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2020, 08:26:41 am »
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline kasparov

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Ja się pytam gdzie się podział "auto hold"!?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2020, 11:41:28 am »
To funkcja automatycznego zwalniania hamulca. Działa dobrze, tak też ją sobie w korku używam, ale włączyć hamulec trzeba ręcznie klikając, a w nowym XE polifcie przycisk jest dosyć nie pod ręką.
Automatycznie hamulec włącza się tylko jak przechodzisz w tryb P, albo jak wyłączysz auto z trybu D / S / R i stoi w miejscu (w sensie, zapomnisz włączyć P). No i ACC ogarnia hamowanie automatycznie, ale on nie włącza elektrycznego ręcznego, tylko trzyma hamulec. Asystent parkowania też jakoś potrafi :) , tu jakaś inna kwestia za tym stoi.

Przeryłem sieć trochę, wygląda na to, że Jaguar chyba nie ma na to patentu / licencji bo, żaden z modeli nie ma tej funkcji, nawet nowy F-pace poliftowy 2021 i wydaje mi się, że również Land/Range ROVER ma tą samą sytuację.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2020, 18:30:46 pm wysłana przez MicGin »

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Ja się pytam gdzie się podział "auto hold"!?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 03, 2020, 17:02:50 pm »
W nowym Rangę Rover Evoque jest auto hold. Dzisiaj jeździłem. Włącza ją się zestawie wskaźników.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Ja się pytam gdzie się podział "auto hold"!?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2020, 15:07:21 pm »
Przeryłem sieć trochę, wygląda na to, że Jaguar chyba nie ma na to patentu / licencji bo, żaden z modeli nie ma tej funkcji, nawet nowy F-pace poliftowy 2021 i wydaje mi się, że również Land/Range ROVER ma tą samą sytuację.

Ipace ma.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Ja się pytam gdzie się podział "auto hold"!?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2020, 10:29:07 am »
Hmmm dziwne albo w moim kocie jest coś nie tak ale taka funkcja jest i działa. Może to tez kwesta tego że sprowadzany z USA
Jest tez dodatkowy tempomat do jazdy w korku działa od 0,5km/h do 30

Tak więc czy stoję w korku czy zatrzymam się na światłach hamulec trzyma auto automatycznie.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Ja się pytam gdzie się podział "auto hold"!?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 11, 2020, 14:15:02 pm »
Hmmm dziwne albo w moim kocie jest coś nie tak ale taka funkcja jest i działa. Może to tez kwesta tego że sprowadzany z USA
Jest tez dodatkowy tempomat do jazdy w korku działa od 0,5km/h do 30

Tak więc czy stoję w korku czy zatrzymam się na światłach hamulec trzyma auto automatycznie.

Znaczy masz aktywny tempomat?

w tym przypadku dziala to troche jak auto hold ale tylko gdy tempomat jest "wlaczony".

"normalny" auto hold dziala po kazdym zatrzymaniu, aktywny tempomat nie musi byc "wlaczony"
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Ja się pytam gdzie się podział "auto hold"!?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 15, 2020, 09:09:51 am »
rmazurek: Przepraszam sprostuję, Nie posiadam autohold. Ale działa i nie działa Wczoraj miałem trochę jazdy po mieście  więc zwróciłem na to szczególna uwagę. Wiem ze trzyma hamulec po zatrzymaniu się tak jak mam w Wv. Ale.. Nie za każdym razem tak samo jak nie zawsze wyłącza silnik.
Szukałem zależnej przyczyny i nic.  Czasem zadziała natychmiast a czasem po 3-6 sekundach, czasem wcale. Zabij mnie nie wiem.
Człowiek od którego kupiłem auto sprowadza wyłącznie koty i landrowery. Dostosowuje je do EU wiec może to jego robota.   

Offline kasparov

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Ja się pytam gdzie się podział "auto hold"!?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 05, 2021, 00:02:04 am »
Hmmm dziwne albo w moim kocie jest coś nie tak ale taka funkcja jest i działa. Może to tez kwesta tego że sprowadzany z USA
Jest tez dodatkowy tempomat do jazdy w korku działa od 0,5km/h do 30

Tak więc czy stoję w korku czy zatrzymam się na światłach hamulec trzyma auto automatycznie.

Opowiedz jak włączasz tą funkcję, albo podeślij foto przycisku. Takie coś by mi wystarczyło, jak Ty masz to raczej jest i u mnie taka funkcja. Ja się chyba starzeje i nie mogę znaleźć tego nawet w instrukcji :)

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Ja się pytam gdzie się podział "auto hold"!?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 06, 2021, 18:36:53 pm »
U mnie tak dziala aktywny tempomat gdy jest wlaczony.Nie wazne jak predkosc.Czesto jezdze z wlaczonym i nastawionym na wykrywanie przeszkod z wiekszej odleglosci.
Nie mialem nerwow by jezdzic z ustawionym mniejszym dystansem.
Porsche 987 S
SLK R 171