Autor Wątek: OTA Software Update  (Przeczytany 16572 razy)

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 17, 2020, 11:03:01 am »
iphone...
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 28, 2020, 14:53:46 pm »
Kolejny problem (?)
JAG wyszukał aktualizację. Kliknąłem "Instaluj teraz". I od trzech dni jeżdżę z czarnym ekranem. Gdy docisnę ekran pokazuje się komunikat "Instalacja w toku. Pojazd unieruchomiony do czasu zakończenia". I tak trzy dni. Nie rozumiem: pojazd ma być unieruchomiony? Będzie unieruchomiony? Po unieruchomieniu zainstaluje się? Ostatnio stałem na parkingu 40 minut - bez rezultatu. Nic nie mogę zrobić bo nic mi się nie wyświetla. Radio chodzi, kamera cofania działa...tylko coś się instaluje przez trzy dni... Miał ktoś coś podobnego? Może coś źle robię? Boję się jechać do serwisu bo auto będzie stało 3-4 dni a i tak nic nie zrobią i nie zdziałają. Ma ktoś pomysł o co chodzi? Zawiesił się? Trzeba stać na włączonym silniku 6 godzin, czy co?

Offline xbeyond

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • E-Pace S P200 MY20
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 29, 2020, 00:21:40 am »
Raz miałem taką sytuację w swoim , że po uruchomieniu silnika ekran był czarny i nie działało radio ani kamera. Następnego dnia rano po uruchomieniu silnika wszystko zaczęło działać i nigdy więcej ten problem nie wystąpił. Różnica taka że nie działo się to podczas aktualizacji.

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 29, 2020, 13:26:43 pm »
Skonsultowałem z serwisem niegwarancyjnym - prawdopodobnie poważne uszkodzenie całego modułu (?)= odesłali mnie do ASO z powodu drogiej i pracochłonnej naprawy (doceniam uczciwość, że nie chcieli mnie naciągnąć ;D ). Termin w ASO - za dwa tygodnie. Kpiny. Więc albo Jaguary psują się na potęgę i faktycznie nie mają terminów albo jak to w ASO Jaguara: sie zobaczy, sie zrobi, langsam, langsam... :(
Jestem pełen obaw, znając dotychczasowe "osiągnięcia" ASO martwię się, że samochód będzie stał tygodniami a i tak polegną i nie naprawią. Albo naprawią tak, że zepsują jeszcze bardziej.
Nie mam wyjścia - auto na gwarancji, niech robią.

Raz miałem taką sytuację w swoim , że po uruchomieniu silnika ekran był czarny i nie działało radio ani kamera. Następnego dnia rano po uruchomieniu silnika wszystko zaczęło działać i nigdy więcej ten problem nie wystąpił.
Tak to miałem już kilka razy. Może psuło się powolutku a teraz walnęło konkretnie?
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2020, 16:52:14 pm wysłana przez Choina »

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 05, 2020, 10:11:51 am »
Naprawiłem sobie sam ;D
Powiem szczerze, że zgłupiałem już teraz. Wpadłem bowiem na pomysł, że to wadliwa aktualizacja blokuje jedynie ekran bo reszta działa. Wymyśliłem jak obejść nieustanne aktualizowanie: podałem kilka komend głosowych i system zatrzymał aktualizowanie aby je wykonać. Wtedy wszedłem w ustawienia (bo wszystko działało = ekran był aktywny i sprawny) i zmieniłem status aktualizacja z "Instaluj teraz" na "Powiadom mnie później". I wszystko śmiga ;D ;D ;D
Nie rozumiem tego samochodu.
Teraz jedynie w serwisie muszą mi wywalić błędną aktualizację (albo poprawić instalkę) i powinno być w porzo.
Rozpisuję się nad tym przypadkiem bo może ktoś kiedyś będzie miał podobnie i wtedy doraźnie można sobie poradzić.
Kusi mnie aby w serwisie nic nie mówić i poczekać na "diagnozę" orłów  >:D Ale za duże ryzyko, że coś mi rozmontują na dobre i faktycznie naprawdę popsują.

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 05, 2020, 10:15:14 am »
iphone...
Poprawili aplikację na Androida i wszystko chodzi jak trzeba.

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 05, 2020, 11:24:17 am »
U mnie jeżeli chodzi o przesyłanie map to jak na komputerze na stronie https://www.jaguar.here.com/index.php#home/0 wpiszę adres to wysyła  poprawnie, a jak w aplikacji na Iphone to nie działa - nie przesyła mapy.

Offline xbeyond

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • E-Pace S P200 MY20
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 07, 2020, 13:59:06 pm »
Dzisiaj mój samochód znalazł nową wersję. Plik 24MB. Pobrane zainstalowane. Jak zwykle nie wiadomo co zostało poprawione.

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: OTA Software Update
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 10, 2020, 23:24:36 pm »