Autor Wątek: Bardzo mocne skoki ciśnienia benzyny  (Przeczytany 1508 razy)

Offline TheWojti

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Bardzo mocne skoki ciśnienia benzyny
« dnia: Kwiecień 21, 2020, 18:12:21 pm »
Witam,

Cały czas dręczy mnie błąd P2636 - Fuel Pump ‘A’ Low Flow / Performance – a raczej coś co go wywołuje. X-type 3.0 2006

Auto posiada instalację gazową z mechanicznym powrotem paliwa do baku, ale niestety i tak jest problem z ciśnieniem paliwa. Ogólnie nie występuje ten problem cały czas, najczęściej po chwili nagle poziom ciśnienia paliwa zaczyna strasznie wariować – cały czas rośnie i spada. Aż słychać jak pompa benzyny się męczy a pod maską aż pulsują przewody. (wtedy już nie ma znaczenia czy jadę na Pb czy na LPG, ciśnienie szaleje góra-dół)

A najczęściej po dokończeniu jazdy i zgaszeniu samochodu na jakąś dłuższą chwilę skutkuję zniknięciem problemu. Ale prędzej czy później pojawia się ponowie. Oczywiście bardzo mocno przyglądałem się czy powrót działa, jak powinien. I chyba można tak stwierdzić. Teraz cały czas jeżdżę z włączonym Torque i patrzę czy ciśnienie jest odpowiednie i ogólnie jest. Ciągle utrzymuje się na poziome 378kPha, dopóki nie powróci błąd, albo nie wiem jak to nazwać – tryb szaleństwa pompy ;d co niestety również skutkuje szarpaniem na gazie ( równomierne szarpanie) a na benzynie jazda jest niemożliwa, ponieważ jak ciśnienie spada bardzo nisko auto prawie gaśnie.

A więc moje pytanie, co może być przyczyną tych sporadycznych szaleństw ciśnienia? Może regulator ciśnienia? Może jakieś zabrudzenie/zatkanie na sitku pompy?

Może macie jakieś pomysły :D?



Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Bardzo mocne skoki ciśnienia benzyny
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2020, 18:32:39 pm »
Odepnij aku na 30 min, potem pojeździj tylko na benzynie i zobacz jak auto się zachowuje.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline TheWojti

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Bardzo mocne skoki ciśnienia benzyny
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2020, 14:24:11 pm »
Nie mam potrzeby rozpinania aku, skoro błąd już sam znika wraz ze zgaszeniem samochodu. Tak jak napisałem, auto zachowuje się tak samo na benzynie jak i na gazie, trzyma równe poprawne ciśnienie, dopóki nagle nie zacznie świrować.

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Bardzo mocne skoki ciśnienia benzyny
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2020, 18:07:38 pm »
Koledze chodziło o to żebyś odłączył aku i odłączył gaz. A później pojeździł z odłączonym gazem. A jak tankujesz benzynę to normalnie się leje czy może masz przytkane odpowietrzenie? Pompa Pracując i przelewając benzynę przez silnik podczas pracy na gazie podgrzewa paliwo i w końcu w baku też masz cieple paliwo a ochłodzić. Odkręć korek wlewu i tak jeździj. Zobaczysz czy zejdzie ciśnienie. Wyłączając silnik pompa przestaje pracować i nie robi ciśnienia to po chwili sobie gdzieś ono zejdzie.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Bardzo mocne skoki ciśnienia benzyny
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 22, 2020, 18:16:23 pm »
Dlatego zasugerowałem odłączenie aku, żeby zresetować mapę a potem jeździć tylko na benzynie przez jakiś czas. W teorii przelew wydaje się prostą rzeczą, ale w praktyce ludzie potrafią naprawdę zdrowo to schrzanić, nie wspomne już o emulatorze. Niepoprawne LPG także rozjeżdża mapy benzyny i samo zgaszenie i odpalenie auta jej nie resetuje, to tak nie działa :)
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline TheWojti

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Bardzo mocne skoki ciśnienia benzyny
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 23, 2020, 13:09:16 pm »
No dobrze, rozumiem, czyli 30 min bez aku powinno zresetować mapy, a po jakimś czasie/ilości km mapy się ustawią?

Hmm, czyli jest możliwość, że źle działający przelew prowadzi to rozjeżdżania się mapy, a to do to tego szaleństwa pompy?

Ogólnie mocno myślę mad likwidacją tego przelewu i udaniu się do naszego kolegi z forum do Legnicy, aby zainstalował mi sterownik, który ustawia odpowiednio pompę paliwa. Tylko właśnie chciałem się upewnić, że to wina złego przelewu a nie mojego układu zasilania benzyną.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Bardzo mocne skoki ciśnienia benzyny
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 23, 2020, 14:03:37 pm »
Ten sterownik to emulator i w praktyce też nie każdy gazownik poprawnie go ustawi. Czy to wina LPG i przelewu - nie wiem. Wiem za to, że gazownicy potrafią porządnie narozrabiać w autach, szczególnie iksach, które mają te durne zmiennociśnieniowe pompy.  Jak chcesz być pewien resetu map na 100% to odłącz aku na kilka godzin.  Ciężko stwierdzić ile trwa autoadaptacja. Myślę, że nawet 50-100km.

Moim zdaniem warto zrobić taki zabieg, zanim odda się auto do serwisu/gazownika. Tym bardziej, że nic Cię on nie kosztuje.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline TheWojti

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Bardzo mocne skoki ciśnienia benzyny
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 23, 2020, 16:14:06 pm »
Tak, jest to emulator, ale nie taki, który podpina się tylko pod czujnik i działa na zasadzie oszukiwania go, a taki, który sie podpina pod czujnik oraz pompę - sterując ją. Więc takie rozwiązanie przy własnie tak wrednej pompie wydaje mi się idealne.

Offline TheWojti

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Bardzo mocne skoki ciśnienia benzyny
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2020, 21:15:34 pm »
No więc tak, odłączyłem aku na całą noc i teraz jeżdżąc tylko na benzynie (jeszcze nie skończyła się kalibracja, dalej P1000) dalej ciśnienie skacze - P2636,  czyli jednak wina układu zasilania benzyną, pytanie co to może powodować?

Regulator ciśnienia paliwa? Moduł sterowania pompą? Pompa? (filtr paliwa nowiutki założony.)

Offline KoloRZ

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Bardzo mocne skoki ciśnienia benzyny
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2020, 21:49:20 pm »
A może nieszczelność na linii pompa paliwa króciec wyjściowy z baku. Gubi się przez to ciśnienie. Sama pompa też może nabroić. Moja dwa lata wodziła mnie za nos aż w końcu padła.

Offline TheWojti

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Bardzo mocne skoki ciśnienia benzyny
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2020, 15:03:46 pm »
W końcu wymieniłem moduł sterowania pompy i narazie pomogło, ciśnienie na odpowiednim poziomie i nie skacze jak szalone. :D oby to był koniec tej historii.