Autor Wątek: odpala i zaraz gaśnie  (Przeczytany 5176 razy)

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: odpala i zaraz gaśnie
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 26, 2019, 18:50:28 pm »
Całkiem możliwe, jest w ogóle jakiekolwiek ciśnienie na listwie jak odkręcisz linię?

Offline MarcinRumia

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SAJJFALG3BP808788
Odp: odpala i zaraz gaśnie
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 26, 2019, 19:56:47 pm »
Przed listwą na zlaczach odkrecilem i cisnienie jakby dziadek z prostata sikał, nie miałem  żadnego T łącznika żeby sprawdzić, ale manometr podlaczylem bezposrednio pod linę za filtrem i nadmuchalo go do prawie 60 psi. Ale tak to nie mierzenie....

Wyjalem pływak i tyle co ta sobie doświecilem i dojrzałem że jest trochę tego "piachu & syfu" na dnie zbiornika, to może powodować zapychanie tego sitka i po chwili zanikanie paliwa ? a jak dłuzej postoi to przez sitko przesadza się więcej paliwa do układu? Sam nie wiem, chyba sam siebie próbuje oszukać że pompa nie jest do wymiany... co proponuje kupić i gdzie ? Może znowu są jakieś zamienili od poloneza ? Jak macie jakiś manual jak ciąć tę półkę to się polecam :) miałem już dziś wszystko pokręcone żeby wyjąć zbiornik ale nie mogłem dojść do przewodów od dołu żeby je odkręcić więc wszystko ładnie złożyłem i będę atakował od góry....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2019, 06:31:17 am wysłana przez Choina »
:)

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: odpala i zaraz gaśnie
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 26, 2019, 21:43:31 pm »
W pewnym sensie kolego Marcinie chyba już jest odpowiedź. Skoro wymiana filtra spowodowała chwilową ale znaczną równicę to należy iść tym tropem. Ja bym na Twoim miejscu wywalił bak niestety a przy okazji tej operacji wymienił pompę paliw no i oczywiście filtr. Nie idź drogą, że wymienisz tylko pompę, bo skoro masz "syf" w baku to będziesz cały czas miał problem, a dodatkowo będziesz niszczył pompę i zapychał filtr. Nie idź na skróty, zacznij od płukania zbiornika paliwa. Po tylu latach w zbiorniku może się sporo złuszczonej blachy odkładać. Ja po ponad pół roku stania odpaliłem moją 40 93r od strzała i pięknie wszystko chodzi. Ale zawsze na okres postoju zalewam bak pod korek.
Powodzenia.
BTW jak będziesz wywalał wszystko to zrób tutorial dla potomnych :)

Offline MarcinRumia

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SAJJFALG3BP808788
Odp: odpala i zaraz gaśnie
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 26, 2019, 22:14:34 pm »
Wydaje mi się że wyjmujac filtr od góry (robiąc dziurę) można tam wsadzić całą rękę i spokojnie ten bak przepłukać?  Czy nawet ewentualnie szmatami wytrzec dno.

https://www.jaguarclassicparts.com/uk/jaguar-xj6-xj12-parts/air-and-fuel-delivery-systems/fuel-tank/fuel-tank-3-2-4-0-litre-leaded-fuel-from-v-679207
:)

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: odpala i zaraz gaśnie
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 28, 2019, 13:21:42 pm »
Przewody od dolu sa na specjalnych zlaczkach bodajze(na pewno w x300), nie odkrecane, trzeba miec takie specjalne sciagacze do nich, wtedy schodza bez problemu.

Co do ciecia polki to zdjecie z pozniejszego modelu tutaj:

https://www.jaguarforums.com/forum/attachments/xj-xj8-xjr-x308-27/44347d1369897082-access-fuel-pump-pumps-fuel_tank_cutout-1.jpg

Zawsze moglbys uzyc jakiegos tymczasowego zbiornika i pompki elektrycznej dla upewnienia sie?

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: odpala i zaraz gaśnie
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 30, 2019, 23:03:00 pm »
Jeśli to rzeczywiście syf w zbiorniku to katar dobrze prawi. Na krótko zrobić zbiornik paliwa dodatkowy. Jak zbiornik do czyszczenia to chyba przez otwór się go dobrze nie doczyści/dopłucze. Ale powodzenia!

Offline MarcinRumia

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SAJJFALG3BP808788
Odp: odpala i zaraz gaśnie
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 01, 2019, 22:45:54 pm »
A to może być jeszcze coś innego ? Planuję na Sobotę pracę.
:)

Offline MarcinRumia

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SAJJFALG3BP808788
Odp: odpala i zaraz gaśnie
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 04, 2019, 22:15:53 pm »
 :-thank dziękuję wszystkim za podpowiedzi i rady.
Samochód odpala zmienia biegi i wchodzi na obroty.

Dla zainteresowanych udalo mi się wyjąć zbiornik, ale bez swobodnego dostępu do spodu samochodu nie polecam tej zabawy , podnośnik lub kanał jest niezbędny. Pod zbiornikiem są do przekrecenia dwie zawleczk i przewody schodzą bez problemu.
:)

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: odpala i zaraz gaśnie
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 04, 2019, 23:45:47 pm »
Pompe zmieniles czy tylko wyczysciles zbiornik? A moze cos jeszcze innego?

Offline MarcinRumia

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SAJJFALG3BP808788
Odp: odpala i zaraz gaśnie
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 05, 2019, 11:34:01 am »
Pompa zostala stara. Zbiornik i sitka przepłukałem i  przedmuchałem sprężonym powietrzem. Zbiornik nie wyglądał od środka za pięknie, od połowy w górę miał rdzawy nalot, na dnie oczywiście był szlam, ale tragedii nie było, trochę zwatpilem żeby to był rzecziwsty powód mojej awarii ale samochód póki co chodzi i wkręca się na obroty.
:)