Autor Wątek: Błąd C1155, schemat wiązki  (Przeczytany 1308 razy)

Offline VENOMUS

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Nie ważne gdzie, ważne z kim.
Błąd C1155, schemat wiązki
« dnia: Styczeń 18, 2019, 00:45:31 am »
Witajcie :)

Jako, że działam z moim X-Type'm, którego kupiłem miesiąc temu mam mały problem i może ktoś pomoże.

W skrócie:
Miałem uszkodzone łożysko przednie lewe, wymieniłem je, niestety wtedy nie wiedziałem, że musi być specjalne (takie lozysko dostałem razem z autem), z którego czujnik czyta informacje, tak się kończy przyzwyczajenie z Forda Cougara, który z przodu ma koronki.

Zamontowałem takie normalne bez rolki magnetycznej. Wiadomo przez to pokazał się błąd C1155 i komunikat DSC error. Dopiero później puknąłem się w głowę, że musi być inne lozysko.

Nic to człowiek uczy się na błędach i już na przyszłość będzie wiedział, zakupiłem lozysko jak trzeba SKF-a.
Zamontowałem je wczoraj, usunąłem błąd, ale komunikat wyswietla się dalej, mówię sobie nic to, przyjadę się dłuższa trasę, bo czasem to pomaga . No i niestety po 150km dalej komunikat i błąd stały C1155. Nie miałem miernika pod ręką, a znajomy w sklepie motoryzacyjnym miał czujnik abs taki jak trzeba Delphi. Wymieniłem czujnik i niestety dalej to nic nie dało.

Sprawdziłem dzień później oba czujnik oscyloskopem i są oba ok, także czujnik odpada.

No i teraz mam problem, wtyczka cała, wiązka również przynajmniej wzrokowo.

No i teraz prośba ode mnie czy ktoś ma schemat wiązki tego przewodu do czujnika ABS w przednim lewym kole ? Mam nadzieję, że ogarnięcie wiązki pomoże, bo nic więcej mi na myśl nie przychodzi.

A jako, że planuję zostawić sobie Jaga na dłużej, to może jakiś link do kompletu schematów by ktoś miał? Przyda się do kolejnych prac :) .

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Błąd C1155, schemat wiązki
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2019, 01:07:47 am »
To że kupiłeś drugie łożysko to jeszcze nie znaczy że pierwsze było złe. Te łożysko ma bieżnie ABS i montuje sie je tylko jedną stroną. Teraz weź igiełkę, albo agrafkę, wyjmij półoś i przyłóż do bieżni łożyska. Jak przyciąga to zamontowałeś właściwie i wina na prawdę jest w elektronice, jak nie to czeka cie zakup kolejnego łożyska

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Błąd C1155, schemat wiązki
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2019, 07:36:10 am »
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG