Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

DREWNO W XJ40

<< < (2/3) > >>

katar83:

--- Cytat: wtom w Maj 27, 2021, 09:52:45 am ---Sam to robiłem. trzeba cierpliwości i wychodzi jak fabrycznie. Kupujesz fornir taki jaki miałeś, przeważnie orzech włoski i kleisz na poliuretan.  Później lakier, szlifowanie, lakier, polerka i tak do skutku  ;D

--- Koniec cytatu ---

Robilem w XJSie lakier na drewnie i byla masakra, po 12-tej bodajze warstwie stracilem ochote na wiecej, nie wiem jak oni tak grubo go klada :)

wtom:
a jakie dzisiaj mamy lakiery?.....przecież to g..o eko. Wtedy kładli stare dobre lakiery chemiczne a nie wodne.

Yoohas:
Yhy. Ciekawostka. Kiedyś to były czasy ;)

To jak dziś robią to w nowych autach?

W domowych warunkach trudne do uzyskania ale możliwe. Lakier dobrej jakości o wysokim połysku, może być nakładany pędzlem. 24 godziny na schnięcie każdej warstwy. Lekkie przetarcie papierem. Kolejna warstwa. I tak w kółko. Po ok. 6-7 warstwach robi się naprawdę dobrze. Następnie szlifowanie (różne są szkoły, generalnie od gradacji ok. 400 zjeżdżamy do 2500).

Na koniec dobra pasta polerska i gotowe.

jarek-jerryjag:
Wiele części drewnianych reperowałem i aktualnie  najlepszy lakier jaki mogę dostać to :
https://www.spraymax.com/en-us/products/product/clear-coats-and-spot-blender/2k-clear-glamour/
 Oczywiście  to jest w USA ale pewnie podobny lakier  eko dostaniecie w Europie.
 sprawdzi w data co za składniki .
Tutaj nie mam siły zęby fabryczny lakier na drzewie wytrzymał więcej niż 5 lat . szczególnie kierownice .
Moja kierownice z xjs   pomalowałem tym lakierem 7 lat temu i cały czas trzymam tą kierownice na w dzień słońcu  i wygląda jak nowa.
 Ten lakier w puszcze ma ekstra utwardzacz który  przed użyciem puszki trzeba od dołu wcisnąć . Potem puszką można malować przez 20 godzin ale  z praktyki 12 godzin  tylko dobrze lakier sie kładzie .
 Ceny tutaj nie sa tanie tych lakierów jedna puszka okolu 22 dolarów.
 Jednak jest ona tego warta. Te wszystkie lakiery eko są bardziej trujące niż te stare .

emka:
Czy ktoś wymieniał drewno w jagu? Dotychczasowa dyskusja nie odpowiada np. czy po malowaniu forniru nie będzie pękać przy wklejaniu na konsoli przy radiu (mocne wygięcie)? Płaskie, nie ma sprawy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej