Autor Wątek: Długo kręcący rozrusznik XF 2.7d  (Przeczytany 1172 razy)

Offline Krzemien

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Albo grubo albo wcale
Długo kręcący rozrusznik XF 2.7d
« dnia: Listopad 08, 2018, 02:00:40 am »
Sieanko,

Ostatnio pare razy przy próbie odpalenia samochodu, 2.7d dość długo kręcił rozrusznik zamin zaskoczył. Jest to mój pierwszy diesel odpalany przyciskiem a nie z kluczyka i zastanawiam się jak tutaj jest rozwiązany sposób nagrzewania świeć żarowych przed odpalenie auta. Jest coś takiego wogóle ? bo przecież nie mam żadnej sprężynki na desce rozdzielczej która by mnie o tym informowała jak to bywa w starszych dieslach. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Długo kręcący rozrusznik XF 2.7d
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2018, 08:07:38 am »
Wydaje mi się ze po przyciśnięci przycisku najpierw nagrzewa świece a dopiero po nagrzaniu zaczyna kręcić rozrusznikiem.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Bolo004

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Kocham to forum
Odp: Długo kręcący rozrusznik XF 2.7d
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2018, 11:28:13 am »
...sprawdz dokladniej..."sprezynka" jest-a przynajmniej-jezeli nikt w nia nie ingerowal-powinna byc!..

Offline wolung

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Szerokości
Odp: Długo kręcący rozrusznik XF 2.7d
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2019, 18:52:18 pm »
Sprężynka jest. W ostatnich zimniejszych dniach próbowałem też to wyczaić i jak nacisnę guzik z hamulcem to właściwie zaraz odpala (zanim zgaśnie sprężynka). Ja staram się robić tak, że nie wciskam hamulca i wtedy nie odpali, za to podgrzewa świece. Potem odpalam jak zawsze.
Jaguar XF 3.0 Diesiel (241 KM) Premium Luxury V6 Auto (2010)

Offline MarekKent

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Długo kręcący rozrusznik XF 2.7d
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2019, 12:02:39 pm »
Jak ci zaczyna dlugo krecic zanim odpali sprawdz komputerem cisnienie paliwa na pompie wtryskowej podczas rozruchu i zdejmij pokrywe silnika zeby sprawdzic czy przy wtryskach jest sucho. Mialem dokladnie to samo i 1000 wersji typu wydaje mi sie. Regeneracja pompy w moim przypadku 1200zl z 2 letnia gwarancja + wymiana 250. Auto jak nowe. Odpala bez problemu. Po wymianie pompy polecam zrobic dodatkowo adaptacje wtryskiwaczy poniewaz zmieni sie cisnienie w ukladzie wtryskowym.