Autor Wątek: Cześć  (Przeczytany 1399 razy)

Offline Bsat

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Kocham to forum
Cześć
« dnia: Kwiecień 17, 2020, 17:38:06 pm »
Witam wszystkich  ;D Od miesiąca jestem posiadaczem X-type w wersji 2,5 AWD z roku 2004. Forum zacząłem przeglądać jakieś 2 miesiące temu jak zacząłem się rozglądać za daily carem. Skarbnica wiedzy poprostu. Swoje auto kupiłem biorąc pod uwagę silnik/napęd i skrzynia/stan zewnętrzny. Oglądałem bogate wersje 3.0 ale powiem szczerze nie były warte swojej ceny biorąc pod uwagę powyższe. Przypadkiem znalazłem Kota w swoim mieście i przypadł mi do gustu. Każdy używany samochód w tym wieku ma swoje bolączki, a jako że uważam siebie za dość kumatego mechanika i elektronika, wszystkie te bolączki zlikwiduję sam :). Do tej pory z ciekawszych epizodów zaliczyłem:
- wymiana oleju w skrzynce rozdzielczej bez stosowania jakiś zaworków - nawet ceramizer zaaplikowałem  ;)
- poprawa montażu LPG bo "fachowcach" z autoryzowanego partnera Staga... Na jałowym było 0,2s różnicy czasu wtrysku LPG pomiędzy bankami co powodowało rozjazd LTFT...
- likwidacja luzu na wieloklinie pomiędzy prawą półosią a "link shaftem"
- naprawa czujnika temperatury zewnętrznej - dopiero wczoraj wlutowałem i jest w fazie testów - w garażu pokazywał 9 stopni a na mieście 12 co pokrywa się z odczytami termometrów.
W planach mam:
- likwidację piszczenia przy skręcaniu - próbowałem Militec, Prestona, teraz chyba czas na Moto doktora
- zamalowanie rysy przez cały bok pojazdu aż do podkładu - oczywiście bez malowania całego elementu.

Jak będę miał coś ciekawego do powiedzenia to będę pisał. A teraz czas do garażu  ;D

Offline TomTomasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Cześć
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2020, 19:43:12 pm »
Witamy i powodzenia !!! :-tylko
Jaguar XJ 4.0 Sovereign X300 LWB

Offline Majsterwood

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
  • jag xk8
Odp: Cześć
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2020, 12:05:46 pm »
Powodzenie. Kociaki bardzo lubią dopieszczanie więc jest szansa, że będzie to za jakiś czas piękny egzemplarz. Pochwal się więc zdjęciami;)
Pozdrawiam Franciszek
Jaguar XK8
Jaguar XJS
Jaguar X351