Autor Wątek: kat nachylenia kół  (Przeczytany 931 razy)

Offline louigi30

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
kat nachylenia kół
« dnia: Marzec 04, 2019, 16:38:29 pm »
Witam. wymienilem w moim jagu oba wahacze , koncowki drazka kierownicy o obie półośki. po wymianie mialem duze wibrscje na kolach. pomyslalem ze pewnie przez brak zbierznosci. pojechalem zrobic zbierznosc a facet do mnie Panie spojrz na kola a ja mam \——/  ?????. czy w x typie moglem zmienic kat koł???? czy to mozliwe ze tanszy zamiennik wahacza jest troche krotszy , jakas wada? co jest nie tak?

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: kat nachylenia kół
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2019, 18:22:14 pm »
A finalnie ustawił ? Generalnie z tego co wiem to wahacze w Mondeo/X-Type i innych pasujących potrafiły różnić się sworzniami i długością tych "trzpieni", więc podejrzewam, że wymiarami na samą długość też jest taka opcja, choć osobiście się nie spotkałem z takim przypadkiem  :-tylko

Pominę już fakt, że po wymianie wahaczy/końcówek ustawianie zbieżności jest OBOWIĄZKOWE :)
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline louigi30

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: kat nachylenia kół
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2019, 18:53:22 pm »
jesli putasz o zbierznosc to nie bo nie bylo sensu przed wyregulowaniem kata bo jest za duzy zeby rogulowac. jade jutro do mechanika. kupilem dzis wahacze w autoryzowanym miejscu i porownalem ze starymi i sa takie same. jutro zdejme kolo i zmierze w tychbco kupilem przez internat ( najtansze) pewnie bedxie ta regula najtansze nie znaczy ze lepsze. i regulacji kata raczej nie ma bo sworzen jest na nity