Autor Wątek: Woda w bagażniku, dużo wody, nie wiem jak się tam dostaję.  (Przeczytany 1114 razy)

Offline LillaMy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • ...
Woda w bagażniku, dużo wody, nie wiem jak się tam dostaję.
« dnia: Czerwiec 23, 2020, 16:13:21 pm »
Hej, niestety mam problem z wodą w bagażniku, który odkryłam przy okazji ciągłych deszczów w ostatnim czasie. W miejscu koła zapasowego i we wnęce za lampą do oświetlania bagażnika z prawej strony mam powódź... Trochę poczytałam na forum i polałam Jaga wodą trochę wyżej od tylnej szyby, efekt jest taki, że zobaczyłam w którym miejscu mi się dostaje ale nie wiem co jest przyczyną. Woda kapie od prawej strony, zaraz przy dźwigni do składania siedzeń, kapie z tej blaszki z dziurką. 'pomacłam' obszar obok tej blaszki i za nią jest dziura/wnęka też obok dźwigni od siedzeń i ta dziura też jest mokra.
Nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć ale może ktoś miał już taki problem i udało się go rozwiązać, z góry dzięki za każdą pomoc  :)

Offline LillaMy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • ...
Odp: Woda w bagażniku, dużo wody, nie wiem jak się tam dostaję.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2020, 16:27:15 pm »
Z tego elementu kapie już do bagażnika.

Offline LillaMy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • ...
Odp: Woda w bagażniku, dużo wody, nie wiem jak się tam dostaję.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2020, 16:28:15 pm »
W tej wnęce też jest mokro.

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Woda w bagażniku, dużo wody, nie wiem jak się tam dostaję.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2020, 10:53:46 am »
Gdybym miał wróżyć z fusów to obstawiam uszczelki. Pewnie ktoś powie - nic odkrywczego - i miałby rację, ale...przyjrzyj się uszczelkom tylnej szyby/podszybia po całym obwodzie. Woda jak wiadomo ma tendencje do pełzania więc źródełek może być kilka. Kolejna rzecz to nieszczelności w poszyciu "zagłębień" od pokrywy bagażnika (nie wiem jak to wytłumaczyć) czy na łączeniu blach nie ma zbytnich "odchyłów"... po za tym "paczaj" na fotki z linku poniżej...

Pzdr.

https://www.google.pl/search?q=jaguar+x+type+water+in+boot&sxsrf=ALeKk01aBmrWsB0K4QErEEDRLmGNM8vNtw:1593075352752&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=ehiX9DiI9zkjXM%252C6yIa-7Q6ApZGdM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kSQERXBAsgnXi6_YHhWWEWZVpPquw&sa=X&ved=2ahUKEwjV7ICUzJzqAhUSi8MKHVu3DPwQ9QEwAXoECAkQEA&biw=1920&bih=976#imgrc=ehiX9DiI9zkjXM
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2020, 10:58:00 am wysłana przez szpadel68 »
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline LillaMy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • ...
Odp: Woda w bagażniku, dużo wody, nie wiem jak się tam dostaję.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2020, 12:37:29 pm »
Na oko nic nie widać z uszczelkami ale polałam wodą po klapie bagażnika i nic się nie dostało do środka, polałam po szybie i woda jest w bagażniku więc jednak szyba... Dzięki za podpowiedź.