Autor Wątek: Reflektory adaptacyjne konwersja z USA na EU  (Przeczytany 1120 razy)

Offline Jagerowy_Krulewicz

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Reflektory adaptacyjne konwersja z USA na EU
« dnia: Kwiecień 10, 2020, 17:56:09 pm »
Dzień dobry

Aktualnie nabyłem Jaguara xf z roku 2012 ze stanów, który jest własnie w drodze do mnie.
Czy posiada ktoś informacje czy w przypadku reflektorów wystarczy zwykła ich "mechaniczna" przeróbka czy konieczne jest przeprogramowanie?
Dodam ze reflektory są w adaptacyjne z dodatkową opcja automatycznej zmiany wysokości wiązki.
Próbowałem odnaleźć coś na forum lecz z dwóch wątków wynika różnie, według pierwszego wystarczy zwykła przeróbka reflektorów na asymetryczne, w drugim z kolei wspomniane jest o potrzebie adaptacji przez komputer. Dodatkowo niestety w żadnym poście nie jest wspomniane nic na temat opcji adaptacyjnej.

Za każdą informację będę wdzięczny.
Pozdrawiam Marcin.

Offline Endrju

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Nie trzeba było pić!
Odp: Reflektory adaptacyjne konwersja z USA na EU
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2020, 11:11:48 am »
Cześć.
Muszę Cię nieco zmartwić. Sam mam auto sprowadzone ze stanów, zdecydowałem już dawno, że wymienię reflektory na wersję EU. Chciałem jednak tak dla zasady sprawdzić jak to się ma do przepisów a w szczególności do zapisów w instrukcji obsługi auta. Niestety nikt nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć: "ma być tak i tak" próbowałem na forum, w autoryzowanym serwisie, na stacji diagnostycznej, w firmach zajmujących się przeróbkami reflektorów. Efekt? Brak jakiejkolwiek wiążącej odpowiedzi. Zajrzyj do mojego posta kilka linijek niżej...
Po imprezie obudziłem się jako właściciel taniego (!!!) Jaguara XF. Nie pytajcie więc po co go kupiłem...

jest Jaguar XF 5.0
BMW 530 E60
BMW 540 E39
BMW 525 E39
BMW 523 E39
BMW 320 E46
Polonez (Borewicz)
Fiat 125p
Fiat 126p

Offline Jagerowy_Krulewicz

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Reflektory adaptacyjne konwersja z USA na EU
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2020, 13:46:30 pm »
Dzięki za odpowiedź. Twój temat przeczytałem już wczensiej.
No właśnie problem jest w tym, że są to światła adaptacyjne plus jeszcze zmiana wys. wiązki. Kontaktowałem się już z jedna osoba, która zajmuje się przeróbkami lamp z USA na wersję EU i dla niego nie ma znaczenia czy są to adaptacyjne, nawet wstępnie wycenił mi przeróbkę. Widziałem, że jest też facet z warszawy, który zajmuje się konwersja jagow z USA zarówno oświetleniem jak i elektronika więc pewnie po świętach będę musiał się z nim skontaktować. Może jakieś informacje otrzymam.

Endrju mam do Ciebie pytanko, miałeś może jakiś temat odnośnie tego co zmieniałes w swoim Jaguarze po sprowadzeniu poza reflektorami? Lub jeżeli miałbyś chwilę mógłbyś opisać co tam było robione oraz jeżeli był jakiś problem poza lampami to z czym?

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: Reflektory adaptacyjne konwersja z USA na EU
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2020, 08:40:06 am »
Hej

zmieniasz z h7 na xenon adaptacyjny,
czy xenon na xenon tylko adaptacyjny i eu
?

podeslij vin na priv,
moze uda mi sie cos podpowiedziec nie widzac kociaka,

Pzdr
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: Reflektory adaptacyjne konwersja z USA na EU
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2020, 08:43:27 am »
Hej

Krulewiczu masz pelna skrzynke ;)
jak poszperasz znajdziesz moj nr tel,
lub pv z nr tel poprosze,

temat do zrobienia wlacznie z oprogramowaniem ;)

Pzdr
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...