Autor Wątek: Radio/nawigacja  (Przeczytany 1516 razy)

Offline nick0000

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
  • S-type V8 4.2 2002 (LPG)
Radio/nawigacja
« dnia: Lipiec 26, 2019, 16:12:04 pm »
Czy ktoś może popełnił ten mod?
https://jaguar.willcoxonline.com/home
W sumie jakieś navi wbudowane byłoby miło mieć ....
Bym się przymierzył tylko czy warto? Niestety nie ma w tym zestawu głośnomówiącego :/

Offline baldzi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • s-type 4.2 v8 2005
Odp: Radio/nawigacja
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2019, 12:15:48 pm »
Zajebista sprawa. Ciekawe jaki jest tego całkowity koszt

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 286
  • Kocham to forum
Odp: Radio/nawigacja
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2019, 20:49:14 pm »
Jak finansowo ogarniecie ten temat napiszcie. Tak samo jestem ciekaw kosztów.

Offline nick0000

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
  • S-type V8 4.2 2002 (LPG)
Odp: Radio/nawigacja
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2019, 15:04:34 pm »
Przymierzę się pod koniec sierpnia. Fajnie byłoby zachować oryginalny wygląd konsoli i w dodatku zawsze parę centymetrów wyżej niż przy ramce 2DIN i współczesnym odbiorniku.
Dam znać jakby co.

Offline plins

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Radio/nawigacja
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2019, 00:13:58 am »
Zrobiłem tę przeróbkę na dodatkowym zakupionym module navi z ekranem dotykowym. Na stole wszystko co mogłem sprawdzić działało, ale po zamontowaniu w jagu sygnalizowany był błąd miganiem kontrolki poduszki (jest też parę mniejszych problemów, - np. grzanie się rezystora, który oszukuje moduł navi po zastąpieniu oryginalnego ekranu w module navi, inna budowa modułu navi bez tunera telewizyjnego niż tego z tunerem (a to powoduje, że sposób zamontowania dodatkowej elektroniki wewnątrz modułu musi być inny),  itp. Błędu nie zdiagnozowałem go do końca, bo gdy robiłem próby nie wiedziałem, że sekwencja mignięć jest kodem błędu (i jej nie zapamiętałem). Być może przyczyną jest to, że nowy ekran pochodzi z brytyjczyka (chociaż symbole się zgadzają) albo uszkodzenia modułu navi (kupiłem go na allegro). Moduły navi na pewno się różnią, bo musiałem przerabiać program na arduino napisany przez Bena Willcoxa, żeby przsiki navi poprawnie się mapowały.
Ostatecznie całość od zeszłego roku leży na półce i czeka na kolejną próbę... 
S-type 3.0 v6, 2007 r.

Offline plins

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Radio/nawigacja
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2019, 00:17:42 am »
Wszystkie podzespoły (łącznie z navi) kosztowały ok 1500,- zł.
S-type 3.0 v6, 2007 r.

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 286
  • Kocham to forum
Odp: Radio/nawigacja
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2019, 12:47:17 pm »
Czyli po mojemu gra nie warta świeczki. Kupujesz panel z przyciskami z wersji gdzie nie było navi czyli w moim wypadku z podgrzewaną przednią szybą jakieś 100 zł. Do tego ramka do radia 2 DIN plus kostki ISO. Wiem gdzie mogę kupić co prawda używane ale w dobrym stanie radio Clairon 706e w sumie za ok 320€, montujesz to i bez żadnych błędów masz zestaw car audio o wiele wiele lepsze jakościowo. Fakt że ślinię się jeszcze na wygłuszenie auta i pewne głośniki Focal 2way.

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Radio/nawigacja
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2019, 14:40:41 pm »
zapraszam do mnie do galerii, wrzucone właśnie radio 2 din, ramka z allegro i problem z głowy

Offline plins

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Radio/nawigacja
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2020, 23:54:04 pm »
Jeśli ten temat jeszcze kogoś interesuje - zakończyłem tę modyfikację, zainstalowałem zmodyfikowany Head Unit i CD w samochodzie, i wszystko prócz dźwięku z napędu CD działa świetnie.
Co do CD - działa przez jakiś czas po uruchomieniu, potem (gdy samochód się rozgrzeje) pojawiają się trzaski, które po jakimś czasie zanikają wraz z dźwiękiem z CD. Gdy źródłem dźwięku jest Odroid - dźwięk jest OK. 
Na stronie autora modyfikacji (tu: https://sites.google.com/willcoxonline.com/jagdroid-v2/cd-player-aux-in) można znaleźć opis modyfikacji CD, która zapewnia AUX-IN bez konieczności modyfikowania Head Unit.
S-type 3.0 v6, 2007 r.