Autor Wątek: Wymiana oleju nie w ASO w trakcie gwarancji  (Przeczytany 3420 razy)

Offline FilipBonn

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Kocham to forum
Wymiana oleju nie w ASO w trakcie gwarancji
« dnia: Sierpień 16, 2020, 07:55:43 am »
Cześć,
Krótkie pytanie.
Czy mając auto na gwarancji mogę wymienić olej poza ASO, w sensie czy spowoduje to utratę gwarancji?

Offline kajoj69

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Czarny kot
Odp: Wymiana oleju nie w ASO w trakcie gwarancji
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2020, 22:47:43 pm »
cześć. miałem ostatnio ten sam dylemat . śmieszne są te interwały w moim xe co 34tyś wiec zdecydowałem nie wymienić na 10 tyś ale jako przejechałem. 17 tyś i sprawa wygląda tak możesz wszystko ale czy gra warta świecki ? nie ryzykowałem robie dużo kilometrówi napewno przydał by sie lepszy olej . ale jak chcesz oszczędzić to pewnie sporo na samodzielnej wymianie bo inne dobre serwisy wezmą. około 800pln ASO zaś 1100 pln olej i filtr .co będzie jak coś sie stanie i dopatrzą sie biorą olej do ekspertyzy i juz wiedzą ze to nie ich i nie zaczyna walka za 1100 o gwarancje i usuniecie usterki. ja mam problem ze skrzynią albo silnikiem brak mocy narazie nikt nie może znaleść przyczyny usterka widoczna ale co powoduje ja nikt nie wie. ale spokojnie wpadam do nich wiedząc ze nic nie kombinowałem. to juz nie golf dwa tylko  Samochud  naszpikowany wszystkim co powinien mieć Samochud a awarie sa tym bardziej częste  inni bedą cie przekonywać ZMIENIAJ  !! ale to twoja decyzja zadzwoń  do ASO oni ci powiedzą co i jak.  a zadzwoń do Pana mechanika  przyjaciela twojego. portfela i powie ci nic nie będzie robi on to przecież od lat .  po gwarancji bede tez korzystał z lepszych środków ale narazie dopłacam i wymieniam w ASO

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 399
  • The White Cat
Odp: Wymiana oleju nie w ASO w trakcie gwarancji
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2020, 23:00:11 pm »
argument bez sensu
możesz zmieniać częściej olej - nie w ASO ale możesz zakupić ten olej w ASO - co ma wykazać ekspertyza w takim przypadku?

Offline kajoj69

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Czarny kot
Odp: Wymiana oleju nie w ASO w trakcie gwarancji
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2020, 23:23:28 pm »
pytanie moje brzmiało : czy chce zaoszczędzić na usłudze i pominąć ASO ? I Lać ten sam olej w garażu czy chce lać jakby lepszy olej o tej samej specyfikacji a może innej . jak innej a wydawało by sie lepszej i rekomendowany przez większość warsztatów  wtedy może być problem utrzymanie gwarancji . tak ? czy nie ? masz wiekszą wiedzę  to sie podziel a nie stwierdzenie " bez sensu "  i jaki ma sens kupowania oleju w ASO ?   nie dostaniemy tego samego w sklepie ? 

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 399
  • The White Cat
Odp: Wymiana oleju nie w ASO w trakcie gwarancji
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2020, 23:36:45 pm »
oszczędność na usłudze jest mało istotna, oszczędnością będzie brak konieczności wymiany silnika...

owszem, już kupisz - ale np 3 lata temu jedynym miejscem w PL w którym był Castrol ST JLR 03.5007 były autoryzowane serwisy
i kompletny brak dystrybucji na rynku nawet na zamówienie (dało się kupić z Niemiec)