Autor Wątek: Niski poziom płynu chłodniczego na gorącym silniku  (Przeczytany 974 razy)

Offline OV3R

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Niski poziom płynu chłodniczego na gorącym silniku
« dnia: Czerwiec 13, 2020, 21:59:00 pm »
Cześć!

Jestem posiadaczem Jaga XF 3.0 275KM, i mam dziwny problem.
Ostatnio wyskoczyła kontrolka "low coolant level", zaparkowałem auto, zostawiłem na kilka h do ostygnięcia, sprawdziłem stan płynu, rzeczywiście było troche mało więc uzupełniłem do prawidłowych wartości. Wieczorem zrobilem jeszcze spokojną rundkę i było wszystko okej,  bez komunikatów. Zostawiłem na noc, rano podchodze, sprawdzam poziom a tam po sam kurek nalane, dużo ponad poziom prawidlowy. Troche odessałe do właściwego poziomu, pojezdzilem, znowu komunikat, zostawiłem do ostygniecia na troche, dolałem, pojezdzilem dluzej. Otworzylem maske i slychac bylo wyrazne syczenie i plyn widac porozbryzgiwal sie troche w rozne miejsca. Nie znalazlem takiego watku na forum totez dodaje nowy. Mam nadzieje, ze ktos z szanownych kolegow mi tu pomoze. Z gory dziekuje i pozdrawiam :)

P.S. Jeden z mechaników wskazał na uszczelkę pod głowicą, czy to rzeczywiście może być to?  :-cry
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2020, 22:10:49 pm wysłana przez OV3R »

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 437
Odp: Niski poziom płynu chłodniczego na gorącym silniku
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2020, 07:33:38 am »
Nie musi być od razu uszczelka, równie dobrze pompa wody, termostat. Popatrz czy w zbiorniczku jest maź, kup test do testowania co2 w układzie. Olej jest czysty?

Offline OV3R

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Niski poziom płynu chłodniczego na gorącym silniku
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2020, 08:04:15 am »
Właśnie w zbiorniczku wyrównwczym mazi nie ma. Olej sprawdze dzisiaj.
Chodzi o ten taki jednorazowy test z płynem ktory zmienia kolor tak?