Autor Wątek: Awaria centralnego zamka!!!  (Przeczytany 2384 razy)

Offline krystian25

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • X300 Sovereign '95
Awaria centralnego zamka!!!
« dnia: Czerwiec 10, 2009, 20:01:41 pm »
Witam. W moim XJ 40 nie działa centralny zamek. Zabrałem się do sprawdzania wszystkiego "na piechotę" tylko problem w tym, że nie bardzo się orientuję, gdzie szukać sterowników, przekaźników itp...Kiedy przekręcam kluczyk w zamku drzwi od strony kierowcy, słychać "tykanie" jakiegoś przekaźnika - chyba gdzieś pod deską rozdzielczą. Domniemam, że czujniki w klamce są sprawne. Ponadto komputer pokładowy pokazuje komunikat o niezamkniętej klapie bagażnika (boot open). Sprawdzałem zamek od bagażnika i nie dochodzi tam prąd do mechanizmu zamykania. Gdzie znajduje się jakiś czujnik od zamykania bagażnika? Szukałem i nie mogłem natrafić na żaden włącznik. Lampka bagażnika również nie działa i nie dochodzi tam prąd.Mój Daimler był "bity" w tył, więc może ktoś po prostu nie zamontował tego włącznika... Proszę o wskazówki, gdzie szukać przyczyn awarii centrala i włącznika od klapy bagażnika???
PS. Czy przyczyną awarii centrala mogą być zastane siłowniki w drzwiach? Jeśli tak, to jak to najlepiej sprawdzić?
_________________