Autor Wątek: Poduszki silnika XE  (Przeczytany 6264 razy)

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 21, 2023, 20:58:11 pm »
Auto robione w autoryzowanym serwisie Bosch - poduszki nowe oryginalne. Wymieniany komplet: łańcuch, ślizgi, zębaki itp.
XE 2015 2.0D Automat

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 399
  • The White Cat
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 21, 2023, 21:00:24 pm »
łańcuchy są dwa
co z wałkami wyrównoważającymi - wymieniono?

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 22, 2023, 12:08:15 pm »
Tak, oba łańcuchy były wymienione. Wałków nie wymieniali. Jak oto robili, to "zapomnieli" o problemie z drganiami i zrobili tylko kwestię łańcucha. Jak wygląda kwestia wymiany wałków? Dużo przy tym roboty, czy idzie ogarnąć w garażowych warunkach?Bbo srednio mi sie widzi znowu im auto oddawać. 4k€ już władowałem w naprawę.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 22, 2023, 14:13:17 pm »
Wymiana walkow to tak naprawde rozbrojenie rozrzadu, ta sama praca co wymiana lancuchow, dlatego czesto wykonuje sie ja rownolegle. Jezeli podczas dodawania gazu na postoju nie ma dziwnych oodglosow to raczej walki balansujace sa ok. Sprawdz czy poduszki trzymaja podcisnienie, zdarzalo sie ze nowe poduchy nie trzymaly parametrow.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 23, 2023, 07:43:36 am »
Jezeli podczas dodawania gazu na postoju nie ma dziwnych oodglosow to raczej walki balansujace sa ok.

Dodam od siebie ze problem z walkami objawia sie czesto szumem/gwizdem podobnym do tego jaki moze wydawac padniete turbo
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 23, 2023, 10:35:04 am »
Jeśli chodzi o pracę silnika, to nie wydaje on absolutnie żadnych niewłaściwych dzwięków. Jedyny problem to wibracje. Dziś przykładowo zaraz po odpaleniu auta były one słabsze, niż wczoraj po dłuższej jezdzie. Bede ich dzisiaj atakował, bo mi paliwo cieknie z auta.
XE 2015 2.0D Automat

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 23, 2023, 11:09:17 am »
Masz pecha z tym autem. Mysle,ze sprzedajacy cos juz wiedzial o stanie auta i dlatego sie go pozbyl.
4 tys.euro to sporo kasy choc przy cenie auta to jakis procent.
Ja niedawno zrobilem remont podwozia i  kilka elementow pomalowalem w SLK,ktore warte jest nieduze pieniadze. A zaplacilem wiecej.
Czyli procentowo Ty lepiej wyszedles i mniej boli. ;)
Troche sie obawiam,ze mozesz sie zrazic do tego auta.
Ja tak mialem...na szczescie minelo.
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 23, 2023, 15:31:35 pm »
Poza "obecnymi" problemami wynikającymi z niedbalstwa poprzedniego wlasciciela i fuszerki serwisu to jestem bardzo zadowolony i tak łatwo się nie zrażę. Wcześniej miałem Audi A5C5 z silnikiem V6 2.4, ktora jak ją kupiłem była w tak opłakanym stanie, że ledwo jezdziła. Odremontowałem praktycznie cały silnik itp. został mi tylko do wymiany olej w skrzyni i poprawki lakiernicze. Ale żona marudziła, że za dużo czasu spędzam przy tym aucie i musiałem je sprzedać. Żałuję, bo to był bardzo dobry samochód, wymagał tylko dopieszczenia. Mechanik, ktory go sprawdzał - auto kupił ode mnie kolega - powiedział że od 25lat pracuje ale jeszcze nigdy nie widział tak wyremontowanego i zadbanego silnika w tak leciwym aucie (rocznik 98, a bylo to jakies 4 lata temu). A wszystko zrobiłem sam, na bierząco sie ucząc wszystkiego o tym aucie - jestem informatykiem, a autami interesuje się hobbistycznie. Dlatego i tego jaga doprowadzę do należytego stanu i będę o niego dbał tak długo, jak tylko będę go miał. Nic nie ma prawa stukać ani skrzypieć. Stan auta to moje życie i bezpieczeństwo.
XE 2015 2.0D Automat

Offline anutemix

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Samochód jest dobry do kiedy jeździ
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 23, 2023, 20:28:25 pm »
Szacun kolego też tak myślę jak Ty. Szkoda tylko że jak kupujemy auta to nie są w takim stanie.

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 01, 2023, 18:52:34 pm »
Auto oddałem, czekam na rezultat. Mam nadzieję, że teraz przestanie już cieknąc, że nareszcie zrobią to porządnie. Rozmawiałem z gościem, który prowadzi serwis Jaga w UK - jeśli nie było wcześniej żadnych wycieków, to jest on spowodowany błędem podczas wymiany łańcucha. Niewłaściwy montaż tylnej osłony, uszczelnienia itp. Jeśli chodzi o drgania, to winne jest zawieszenie wydechu przy końcowym tłumiku. Często się psuje i daje taki właśnie efekt. Wymiana prosta i tania. Jestem tego prawie że pewien, gdyż wczoraj rano, jak ruszałem spod garażu to auto dostało przez chwilę mocniejszych wibracji i było słychać "buczenie" z tyłu auta, które przypominało uderzanie o siebie metalowych elementów - to musiał być drżący wydech. Sprawdzę to w sobotę, jeśli mi w piątek auto oddadzą. Tyle dobrze, że dostałem zastępcze na ten czas. Jak będę już po, dam znać.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Fr3sh

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 05, 2023, 12:25:12 pm »
Kolejny raz mój Jaguar zaczął wibrować na wolnych obrotach, załamany pojechałem do mechanika na wymianę poduszek, a okazało się, ze jakiś gryzoń dorwał się do przewodów od zaworu podciśnienia i je zjadł. Mechanik wymienił przewód i znów jest cisza :)

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Poduszki silnika XE
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 19, 2023, 14:50:24 pm »
Poduchy mam wymienione, teraz wymieniłem wieszaki i niwelator drgań. Po wymianie poduszek nie było żadnej różnicy, po niwelatorze i wieszakach kolosalna. Jednak drgania nadal są, mimo że sporo mniejsze. Może to problem z przewodami podciśnienia, skoro wszystko inne zostało powymieniane. Silnik poza drganiami na wolnych nie ma żadnych negatywnych objawów. Pracuje równo, pali jak trzeba, żadnych błędów itp. Tylko jak sprawdzić te przewody?
XE 2015 2.0D Automat