Autor Wątek: Woda w bagażniku, dużo wody, nie wiem jak się tam dostaję.  (Przeczytany 1367 razy)

Offline LillaMy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • ...
Woda w bagażniku, dużo wody, nie wiem jak się tam dostaję.
« dnia: Czerwiec 23, 2020, 16:13:21 pm »
Hej, niestety mam problem z wodą w bagażniku, który odkryłam przy okazji ciągłych deszczów w ostatnim czasie. W miejscu koła zapasowego i we wnęce za lampą do oświetlania bagażnika z prawej strony mam powódź... Trochę poczytałam na forum i polałam Jaga wodą trochę wyżej od tylnej szyby, efekt jest taki, że zobaczyłam w którym miejscu mi się dostaje ale nie wiem co jest przyczyną. Woda kapie od prawej strony, zaraz przy dźwigni do składania siedzeń, kapie z tej blaszki z dziurką. 'pomacłam' obszar obok tej blaszki i za nią jest dziura/wnęka też obok dźwigni od siedzeń i ta dziura też jest mokra.
Nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć ale może ktoś miał już taki problem i udało się go rozwiązać, z góry dzięki za każdą pomoc  :)

Offline LillaMy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • ...
Odp: Woda w bagażniku, dużo wody, nie wiem jak się tam dostaję.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2020, 16:27:15 pm »
Z tego elementu kapie już do bagażnika.

Offline LillaMy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • ...
Odp: Woda w bagażniku, dużo wody, nie wiem jak się tam dostaję.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2020, 16:28:15 pm »
W tej wnęce też jest mokro.

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Woda w bagażniku, dużo wody, nie wiem jak się tam dostaję.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2020, 10:53:46 am »
Gdybym miał wróżyć z fusów to obstawiam uszczelki. Pewnie ktoś powie - nic odkrywczego - i miałby rację, ale...przyjrzyj się uszczelkom tylnej szyby/podszybia po całym obwodzie. Woda jak wiadomo ma tendencje do pełzania więc źródełek może być kilka. Kolejna rzecz to nieszczelności w poszyciu "zagłębień" od pokrywy bagażnika (nie wiem jak to wytłumaczyć) czy na łączeniu blach nie ma zbytnich "odchyłów"... po za tym "paczaj" na fotki z linku poniżej...

Pzdr.

https://www.google.pl/search?q=jaguar+x+type+water+in+boot&sxsrf=ALeKk01aBmrWsB0K4QErEEDRLmGNM8vNtw:1593075352752&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=ehiX9DiI9zkjXM%252C6yIa-7Q6ApZGdM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kSQERXBAsgnXi6_YHhWWEWZVpPquw&sa=X&ved=2ahUKEwjV7ICUzJzqAhUSi8MKHVu3DPwQ9QEwAXoECAkQEA&biw=1920&bih=976#imgrc=ehiX9DiI9zkjXM
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2020, 10:58:00 am wysłana przez szpadel68 »
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BY£)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BY£)
...

Offline LillaMy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • ...
Odp: Woda w bagażniku, dużo wody, nie wiem jak się tam dostaję.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2020, 12:37:29 pm »
Na oko nic nie widać z uszczelkami ale polałam wodą po klapie bagażnika i nic się nie dostało do środka, polałam po szybie i woda jest w bagażniku więc jednak szyba... Dzięki za podpowiedź.