Autor Wątek: XJ a LPG  (Przeczytany 12578 razy)

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.271
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 26, 2021, 12:23:05 pm »
Jak mawiają: dlaczego ludzie bogaci są bogaci? Bo umieją liczyć ;)

LPG w Pagani Zonda może nie do końca pasuje (bo i trudno pewnie go zmieścić) ale w starym trupie w cenie (jak dobrze pójdzie) nowego Citroena C1?
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 29, 2021, 23:53:33 pm »
Ja do portfela nie mam zamiaru nikomu zaglądać, tak jak pisałem wcześniej, przy przebiegach nawet 20 k to żadna oszczędność, jak się policzy koszt instalacji, cewki, świece, filtry, dodatkowe serwisy, i paliwo na rozruch. Jak już tak co niektórzy prawią tutaj mądrości o oszczędzaniu, to się trzeba zastanowić czy w tym przypadku wogóle jest sens kupowania XJ do jazdy na co dzień, i czym innym jest użytkowanie Skody 1.2 w gazie a czym innym V8, gdzie macie 8 cewek po 450 zł za szt.

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 30, 2021, 16:55:23 pm »
Kolega marti może mi podpowie ile to razy do roku w porównaniu do jazdy tylko na Pb trzeba wymieniać świece, cewki i filtry jeżdżąc na LPG ? Nie wiem ja się nie znam ale dwa lub trzy filtry za kilkanaście złotych przy przeglądzie instalacji LPG to chyba nie jest jakiś straszny wydatek rujnujący budżet a jakby nie liczyć LPG jest mimo wszystko jeszcze ponad dwa razy tańsze od Pb i pisanie, że przy przebiegach 20k rocznie się nie opłaca jakoś mnie nie przekonuje  ;)
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Tomo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 31, 2021, 14:50:41 pm »
Ja do portfela nie mam zamiaru nikomu zaglądać, tak jak pisałem wcześniej, przy przebiegach nawet 20 k to żadna oszczędność, jak się policzy koszt instalacji, cewki, świece, filtry, dodatkowe serwisy, i paliwo na rozruch. Jak już tak co niektórzy prawią tutaj mądrości o oszczędzaniu, to się trzeba zastanowić czy w tym przypadku wogóle jest sens kupowania XJ do jazdy na co dzień, i czym innym jest użytkowanie Skody 1.2 w gazie a czym innym V8, gdzie macie 8 cewek po 450 zł za szt.
Ja tam nie wiem, ale szybciutko mi wyszło, że po tych 20kkm zwraca mi się koszt instalacji na miękko. Auto mam do tras i często jeżdżę trójmiasto<->Warszawa.
Auto kupiłem z zamiarem wygodnego przemieszczania się po Polsce i chcę to robić również ekonomicznie.
Dziękuję za opinie na temat warsztatów i jeszcze raz koledze filar12 za polecenie profi warsztatu na miejscu ;)
Jak mi w praktyce wyjdzie, że to jednak strata kasy i mogiła, to się podzielę żeby ostrzec innych "naiwnych"...
Jest - 1999 Mazda mx-5 1.6
Jest - 2005 Jaguar XJR (US)

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.271
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 31, 2021, 16:28:29 pm »
Gaz do kuchenek!
Ropa do czołgów i ciężarówek!
Benzyna do zapalniczek!
Prąd do gniazdka!

Wychodzi, motyla noga, że trza rowerem. Albo per pedes.

Każden jeden niech sobie jeździ na czym chce. Korek wstydu, podtlenek cebuli. Diesel musi dymić.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 31, 2021, 22:50:32 pm »
Oszczędność przy dystrybutorze kusi, kusi, kusi nawet bardzo, cewki, świece itd wytrzymają więcej niż 50k przebiegu?  bo to dwa lata jazdy, a koszt wymiany z uszczelkami to 5k, w pierwszym roku zwraca się instalacja, w drugim pozostałe rzeczy, w trzecim 75k przebiegu, pewnie jeszcze coś wyskoczy, to kiedy te super zyski, w czwartym, piątym czy szóstym roku, tak pytam bo się nie znam 

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 12, 2021, 22:17:31 pm »
O czym tu piszemy?
Cewki 240x8=?
Świece robią około 40-50tys. Koszt 70x8=?
Uszczelki?
Skąd te koszta?
Szukanie negatywów na dzień dobry to nie jest dobry punkt wyjścia.

Ja ze swojej strony mogę jedynie stwierdzić ze się opłaca lpg i koniec tematu.
Ktoś kto jeździ to wie o co chodzi.
Przykładem mogą być tylko suche wyliczenia
Koszt paliwa na 500km w szybkiej trasie załadowanym autem to 160-170 zł. na LPG
Teraz pozostaje porównanie kosztów jazdy na Pb dla sceptyków.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Offline Markgregorius

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 14, 2021, 06:44:51 am »
Witam. Od Trzech lat posiadam XJRa w LPG. Posiadam instalacje stag. Zrobiłem już 80tys.km i wymieniłem tylko filtry. Oszczędność jest kolosalna!
Przedtem jeździłem tylko na PB i przy jeździe z uśmiechem na twarzy spalanie w mieście oscylowało w granicy 23l/100km,dlatego też w rok instalacja się zwróciła i nawet jakbym miał do tego doliczyć kupno całego silnika z osprzętem w razie awarii przez LPG( co jest dla mnie smieszne) to i tak jeszcze by zostało. Każda instalacja zwraca się tak samo, i oszczędność jest w każdym aucie. Nawet jak zakładasz gaz do silnika 1.0 - wtedy zamiast 4l/100km pb pali 4.5lpg. a czy moj xjr jest obciachowy? Myślę , że obciach to jest płacić 5L za litr zamiast 2,20zl. za litr. A kto chce napychać kieszenie darmozjadom z rządu niech płaci 3zl podatku w każdym litrze benzyny. Pozdrawiam!

Offline rav

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • S Type 2003 3.0 Sport
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 14, 2021, 17:48:05 pm »
https://youtu.be/Q8iWtgK9t5Q

Ponad 300tys km na gazie i nic z silnikiem?  ;D
Był: czarny S-Type 2001 3.0
Jest: srebrny S-type 2003 Sport 3.0

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 21, 2021, 22:50:24 pm »
Trasy nie ma co porównywać chyba że jesteś handlowcem, większość jeździ wokół komina 10-15 km w jedną stronę do pracy, wiec myśle że do tych oszczędności trzeba doliczyć jeszcze 2-3 litry na rozruch w zależności od temperatury. Jeden z mechaników mi mówił że w XJR są bardzo miękkie gniazda zaworów które się wypalają przy zwiększonej temperaturze która się wytwarza przy użytkowaniu gazu, dlatego podobno ta wersja silnika się nie nadaje pod lpg, no ale każdy ma swoje doświadczenia. Oszczędności napewno są, tylko śmiem wątpić czy skórka warta za wyprawkę, kiedyś ktoś mi powiedział że fabryki się nie poprawia, i większość mądrzejszych przekonało się niestety na swoim tyłku o tym fakcie.

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 22, 2021, 22:33:03 pm »
Z gazem jak z tuningiem, z czasem zawsze wyjdzie bokiem, no ale spore bieżące oszczędności zawsze znajdą amatora.

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 28, 2021, 16:29:36 pm »
Myślę , że obciach to jest płacić 5L za litr zamiast 2,20zl. za litr. A kto chce napychać kieszenie darmozjadom z rządu niech płaci 3zl podatku w każdym litrze benzyny. Pozdrawiam!

Ale po dobrych drogach dobrze jest pojeździć, nieprawdaż? A dobre drogi powstają właśnie między innymi z podatków w paliwie. Ale na dobre drogi niech się składają inni - frajerzy, my "warszawka" nie będziemy obciachowi i nie będziemy się dokładać. I żeby nie było, warszawka nie dotyczy Warszawiaków ogółem, tylko pewnego sposobu myślenia i działania spotykanego w każdej części Polski i świata określanego właśnie tym zwrotem...

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 28, 2021, 20:49:33 pm »
Haha dobre to się koledze udało - drogi z podatków od paliwa :-clap  - w Polsce . Jeszcze się pewnie dowiem, że autka na prąd ładowane są z ekologicznych elektrowni na węgiel tylko te niedobre Polaki kupują na złość stare trupy na gaz (który już od jakiegoś czasu nagle stał się jakoś mniej przyjazny dla środowiska tak jak wcześniej diesel) zamiast nowych ekologicznych autek powstających z pierdów jednorożców ;D
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.271
Odp: XJ a LPG
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 07, 2021, 20:43:44 pm »
Ileż ciekawostek można się dowiedzieć na forum Jaguara  ;D

Co to znaczy "warszawka" - i nawet zwrot światowy ;)
Z czego są pieniądze na drogi (@adt81 - jeśli nie z podatków od paliwa (jako jedno ze źródeł, ale nie jedyne) to z czego?)
I coś o samochodach elektrycznych (PS. Nawet ładowany prądem z Bełchatowa emituje mniej CO2 niż porównywalny ICE)

Forum uczy, forum radzi...
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.