Autor Wątek: Jestem w stanie zaoferować piloty RF w zamienniku do XJ40  (Przeczytany 4893 razy)

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: Jestem w stanie zaoferować piloty RF w zamienniku do XJ40
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 17, 2021, 14:05:50 pm »
Mam piloty pasujące do Twojego auta. Zarówno w zamienniku jak i oryginały. Żeby dobrać odpowiedniego w 100%, muszę znać numer Security control module zainstalowanego w Twoim samochodzie.
Żeby dostać się do modułu  (sprawa zajmuje z 10 minut i nie jest skomplikowana) Musisz w bagażniku po lewej stronie zdjąć tapicerkę, odkręcić moduł ABS wraz z metalową podstawką i za nim jest  Security control module. Gdy podasz numer modułu, ja będę w stanie dobrać w 100% pasujący pilot.
Jest to pozycja nr1 na zdjęciu. Jest to najpewniejsza metoda doboru. 

Druga metoda to jeśli wiesz na jaki rynek auto zostało wyprodukowane  i sprzedane to mogę spróbować ustalić jaki pilot jest właściwy. Ale to mniej pewna metoda bo ktoś mógł przez lata coś podmieniać lub przerabiać, bo pilot z Twojego zdjęcia nie był oryginalny. Ale jeśli znasz kraj pochodzenia auta to można zaryzykować.

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: Jestem w stanie zaoferować piloty RF w zamienniku do XJ40
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 17, 2021, 21:12:19 pm »
Witam,

Polecicie jakiś uniwersalny moduł na podczerwień? Oryginalny pilot padł. Chyba, że jest opcja nauczenia innego pilota?

Offline polo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Kocham to forum
Odp: Jestem w stanie zaoferować piloty RF w zamienniku do XJ40
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 18, 2021, 07:29:03 am »
Witam,
dzięki za info, samochód był przeznaczony na rynek
austryjacki, teraz Jaga jest w serwisie na dużym przeglądzie ,
jak wróci to dobiorę się do tych modułów i podam Ci wszystkie
informacje , jeszcze raz dziękuje .
PoDrawiam Piotr

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: Jestem w stanie zaoferować piloty RF w zamienniku do XJ40
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 18, 2021, 17:24:57 pm »
Witam,

Polecicie jakiś uniwersalny moduł na podczerwień? Oryginalny pilot padł. Chyba, że jest opcja nauczenia innego pilota?

Da sie 'nauczyc' inny pilot IR, ale ze znalezieniem bedzie problem. Pilota 'uczy' sie przez lutowanie padów jak w oryginale albo z modulu w aucie.
Duzo prostsza opcja bylby jednak uniwersalny zestaw RF z kluczykiem jaki ci pasuje. Odlaczasz modul ktory schowany jest pod górna konsola, we wtyczce masz trzy kable bodajze(w Haynesie znajdziesz dokladny opis które), generalnie jak laczysz 1 z 2 to auto sie zamyka, jak 1 z 3 to otwiera i tak podlaczasz nowy modul, plus zasilanie z tej samej wtyczki i bedzie dzialac bez problemu.

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: Jestem w stanie zaoferować piloty RF w zamienniku do XJ40
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 18, 2021, 18:25:04 pm »
Moduł w aucie mam, więc można by nauczyć. Ach gdzie te czasy gdy w telefonie była podczerwień. Rzeczywiście nie łatwo znaleźć sensowny pilot IR.

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: Jestem w stanie zaoferować piloty RF w zamienniku do XJ40
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 18, 2021, 19:35:34 pm »
do tych modułów i podam Ci wszystkie
informacje , jeszcze raz dziękuje .
PoDrawiam Piotr

Tak będzie najlepiej jeśli podasz nr lub zdjęcie modułu. I jeśli możesz pisz do mnie na priv. Pozdrawiam

Offline slawekw

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Odp: Jestem w stanie zaoferować piloty RF w zamienniku do XJ40
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 11, 2022, 13:39:03 pm »
Witam.
Byłbym zainteresowany kupnem pilota do mojego Daimlera XJ40 z 1993 r. prawdopodobnie z rynku niemieckiego. Ma przycisk "security" w podłokietniku.
Chwilowo mam też wymontowany ten moduł z lewej strony bagażnika. Nie wiem, jak najwygodniej się Panu kontaktować, więc podaję wszystkie opcje:
tel. stacjonarny 618136502 (najpewniejszy, wieczorem), komórka 508862052, mail: slawek_wozniak@poczta.onet.pl

Offline NieTomek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Jestem w stanie zaoferować piloty RF w zamienniku do XJ40
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 28, 2022, 14:02:08 pm »
Wytłumaczy ktoś jak podłączyć uniwersalny pilot do xj40?
W moim nie był on fabrycznie zamontowany.
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady