Autor Wątek: Tps  (Przeczytany 2031 razy)

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: Tps
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 24, 2019, 00:21:43 am »
Żachradek, tapatalk to taka apka która ułatwia przeglądanie for. Teoretycznie.
Ona dodaje też stopkę, jak powyżej.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: Tps
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 24, 2019, 21:10:00 pm »
Sprężyna bankowo nie dociąga albo przepustnica do czyszczenia, jak sprężyna to obie sprężyny naciągnięte o jeden dodatkowy obrót i powinno pomóc.

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: Tps
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 25, 2019, 01:32:11 am »
Tylko, jak przesadzi się z naciągiem sprężyny, to później może się okazać, że przy pełnym wciśnięciu gazu przepustnica nie otwiera się na full.
W nastawniku kontroli trakcji poddaje się sprężyna.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: Tps
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 25, 2019, 11:20:12 am »
Jeden obrót jest ok, mam tak obie naciagniete(jedna nowa) od ponad roku juz, wszystko gra jak nalezy, oczywiscie jak na zlosc linka rozciagnieta moja na absolutny max juz(regulacja na full) :)

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: Tps
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 25, 2019, 12:29:51 pm »
Katar, z tą linką to zobacz na pedał gazu, tam haczyk linki siedzi w takiej gumowej przelotce i może ona się wyrobiła. Ponadto, jeśli masz plastikowy pedał, to zwróć uwagę na takie cięgno pomiędzy ramionami w konstrukcji pedału.
Zsumowane luzy tego ustrojstwa potrafią wynieść prawie połowę zakresu regulacyjnego linki.
Jak rzucisz tam okiem to będziesz wiedział o co mi chodzi. ;)
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: Tps
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 29, 2019, 17:07:13 pm »
Auto zrobione. Zabrałem od elektryka i zrobiłem sam.chyba dobrze bo narazie wszystko ok.zmierzylem napięcie na tps  I nie sety nie udało mi się zejść do 0,57 v przy maksymalnym odchylenia zawsze wskazywało ciut mniej. Wiec skorzystałem ze skanera i ustawiłem wszystko według obrotów na biegu jałowym jakieś niecałe 700 obr na nagrzanym silniku.a do rządach podregulowalem na przepustnicy. I oczywiście musiałem wszystko wyczyścić bo chyba zabrakło fachowców na to czasu.przepustnica się zacinała trzeba było ją  wycentrowac w kanale przepustnicy. Narazie jest wszystko ok. Dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie  :-thank