Autor Wątek: Nie zmienia kierunków nawiewu  (Przeczytany 787 razy)

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Nie zmienia kierunków nawiewu
« dnia: Lipiec 04, 2020, 18:59:34 pm »
Witajcie. Wydaje mi się, że był już taki temat ale nie mogę namierzyć. Chodzi o nawiewy. Wieje tylko jakby wewnątrz w desce i na szybę. Nie przełącza na inne (navi). Wiem że chyba się zablokowała jakąś klapka tylko gdzie jej szukać. W sumie problem był z tym od zawsze bo trzeba było nacisnąć Def później wyłączyć pozmieniać kierunki i jakaś klapka robiła puk i wszystko działało. Teraz już tak nie da się zrobić. No i nie wlacza sie klima (jest nabita). Podpowiedzcie gdzie to ustrojstwo jest. Dzięki.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Nie zmienia kierunków nawiewu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2020, 19:54:57 pm »
wyjmij schowek, wszystkie silniczki będziesz miał jak na dłoni

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Nie zmienia kierunków nawiewu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2020, 14:14:39 pm »
Dzieki👍 sprawdziłem. Znalazłem trzy silniczki. Pierwszy działa prawidłowo. Kręci w momencie naciśnięcia nawiewu na twarz. Robi pełny cykl. Silniczek drugi jest od jakiejś klapki. Ręcznie wykonuje ok 80 stopni a robi silniczek robi może 30. Ale ręcznie nawet jak się ją przestawia to i tak nie wiele na twarz. Silniczek trzy nie reaguje w ogóle.. ale jak patrzyłem to tam nic nie ma.. Są tam jeszcze z tyłu jakieś dwa czujniki ale nie dalem rady ich wyjąć. Obieg zamknięty działa bez problemu. Macie jakieś rady co dalej?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2020, 15:31:32 pm wysłana przez luko_j »
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Nie zmienia kierunków nawiewu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2020, 18:13:41 pm »
Odkręć krokowiec ktory nie działa i sprawdź czy ręcznie przestawisz klapkę.
Najlepiej byłoby oscyloskopem sprawdzić czy sygnał dochodzi, możliwe ze tylko silnik uszkodzony

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Nie zmienia kierunków nawiewu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2020, 19:10:55 pm »
No wlasnie nie pomyślałem o tym żeby sprawdzić silniczki na tej pierwszej wiazce która dziala. Manualnie klapka środkowa działa w pełni tylko nie wiem od czego jest bo coś zmienia tylko nie wiem co bo się nic nie zmienia tym że słychać zmianę dźwięku przplywu powietrza. A w trzecim silniczku który w ogóle nie reaguje  nie ma nic.. Tam jest dziura. nie ma żadnego mocowania. Wie ktoś od czego są silniczek dwa i trzy?
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]