Autor Wątek: Płukanka silnika xj40 4l  (Przeczytany 2652 razy)

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: Płukanka silnika xj40 4l
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 29, 2021, 20:40:29 pm »
Ryzyko ryzykiem... Wiadomo, że mechanik wymieniając olej i robiąc płukankę się pod tym nie podpiszę bo w razie w klient wróci i wszystkie pretensje zrzuci na mechanika i jego płukankę. Pomijając fakt, że mechanicy wogule boją się tych aut.

Liqui moly zaleca pracę zimnego silnika 30 minut po wlaniu płukanki mimo, że nie ma tego na opakowaniu. 15 minut opisane na butelce to czas przewidziany po wlaniu do rozgrzanego auta.

Pozatym moim zdaniem do zmiany oleju na inny nie jest potrzebna żadna płukanka. Zlewasz stary 15w następnie wlewasz nowy inny i jeździsz. Nawet jeśli masz zalany 15w40 i okazuje się, że w trasie musisz dolać a na stacji są tylko 5w czy 10w też nic mu się nie stanie.

Wszystkie dodatki, płukanki itd to pudrowanie trupa ale w przypadku kiedy to jest trup a jeśli mamy styczność z dobrym autem jest to dobra i wskazana profilaktyka. Nie wspomnę o tym, że czasem takimi specyfikami można faktycznie skutecznie przypudrować trupa.

Pracuje w branży i dziwię się, że autor tematu spotkał tyłu mechaników odradzających. Znam wielu którzy stosują i polecają płukanki....choć sam robiłem tylko raz i żadnych fajerwerków nie zauważyłem, tak jak po wlaniu dodatku mos2 czy ceratecu. Choć to, że ja nie zauważyłem nie znaczy, że staremu silnikowi nie zrobiło się trochę lżej.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.278
Odp: Płukanka silnika xj40 4l
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 15, 2021, 13:53:38 pm »
Tyle lat motoryzacja przetrwała bez płukanek.

Głupi człowiek, w tylu rodzajach silników nigdy tego nie stosował, tylko po staroświecku wymieniał olej. I nic. Ani nagaru, ani zatkanych kanałów, ani przysmażonego asfaltu.

Poprawa samopoczucia nie ma ceny ;) Podobnie jak efekt placebo (po płukance działa wyraźnie płynniej  ;D).
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: Płukanka silnika xj40 4l
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 15, 2021, 22:08:21 pm »
Wiesz.... przy takim podejściu powinieneś dalej jeździć na selektolu  ;D. Świat się zmienia i trzeba iść z technologią. Płukanki działają i i ma ro sens, szczególnie w dobie silników konstruowanych pod eko, które spalają dużo oleju, tworzą nagar itd. Stosowałem płukanki i wiem, że działają i nie jest to moje samopoczucie  :P.  Wbrew temu co piszesz, to dawniej też płukali tyle że naftą  ;D

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.278
Odp: Płukanka silnika xj40 4l
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 16, 2021, 10:14:52 am »
Wymieniam olej co 10kkm, kupuję dobry, niepodrabiany. Cała filozofia.

Nagarów brak, problemów brak. Silniki od już zaawansowanych wiekowo do współczesnych.

Gdyby już płukać to faktycznie najlepiej naftą zalać.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.