Autor Wątek: Auto z dnia na dzien przestało palić ?  (Przeczytany 1849 razy)

Offline wanan

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Auto z dnia na dzien przestało palić ?
« dnia: Styczeń 26, 2019, 22:25:16 pm »
Witam ,pacjent to XJS 5.3 v12 ,rocznik 1990 model USA ,wszystko bylo pieknie zawsze palil od strzała i chodzil jak szwajcarskie zegarek ,gdzies 2 tygodnie temu po przejechaniu trasy okolo 30 km (bez zadnego zajakniecia) wjechalem do garazu ,po czym na dzien po przy probie odpalenia wogole nie reagowal ,aku naladowalem ladowarka CTEK do pelna ;silnik jakby martwy i pomyslalem ze wogole mieszanka sie nie zapala -sprawdzilem iskre na aparacie i nie ma ,pomocy nie wiem gdzie szukac i co moze byuc przyczyna ??
Bylbym wdzieczny rowniez za podpowiedzi odnosnie mechanikow/elektromechanikow/warsztatow ktore robia te auta z okolic slaska.
Ma moze ktos schemat instalacji elektrycznej ?

Offline rav

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • S Type 2003 3.0 Sport
Odp: Auto z dnia na dzien przestało palić ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2019, 23:18:56 pm »
Miałem podobnie w poprzednim S-Type. U mnie okazał się zgnity kabelek w wiązce.
Był: czarny S-Type 2001 3.0
Jest: srebrny S-type 2003 Sport 3.0

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Auto z dnia na dzien przestało palić ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2019, 07:27:15 am »
 W tych autach jest system Marvell  . . najczęściej problem to  kostki  połączeń. czujnika położenia wału ( przód silnik kolo pasowe) i czujnika szybkości obrotów silnika   tył silnika dół koło zamachowe  . Pierwsza kostka czarna  znajduje się kolo sprężarki A/C z lewej strony  drugi tez czarny  z tyłu silnika  jakby przy grodzi . Sprawdź po rozłączeniu czy metalowe końcówki nie wypadły z kostek.  Wielu mechaników  wycina te kostki i łączy bezpośrednio przewody .
 Sprawa druga to moze być palec rozdzielacza  on jest przykręcony  i trzeba go odkręcić aby sprawdzić czy nie ma przebicia od środka do oski . jak jest przebicie to wtedy iskry tez nie ma. Przy okazji zdjęcia kopułki warto obejrzeć czy  nie ma osadu zielono białego  wewnątrz kopułki .  Ponieważ w ogle nie masz iskry to nie podejrzewam cewek .
 Czy wtryski działają  i czy masz ciśnienie benzyny  na listwie wtrysków ?
I love and hate Jaguars

Offline wanan

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Auto z dnia na dzien przestało palić ?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2019, 20:20:25 pm »
Problem prozaiczny i w 5 min elektryk zdiagnozowal-pogryzione kable oprzez jakiegos gryzonia ://

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Auto z dnia na dzien przestało palić ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2019, 21:25:51 pm »
super , jakie kable ? od czego ?
I love and hate Jaguars