Autor Wątek: Jakie głośniki do Jaguara X-type  (Przeczytany 3697 razy)

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Jakie głośniki do Jaguara X-type
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2019, 21:30:17 pm »
no nie wiem czy to jest nieprawda. Może faktycznie 100W to nie 10 a 20 dB, ale pomiarów dokonuje się dla 1W/m i tak w skali logarytmicznej już dla 2 watów to będzie 3dB, a dla 4 to będzie 6dB. Więc 3dB to jest 2 razy głośniej. Tak najważniejsze z tego wszystkiego to nie kupować na pałę i słuchać się innych tylko samemu usłyszeć i wybrać

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Jakie głośniki do Jaguara X-type
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 05, 2019, 21:52:16 pm »
Dawno temu jak chodziłem do technikum uczyli na czym polega funkcja wykładnicza i co to jest różnica 3dB.
Moc maksymalna jest chwilową jaką jest wstanie wytrzymać głośnik i to przez ułamek sekundy w laboratorium.
Taki test nie jest do odtworzenia przez inne laboratorium bo inne warunki testu itd. więc każdy może podać jaką się mu podoba.
Kiedyś Chińczycy wpadli na pomysł podawania mocy maksymalnej 4 x większej od RMS i od tego się zaczęło bo głośnik tyle jest wstanie wytrzymać.
120W lepiej brzmiało niż 30W RMS. Ale 300 z 30W to już naprawdę wysoko podniesiona porzeczka :)

Kiedyś parametry głośników podawało się dla skuteczności powyżej 91dB (i to takie przeciętne), dobre firmy jak np. Beyma, Eminence, Celestion i ekipa od głośników estradowych nie podawały danych dla czegoś co miało skuteczność inna niż ok 96-99dB.

Polecam iść do sklepu muzycznego wziąć poprosić by Pan podpiął gitarę do pieca np. Marshala głośnikiem 30W o których tu mowa była wyżej  i strzelił parę riffów.
Jak łba nie urwie to na pewno szyby będą latały jak ich nie wywali w pomieszczeniu ok 15m2.

Więc zapomnijcie o W max. Liczy się skuteczność.
Głośnik 30W RMS 89dB =  Głosnik15W RMS 92dB = Głośnik 60W RMS 86dB bo tak opisuje się głośniki.
Jak ktoś nie wierzy niech wejdzie na katalogi Tonsila.
Ten sam głośnik czym starszy ma mniej W, a większą skuteczność - czym bliżej końca firmy i produkcji głośników liczba W rosłą a skuteczność malała.
 

Offline kodul5827

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Jakie głośniki do Jaguara X-type
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 05, 2019, 22:04:03 pm »
Kurczę ja już mam mętlik w głowie :(

To napisze tak: Panowie jakie głośniki kupić do Mojego Jaga, żeby zachować fabryczne radio i żeby dobrze grało?

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Jakie głośniki do Jaguara X-type
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 05, 2019, 22:15:43 pm »
Obojętnie co jeśli zrobisz dobre wygłuszenie i zakup głośników podejmiesz po porównaniu ich parametrów pod względem skuteczności vs W RMS.
Jaguar dawał naprawdę gówniane głośniki.
Powiem Ci tak - został mi swego czasu głośnik z X`a i idealnie spasował w fabryczne miejsce głośnika (zaczepy i nietypowy kształt obudowy, więc to nie przypadek) do Ducato. Oba samochody lubię ale ciężko je porównać :)

Offline kodul5827

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Jakie głośniki do Jaguara X-type
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 05, 2019, 22:22:21 pm »
Gonzo można na priv?

Offline kodul5827

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Jakie głośniki do Jaguara X-type
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 14, 2020, 11:24:39 am »
Odgrzewam...poszukuję wnęki z maskownicą na suba do Estate/Kombi. Wie ktoś jak to nazwać żeby znaleźć oferty? Chyba że jest jakoś specyficznie montowany. I druga sprawa, czy wiązka od niego gdzieś tam jest w czeluściach bagażnika? Jak jest to gdzie jej szukać. Uprzedzając pytanie to, tak, mam z navi i tak, wiem że szału z nim nie będzie, ale będzie lepiej niż bez niego  ;D

Pzdr.
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BY£)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BY£)
...