Autor Wątek: Opóźniona reakcja s type na ruszanie  (Przeczytany 1208 razy)

Offline Alekamst

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Opóźniona reakcja s type na ruszanie
« dnia: Czerwiec 26, 2018, 06:20:40 am »
Witam mam problem ponieważ auto nie reaguje prawidłowo na gaz.a mianowicie podczas dojazdu do skrzyżowania i po krótkim zatrzymaniu auto nie reaguje na gaz gdy np. Chce ruszyć.wyglada to tak jakby zastanawiało się kilka sekund po czym gwałtownie rusza.mial już może ktoś coś podobnego ?

Offline Omomo

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Opóźniona reakcja s type na ruszanie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2018, 09:36:28 am »
Witam, trochę czasu już minęło. Udało Ci się rozwiązać problem?
Jaguar S-Type, 2005, 3.0 V6, automat :)

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Opóźniona reakcja s type na ruszanie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2018, 11:00:21 am »
Ja miałem ten problem przez chwilę (w przed lifcie) , pojawił się po wzmocnieniu ciśnienia oleju w układzie blokując zaczarowanym zaworem zawór z termostatem. I wszystko co już zmęczone zaczęło kuleć.
Trzymając hamulec na np D po chwili 2-4 sekundy (różnie) można było puścić hamulec i zero reakcji. Nawet trzymając nogę jeszcze na hamulcu czuć było że rozpina bieg. Dopiero zregenerowanie kilku gniazd zaworowych w płycie i wywalenie zaczarowanego zaworu z gniazda termo czujnika rozwiązało problem. Także tu bym szukał przyczyny w sterowaniu. Bądź też w uszczelnieniach sprzęgieł (koszy z tarczkami frekcyjnymi ) jeśli na 100% np cały układ sterowania jest sprawny bo gdzieś ciśnienie oleju musi uciekać przecież. Nie wiem jak w Zf-ach może tylko np solenoid źle funkcjonuje nie domaga już i ta sama podobna sytuacja. Spada ciśnienie oleju na zapiętym biegu i po chwili go rozpina. Dodanie obrotów nawet nieduże ( ok 1 tyś i puszczenie pedału przyspieszenia, wtedy nie będzie uderzenia)  spowoduje po chwili (1-2 sekundy, wzrost na nowo odpowiedniego ciśnienia oleju ) zapięcie na nowo biegu.
:)

s-type 4.0 2000r