Autor Wątek: Parking brake-hamulec ręczny  (Przeczytany 860 razy)

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Parking brake-hamulec ręczny
« dnia: Grudzień 07, 2020, 10:09:37 am »
Chciałbym podzielić się informacją .Otóż wczoraj nie udało mi się pojechać kotem bo po uruchomieniu pojawił się komunikat parking brake fault i uciążliwy sygnał alarmu.Auto nie mogło zwolnić hamulca ręcznego,choć w rzeczywistości był zwolniony,komp jednak twierdził że jest zaciągnięty.Wszelkie próby zwolnienia ,kalibracji ,resetu nie pomogły.Dzisiaj rozpiąłem wtyki Barking brake module i bezpośrednio na wtykę silnika hamulca pin 7 i 14,podałem napięcie.Początkowo silnik miał jakieś opory,źle to wyglądało,dopiero po wielokrotnej próbie zaczął kręcić ale nie zaciągał.Puściłem go na zwalnianie aż usłyszałem cykanie świadczące o tym że skończył się gwint.Dopiero wtedy połączenie odwrotne skutkowało zaciąganiem.Złożone ,naprawa się powiodła.Piszę to by poinformować potencjalne "ofiary"takiej usterki o sposobie naprawy.Jednak jest  też pytanie,ponieważ zdarzyło mi się coś takiego już drugi raz w odstępie ok 4 lat,zastanawiam się dlaczego.Czy ktoś z kolegów rozbierał silnik hamulca i mógłby coś zasugerować.Wprawdzie raz się udało ,drugi raz też ale następnym razem może się nie udać,hehe.

Offline KarolKazik

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Kocham to forum
Odp: Parking brake-hamulec ręczny
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2020, 20:35:58 pm »
Mój kot teraz stoi unieruchomiony. Zaciągnął ręczny i nie chce puścić. I mam problem w sumie nie wiem jak to ogarnąć

Offline bartek_bezMajtek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Parking brake-hamulec ręczny
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2020, 15:42:01 pm »
Witam!!!

Miałem też problemy z ręcznym... blokował się, nie chciał się zaciągać... Wyciągnąłem cały mechanizm (trzeba lekko wózek opuścić) rozebrałem, wyczyściłem i złożyłem z dużą ilością miedzi. Teraz od kilku m-c jest dobrze. No prawie, bo teraz znów jakieś problemy są, pali się cały czas pomarańczowy wykrzyknik, ale sam hamulec postojowy działa w 100%. Pewnie coś nie tak w sterowniku jest, albo problem na CAN kiedyś tym się zajmę, a teraz próbuje się uporać z wypaleniem DPF'u

Pozdrawiam
Bartek

Offline KarolKazik

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Kocham to forum
Odp: Parking brake-hamulec ręczny
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2020, 17:33:12 pm »
Dam go do mechanika żeby mi to ogarnął bo nie mam gdzie wózka spuścić

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Parking brake-hamulec ręczny
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2020, 21:23:06 pm »
Najpierw spróbuj sam go zluzować podając bezpośrednio napięcie na wtykę silnika ,jeśli to nie pomoze to trudno ,trzeba demontować
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2020, 12:02:02 pm wysłana przez MicGin »

Offline KarolKazik

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Kocham to forum
Odp: Parking brake-hamulec ręczny
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2020, 08:06:04 am »
Oczywiście muszę jakoś spuścić ten ręczny. Więc spróbuję każdego sposobu