Autor Wątek: ...co po zmianie skrzyni zf5 24hp... ? - kiepskie przyspieszenie.  (Przeczytany 881 razy)

Offline Dodo88

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • x-type, x308
...co po zmianie skrzyni zf5 24hp... ? - kiepskie przyspieszenie.
« dnia: Sierpień 14, 2020, 06:28:00 am »
Witam,
Jako, ze czułem iż nadchodzi koniec konwertera w moim samochodzie juz jakis czas temu tp bylem pogodzony z tym ze bede musial go wymienic i przy okazji przejrzeć skrzynie.
Oczywiscie mowa tutaj o x308 i przekladni zf5 hp24.
Los chcial ze konwerter rozlecial sie trzy dni przed wyjazdem na urlop, wiec szybka mobilizacja (na szczescie mam anglika w razie potrzeby na dawce) na podnośnik,  dwie dniowki i wszystko zamienione,  przy okazji zamienilem tez skrzynie (chcialem miec pewnosc przed wyjazdem a wiem ze w dawcy wszystko pracowało jak nalezy, no i byl nizszy przebieg)  po zlozeniu w całość,  odpaleniu i przejechaniu sie wszystko wyglada super, nic nie szarpie, nie wali przy przelaczaniu tak jak w poprzedniej przekladni ale wydaje mi sie ze problemem jest przyspieszenie, otoz o ile samochod normalnie żwawo rusza w przod i tyl to rozpedzenie go elastycznym przyciskaniem gazu np do 100km/h jest mozolne, gdy lekko zwiekszam nacisk na pedal -lekko , nastepuje redukcja biegu i gwaltowniejsze przyspieszenie. Na skrzyni ktora byla poprzednio, fajnie plynnie przyspieszal bez redukcji i przy tym zachowywał  bardziej akceptowalne spalanie.
Czy ktoś posiadajacy wiedze w temacie moze mi podpowiedziec czy czegos jeszcze musze dopelnic w związku z wymiana skrzyni ? - jakas adaptacja ? Nauka ? Dodam ze dwa dni samochod stal z odpietym akumulatorem.
Bede wdzieczny za wszelkie rady.

Offline Dodo88

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • x-type, x308
Odp: ...co po zmianie skrzyni zf5 24hp... ? - kiepskie przyspieszenie.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2020, 21:34:35 pm »
...z dzisiejszych obserwacji wynikło, ze zwalona byla lewa pierwsza sonda, ktora podmienilem ale samochod nadal pr,y dodawaniu gazu nawet na postoju troche przebiera i kiepsko sie wkreca, problem takze jest z szybszym ruszeniem spod swiatel, nie wspominam juz o spalaniu...
Ogolnie wszystko wskazuje na sonde, zostaly wymienione dwie pierwsze na obudwoch bankach i dalej bez zmian. Komputer w tej chwili nie pokazuje kodow bledow ale czy mozliwe jest uszkodzenie dolnych sond ? Ewentualnie co sie moze dp tego przyczynic ? Przy demontazu skrzyni, jedyna elektryka jakiej sie dotykamy to wlasnie odpiecie sond i kostki elek.przy skrzyni biegow ale co moglo sie zmienic przez czas montażu...
Zastanawiam sie takze nad tym ze akumulator moze byc zbyt slaby ale niemożliwe poniewaz na tym samym jezdzilem przy poprzedniej przekladni i bylo wzorowo... (74ah)...