Autor Wątek: Jaguar assistance  (Przeczytany 2919 razy)

Offline leedab

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • E-Pace nigdy więcej
Jaguar assistance
« dnia: Lipiec 09, 2020, 10:48:30 am »
Witam,
Jeszcze do niedawna Jaguar assistance bez problemu, podstawiał samochody zastępcze z rodziny Jaguar LR. Ostatnio robią problemy i proponowali mi Renault Talisman i Passata twierdząc, że brak jest dostępności wcześniej wymienionych. Po telefonie do wypożyczalni uzyskałem info, że jest dostępny zarówno Jaguar jak i LR. Gdy tą informację przekazałem do Jaguar assistance, stwierdzili, że faktycznie i podstawią LR. Dodam, że wcześniej, trzy razy podstawiane miałem samochody właśnie z tej wypożyczalni. Za czwartym razem assistance kombinowało, a w kontakcie telefonicznym z działem obsługi klienta usłyszałem, że mogą podstawiać samochód taki by mógł przejechać z miejsca A do B. Na przeszło 7 miesięcy posiadania Jaguara, prawie 5 miesięcy był w naprawach dotyczących tej samej usterki. 

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar assistance
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2020, 11:27:21 am »
leedab w innym temacie napisałeś, że samochód był 2x w serwisie a nie 5x i 2 miesiące w serwisie a nie 5. Czy możesz powiedzieć jakie miałeś usterki ?
Czy wszystkie wizyty dotyczyły wspomnianego w innym temacie DPF?

Offline leedab

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • E-Pace nigdy więcej
Odp: Jaguar assistance
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2020, 15:00:34 pm »
Proszę,
Trzy razy z tą samą awarią dotyczącą DPF. Brak zapalających się jakichkolwiek kontrolek informujących o potrzebie wypalenia filtra. Mimo to na wszelki wypadek co kilka dni robiłem trasy. Niestety nic to nie wnosi! Od razu kontrolka silnika i spadek mocy! Teraz warunkowo odbieram samochód z ponownie wymienionym filtrem. Mam nieoficjalną informację z serwisu, że za tydzień lub dwa samochód ponownie będzie mieć ten problem, bo jest on w tej konfiguracji silnika i skrzyni nienaprawialny. Wcześniej pokazano mi grubą teczkę z różnymi pomiarami które były przesyłane do fabryki producenta. Wyglądało to tak, że nasz serwis dostał jakąś procedurę i po jej wykonaniu przesyłał do fabryki info co z tego wynikło. Następnie dostawał kolejną procedurę i tak w kółko. Powiedziano mi, że fabryka na moim samochodzie chce nauczyć się rozwiązania. Dlatego dodatkowy przebieg 1000 km. Oni mają swoje potrzeby, a moją jest posiadanie sprawnego samochodu. Dodatkowo muszę szarpać się z Jaguar assistance  by samochód był w podobnej klasie. Wcześniej chcieli kaucję, ale udało się bez. Teraz chcieli dać kompakty mimo, że były ich marki dostępne w wypożyczalni. Samochód wizualnie jest OK, w jeździe nawet te 150 KM jest OK, ale niestety nie mam okazji się nim nacieszyć :-trudno. Ciągle w głowie mam pytanie, czemu w tej konfiguracji są nadal sprzedawane. U źródła dowiedziałem się , że taka konfiguracja jest sprzedawana w Polsce i Rumunii. W innych krajach już wyłącznie z automatem. Polska to promil sprzedaży Jaguara. Osoba w takiej samej sytuacji była proszona przez serwis o robienie większych przebiegów i więcej na trasie! :- pojecia
Pozdrawiam :)

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Jaguar assistance
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2020, 16:30:52 pm »
w tej konfiguracji na pewno nie jest na rynek polski czy rumunski bo mozna tez go zamowic w uk, zreszta ta konfiguracja wystepowala rowniez w fpace, XE i XF(w przedliftach) a ciagle wystepuje w discovery sport i evoque.

Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 399
  • The White Cat
Odp: Jaguar assistance
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2020, 17:16:35 pm »
w XE nie było nigdy wersji 2.0d 150KM, najsłabsze 2.0d które produkowali to 163KM

Offline mir

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • JAG e-pace
Odp: Jaguar assistance
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2020, 18:16:09 pm »
Korzystając z Jaguar Assistance również dostałem informację o braku dostępności samochodu z rodziny J & LR.
Podstawili mi BMW X3 ale z pytaniem, czy mają szukać nadal przysługującego mi auta.
Po 2 dniach dostałem Jaguar XF.
Niestety tego samego dnia gościu wjechał mi w dupę tego XF i znów przesiadka na inne auto, nie mieli oczywiście J & LR więc dostałem Audi A6

Ale działanie Jaguar Assistance uważam za bardzo dobre. Miło i w miarę sprawnie.
Mają ograniczoną tylko ilość aut J & LR.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Jaguar assistance
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2020, 18:53:13 pm »
w XE nie było nigdy wersji 2.0d 150KM, najsłabsze 2.0d które produkowali to 163KM

Racja.

Mialem na mysli ze to ten sam silnik (AJ20D) tyle ze z delikatnie inna moca.

Ogolnie jesli chodzi o wersje mocowe to z technicznego punku widzenia sa takie same - 240D ma inny osprzet (dodatkowa turbina)


No i w platformie D8 silnik lezy poprzecznie a w D7a wzdluznie
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar assistance
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2020, 18:57:52 pm »
No i DPF przez poprzeczne położenie silnika jest dalej. Poniżej wyjaśnienie.

https://www.epaceforums.co.uk/download/file.php?id=768

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 399
  • The White Cat
Odp: Jaguar assistance
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2020, 21:09:16 pm »
czyli jak w XE dpf jest blisko turbo to ryzyko przytkania niskie, do dpf nie zaglądałem ale do EGR niskiego tuż przy turbo - tak i bardzo czysto bez nagaru

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar assistance
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2020, 21:12:44 pm »
Blisko, więc filtr DPF się łatwiej i szybciej nagrzewa i wypala.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2020, 21:57:00 pm wysłana przez MicGin »