Autor Wątek: P0420  (Przeczytany 1428 razy)

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
P0420
« dnia: Październik 01, 2020, 07:17:29 am »
Witam. Od dłuższego czasu walczę z tym błędem. Niestety dwóch mechaników, którzy próbowali ogarnąć temat, nie dysponują dobrym programem do diagnostyki mojego auta. Czy możecie polecić jakiś warsztat w okolicach Rzeszowa? Do tej pory wymienione świece, sprawdzona szczelność układu dolotowego, wymienione filtry powietrza. Zostaje jeszcze kwestia katalizatorów i sond lambda. Od niedawna silnik zaczął nierówno chodzić na wolnych obrotach, faluje, ale to też nie zawsze. Wrażenie jest takie, jakby od czasu do czasu nie palił na jeden baniak. Przy normalnej jeździe jest to niewyczuwalne. Zauważyłem też, że auto więcej pali - jeszcze niedawno na trasie na tempomacie jadąc 150 km/h spalanie było na poziomie max 11 litrów, teraz pali niecałe 14. Odczyt błędu P0420 pokazuje wiele możliwych przyczyn, dlatego potrzebuję dobrej diagnostyki. Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Wszelkie sugestie mile widziane ;)

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: P0420
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2020, 16:32:12 pm »
w przypadku kota to problem z kataliztorem i cały jego otoczeniem
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline GTS.ELMER

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: P0420
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2020, 00:04:30 am »
RS AUTO-SERWIS RAFAŁ STOLARSKI Zaborów k/ Strzyżowa, może kotami się nie zajmuje cały czas, ale gość jest dobry.
Widziałem u niego serwisując poprzedni samochód, marki premium typu porsche itp.
Zawsze jak u gościa zostawiałem auto, to wyjeżdżałem zadowolony.

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: P0420
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2020, 07:00:56 am »
Ok dzięki za odpowiedzi. Po przeszukaniu informacji na necie też obstawiam katalizatory albo sondy lambda. Prawdopodobnie wymienię katy na sportowe, do tego założy się X-pipe skoro już tam będę dłubał. W miarę rozwoju tematu będę dawał znać czy pomogło czy nie. Dodam, że dziwi mnie zachowanie kontrolki check engine - już dwa razy pojawia się i sama znika.

Offline PeterF

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • If it comes; let it. If it goes; let it.
Odp: P0420
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2024, 17:34:21 pm »
Hej,
Udało się rozwiązać ten problem, mam to samo i nie wiem co robić.
Gdzie można kupic te sportowe katy o  których mówisz?
A x-pipe też można u nas dostać ?
Posiadam SSD, oprogramowanie i kabel. Jesteś w potrzebie ze sląska i okolic to pomogę. Za free :D

Offline wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 286
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: P0420
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2024, 15:11:54 pm »
Co wy od razu z tymi katami. P042 świadczy tylko tyle, druga sonda "widzi" niewłaściwy skład spalin. Oczywiście może to być zużyty, uszkodzony kat, ale w większości przypadków, są to nieszczelności układu wydechowego i dossanie lewego powietrza lub zaburzenie strugi spalin. Zanim wydasz kupę szmalu to sprawdź np. złącze elastyczne rur jak jest, czy nie pęknięte, okolice 2 sondy lambda itd... Trzeba na początek usunąć z ECU pamięć korekt czujników!, samo kasowanie błędów nie załatwia sprawy.

Offline PeterF

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • If it comes; let it. If it goes; let it.
Odp: P0420
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2024, 17:21:43 pm »
Jak ja czekałem na taką odpowiedź....dzięki dzięki i jeszcze raz dziękuję bardzo
Stawiam browara
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2024, 11:13:50 am wysłana przez MicGin »
Posiadam SSD, oprogramowanie i kabel. Jesteś w potrzebie ze sląska i okolic to pomogę. Za free :D