Autor Wątek: odnawianie drewna  (Przeczytany 12846 razy)

qbaty

  • Gość
odnawianie drewna
« dnia: Luty 21, 2008, 08:10:48 am »
Cześć, jak już pewnie wiecie stałem się właścicielem XJ6 serii 3 i zabieram się do powolnego i systematycznego przywracania kocurkowi świetności.
Jakie znacie sposoby na odnowienie drewna na kokpicie ? Moje jest popękane w kilku miejscach, zauważyłem też, że górna krawędź na panelu z zegarkiem jest zawinięta.
Czy może jest szansa zamówienia nowego / dorobionego ? Jeśli tak jakie są szacunkowe koszty ?

Robson

  • Gość
Odp: odnawianie drewna
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2008, 08:57:01 am »
Wszystko można zamówić nowe tylko pytanie po co. Kokpit należy zdemontować, delikatnie usunąć starą powłore lakierniczą, przetrzeć papierem ściernym i nałożyć 3-5 wars nowego lakieru bezbarwnego

qbaty

  • Gość
Odp: odnawianie drewna
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2008, 09:05:08 am »
całkowicie się z Tobą zgadzam Robson - zamówienie nowego będzie ostatnią rzeczą, którą zrobię ;) może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem - to ta wczesna pora i nie piłem jeszcze kawy ;) na razie badam teren i patrzę jakie są możliwości - roboty jest sporo i muszę to sobie jakoś w głowie poukładać i rozplanować...
jeszcze nie demontowałem mojej boazerii, ale wygląda na popękaną - nie lakier, tylko drewno - co takim przypadku, podkleić czymś od spodu ?

Robson

  • Gość
Odp: odnawianie drewna
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2008, 09:15:43 am »
U mnie jest podobnie. Pierwsza rzecz to i tak musisz pozbyć się lakieru. Może się okazać że popękane drewno było tylko złudzeniem, tak było u mnie dopóki nie zacząłem pozbywać się lakieru.
Jeżeli faktycznie masz popękany fornir, to trzeba go podleić, tylko tak żeby nie narobić zacieków z kleju na zewnątrz, a później papier i lakier.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2008, 09:17:18 am wysłana przez Robson »

Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Nowe części zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: odnawianie drewna
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2008, 09:24:57 am »
daj drewno do stolarza, sam nie zrobisz tego tak, żebyś był zadowolony z efektu.
XJR-S 6.0 Asprey#99

qbaty

  • Gość
Odp: odnawianie drewna
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2008, 09:27:09 am »
dzięki !!!
ja już coś zacznę robić to zdam tu relację

a tak na marginesie - fajnie by było, żeby każdy kto coś własnoręcznie odnowi/naprawi/wymieni w swoim kotku zamieszczał w dziale technicznym krótki opis (najlepiej z fotkami) co i jak... na pewno ułatwiłoby to życie potomnym ;) ja ze swojej strony obiecuję, że będę tu dokumentował kurację swojego XJta

qbaty

  • Gość
Odp: odnawianie drewna
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2008, 09:29:01 am »
daj drewno do stolarza, sam nie zrobisz tego tak, żebyś był zadowolony z efektu.
a możesz polecić kogoś? jak pójdę do takiego co robi szafy wnękowe albo meble kuchenne z MDFu to obawiam się, że mogę byc potraktowany niezbyt poważnie ;)

Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Nowe części zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: odnawianie drewna
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2008, 09:44:23 am »
XJR-S 6.0 Asprey#99

qbaty

  • Gość
Odp: odnawianie drewna
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2008, 10:09:40 am »
jagoholic - dzięki!!! Czytając ten wątek uświadomiłem sobie, że w mojej okolicy jest doskonały stolarz, który zajmuje się renowacją antyków (kupiłem zresztą od niego jakiś czas temu stół międzywojenny pięknie odnowiony). Już do niego dzwoniłem i powiedział, że będzie mógł się tym zająć za jakiś czas - muszę tylko do niego podjechać, żeby ocenił ile będzie z tym roboty = ile kasy będę musiał wyłożyć.

Robson

  • Gość
Odp: odnawianie drewna
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2008, 13:44:51 pm »
Pochwal się później cenami

edi

  • Gość
Odp: odnawianie drewna
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2008, 23:48:08 pm »
W jednym z moich kociakow odnowilem ubytki -nowy fornir,mgiełka z bejcy wcelu dopasowania odcienia no i lakier bezbarwny malutki dryl i cierpliwości a co do fachowców to i owszem tylko komu się chce pracować i myśleć przy pracy lepiej
zbierać graty z ulic zachodu i wciskać ciemnotę .

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: odnawianie drewna
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 22, 2008, 09:35:20 am »
sprawdz ta strone 
http://www.maderaconcepts.com
jest to firma autoryzowana przez Jaguarach w USA( gwarancje)
oni uzywaja specjalnych lakierow i po lakierowaniu jeszcze poleruja.
drzewo po ich operacjach wyglada i wytrzymuje lepiej niz z fabryki.

qbaty

  • Gość
Odp: odnawianie drewna
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 22, 2008, 13:56:54 pm »
sprawdz ta strone 
http://www.maderaconcepts.com
Dzięki - wygląda bardzo obiecująco. Jednak operacja logistyczna polegająca ma wysłaniu mojego drewna do nich, renowacja w US i odsyłka do Polski jak dla mnie jest zbyt skomplikowana i prawdopodbnie całkowicie nieopłacalna. A gotowe replacement kity oferują na razie tylko do serii I. I to też nie wiem za ile...
Za parę tygodni wybiorę sie do stolarza, o którym wspominałem i zobaczymy co powie. Jak na razie powiedział, że za metr kw. politury (bez podklejania ewentualnych uszkodzeń) bierze 600 zł - ale oczywiście ostateczna cena usługi jest jak najbardziej umowna i negocjowalna. Dam znać ja będę znał szczegóły.

Robson

  • Gość
Odp: odnawianie drewna
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 25, 2008, 17:40:39 pm »
Jak wiadomo mam III serie i taki sam problem z leciwym już kokpitem. Podjąłem się rewitalizacji swojego kokpitu i musze przyznać że bardzo zgrabnie mi to idzie.
Pozbyłem się starego lakieru nie uszkadzając forniru, poczym przetarłem równomiernie całość papierem ściernym i czekam teraz na lakierowanie. Jak do tej pory wszystko wygląda obiecująco.  ;D :-V

Robson

  • Gość
Odp: odnawianie drewna
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 02, 2008, 10:45:49 am »
Odnowienie deski rozdzielczej w III serii razem z klapą schowka kosztuje ok 300zł.
Usuniecie starej powłoki lakierniczej, doprowadzenie forniru do stanu świetności i nałożenie ok 30 warst lakieru który wygląda później jak politura.