Autor Wątek: Brakujący element  (Przeczytany 1315 razy)

Offline Szymek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Brakujący element
« dnia: Wrzesień 22, 2019, 17:32:03 pm »
Witam wszystkich.
Od niedawna stałem się właścicielem x308 z 98r.
Od dawna marzyłem o Jaguarze i wreszcie się udało.
Egzemplarz nie jest ideałem ale do tego będę dążyć  ;D
Nie działa radio, tzn nic się nie dzieje po wciśnięciu guzika power. Może ktoś z was wie co się dzieje? Zacząłem poszukiwania od bezpiecznik ów. Po zdemontowaniu osłony akumulatora zauważyłem, że są luźne kable i ewidentnie czegoś brakuje, tylko właśnie czego?

Offline Kiełbek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: Brakujący element
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2019, 21:47:22 pm »
Mi to wygląda na jakieś kable od wzmacniacza. Skoro radio nie działa tzn coś mogło byc kombinowane w temacie audio.

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: Brakujący element
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2019, 07:02:09 am »
Końcówki kabla ewidentnie z zestawu okablowania audio, do tego napis "Helix" na przewodzie ;)

Offline Szymek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Brakujący element
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2019, 07:35:39 am »
Taka była moja pierwsza myśl. Tylko ilość tych kabli. Tam są 2 takie przewody, to dużo na sygnałów kabel  :- pojecia i trochę krótkie żeby gdzieś tam jakiś wzmacniacz umiejscowic... Chyba, że do jakiejś aktywnej skrzynki...

Offline Szymek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Brakujący element
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2019, 07:40:09 am »
To pewnie i tak nie obejdzie się bez wyciągnięcia radia, aby sprawdzić co tam się dzieje :-boks

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: Brakujący element
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2019, 08:10:54 am »
A w jakim miejscu jest ta skrzynka z bezpiecznikami? Nie orientuję się jak to jest w Twoim aucie. Te końcówki wpina się w wzmacniacz także musiał być umiejscowiony w bliskiej okolicy skrzynki. Ale jeśli te bezpieczniki są pod maską to niemożliwe, żeby tam był wzmacniacz.
Czekaj...na zdjęciu widać akumulator na górze. Więc chyba końcówki są pomylone (kable mają być podłączone do akumulatora). Pasowałoby sprawdzić, gdzie jest drugi koniec przewodu (obstawiam bagażnik, można sprawdzić tez pod siedzeniami). Jeśli radio "nie działa" to może po prostu jest tak, że w aucie był zamontowany wzmacniacz, do którego podłączony był sub i głośniki (albo same głośniki). Radio może działać normalnie, tylko głośniki mogą mieć poprowadzone osobno okablowanie pod wzmacniacz. Jeśli to co piszę to prawda (niekoniecznie oczywiście) to pasowałoby podpiąć głośniki pod oryginalną instalację albo odnaleźć customowe okablowanie i podłączyć wzmacniacz.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2019, 08:33:57 am wysłana przez ZAIC »

Offline Szymek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Brakujący element
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2019, 08:16:05 am »
Ten zestaw bezpiecznikow są w bagażniku
😊

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: Brakujący element
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2019, 08:45:07 am »
Aha ok, więc trzeba odnaleźć drugi koniec kabla. Te końcówki mają być wpięte w wzmacniacz, drugi koniec kabla ma być podpięty do aku. Poszukaj, czy nie ma tam więcej kabli. Jeśli coś znajdziesz, to może to być okablowanie pod głośniki.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2019, 12:52:36 pm wysłana przez MicGin »

Offline Szymek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Brakujący element
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2019, 09:50:21 am »
Akumulator jest obok, ale końcówki kabli są zbyt małe do aku. Myślę, że chyba będę musiał wyciągnąć radio i wtedy się wszystko wyjaśni czy kable te są podłączone do radia.

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: Brakujący element
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2019, 10:21:14 am »
Pewnie z tyłu radia masz te kable podłączone wtyczkami typu Cinch do wyjścia Line Out. A w bagażniku masz kable zakończone "oczkami" do wzmacniacza.
Może jak ktoś wyjął wzmacniasz (może aktywny sub) to kable położył w skrzynce,żeby się nie pałętały?
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline Szymek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Brakujący element
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2019, 11:12:58 am »
No tak to wygląda. Wczoraj udało mi się wyjąć radio. Te kable są faktycznie podłączone. Są też wszystkie wtyczki podłączone i radio nadal nie działa... 🤔 Muszę sprawdzić czy jest napięcie w kostce

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: Brakujący element
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 29, 2019, 15:45:01 pm »
Odłącz od radia najpierw te kable co poniewieraja się w bagażniku i wtedy sprawdź działanie radia.