Autor Wątek: Regulamin Forum Jaguar Club Poland Foundation  (Przeczytany 25034 razy)

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 255
  • Jaguar Club Poland Foundation
Regulamin Forum Jaguar Club Poland Foundation
« dnia: Maj 03, 2016, 10:06:26 am »
Motto:
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy ...


Preambuła.

Zadaniem każdego Regulaminu jest określenie ram, w których powinni się poruszać użytkownicy Forum.

Regulamin nikogo nie nauczy kultury i nie zmieni charakteru.

W przypadku naruszenia ogólnie obowiązujących zasad dobrego wychowania oraz nadużywania słownictwa przyjętego, jako wulgarne, wkraczają do działania Moderatorzy, ale przede wszystkim współużytkownicy Forum, którzy reagują i powstrzymują zbyt zapalczywych w walce.

Jaguar Club Poland Foundation, który jest właścicielem tego Forum, poprzez Zarząd Klubu trzyma pieczę oraz odpowiada za całokształt jego wizerunku.
Zarząd jest zwolennikiem liberalnej polityki i nie nadużywania żadnych restrykcji, jakimi jest banowanie użytkowników wykraczających poza ramy zasad, co nie znaczy, że metody te nie są znane i nie zostaną użyte w uzasadnionych przypadkach.

Zarząd Klubu liczy na wzajemne zaufanie i współpracę, a przede wszystkim na właściwe, kulturalne reakcje samych użytkowników w stosunku do innych forumowiczów, których zachowanie wykroczy poza ramy uznane jako zasady dobrego wychowania.

Jeśli forumowicze muszą sobie „coś udowodnić”, to sugerujemy, aby to robili w korespondencji prywatnej, którą to Forum umożliwia lub omówili dręczące ich problemy w jakimś barze, a nie na Forum publicznym. Spór dwóch osób powinien pozostać sporem dwóch osób bez włączania w niego całej społeczności forum. Moderatorzy powinni szybko reagować na próbę eskalacji sporu na forum publicznym.

Niech to Forum będzie dla wszystkich miejscem zabawy i wypoczynku oraz pozyskiwania wiedzy, a nie polem walki.

Traktujmy to Forum, jako formę biblioteki, która wymusza ciszę i skupienie.

Życzę Wam dobrej zabawy.

Ryan Driver
Prezes Zarządu
Jaguar Club Poland Foundation


REGULAMIN

1. Warunkiem koniecznym do rejestracji na forum jest posiadanie konta e-mail.

2. Zanim założysz nowy temat, sprawdź uważnie czy zagadnienie nie zostało już poruszone na forum. W tym celu użyj funkcji "szukaj".

3. Pisz na temat. Wątki, posty, komentarze i ogłoszenia powinny być umieszczane w odpowiednich dla nich miejscach (działach, kategoriach, forach tematycznych). Treści nie na temat mogą (ale nie muszą) być usuwane w całości lub w części bądź przenoszone w bardziej odpowiednie miejsce.

4. Administratorzy i moderatorzy mogą zamykać wątki, edytować i usuwać posty.

5. Zabronione jest umieszczanie na forum jakichkolwiek treści propagujących narkotyki, rasizm, przemoc, pornografię, obrażające inne osoby, narodowości, religie, zawierające informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, przyczyniające się do łamania praw autorskich, zawierające dane osobowe i teleadresowe bez zgody ich właścicieli.

6. Grzeczność nie boli, a czasem pomaga, więc wyślij podsumowanie i podziękowanie po rozwiązaniu problemu.

7. Użytkownicy forum mają obowiązek zachować kulturę wypowiedzi, a także traktować z należytym szacunkiem pozostałych forumowiczów.

8. Forum NIE ZABRANIA rekomendowania firm, warsztatów, sklepów, ale nie róbmy z Forum słupa ogłoszeniowego.
Każdy post zawierający rekomendację warsztatu, sklepu, czy innej formy komercyjnej działalności przydatnej dla grona forumowiczów, powinien zawierać opis wynikający z własnego doświadczenia współpracy z polecanym punktem.

9. Żyjemy w XXI wieku, w kraju wolnego rynku i świecie nastawionym na konsumpcjonizm, więc nie bójmy się mówić o pieniądzach, tym bardziej o pieniądzach przeznaczonych na utrzymanie tego Forum. Forum utrzymuje się z darowizn użytkowników oraz jest utrzymywane przez Jaguar Club Poland Foundation.

Jeśli chcesz umieścić baner reklamowy na Forum, to napisz na adres: office@jaguarclub.pl , Zarząd przedstawi propozycje współpracy oraz warunki, a środki uzyskane tą drogą, trafią na konto Klubu i zostaną przeznaczone na utrzymanie tego Forum. Nadwyżka zostanie wykorzystana na dofinansowanie imprez organizowanych przez Klub.
Każda wpłata na rzecz Forum zostanie upubliczniona, jeśli Darczyńca będzie sobie tego życzył.

10. Nick, to Twoje wirtualne imię, a imiona piszemy z wielkiej litery.
Moderator ma prawo poprawić Nick zgodnie z tą zasadą.
Nick, podpis, opis nie mogą zawierać adresu strony internetowej.
Nick, podpis, opis nie mogą zawierać słów, nazw podszywających się pod kogoś, bądź po organizację, której użytkownik nicka nie jest reprezentantem.
Nick, podpis, opis nie mogą zawierać słów, skrótów uznanych za wulgarne.

11. Na naszym forum obowiązują zasady netykiety - http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta 

12. Administratorzy i Moderatorzy, ale przede wszystkim wszyscy Użytkownicy powinni pilnować ładu i porządku, gdyż jest to nasze, wspólne Forum, które wspólnie budujemy i razem musimy je utrzymywać na poziomie i w ramach zasad dobrego wychowania.

13. Zachowania typu flamewar, rolling, spam, łańcuszki, flood będą bez ostrzeżenia usuwane wraz z nickiem użytkownika.

14. Nie pisz wielkimi literami. Wielkie litery oznaczają krzyk, a żadnych krzykaczy nam tu nie potrzeba.

15. Piszemy po polsku i tego się trzymajmy. Używanie wielkich liter, interpunkcji oraz przestrzeganie zasad ortografii, to nasi sojusznicy w zrozumieniu przekazu przez czytających nasz post.
Moderatorzy są upoważnieni do poprawiania postów, które zawierają teksty dalece odbiegające od zasad pisowni języka polskiego, a nawet do usuwania postów nieczytelnych, co do zrozumienia treści i sensu.

16. Administratorzy oraz właściciel serwera, na którym działa forum jako podmiot udostępniający serwis www.jaguarclubpoland.net/forum, w rozumieniu przepisów Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. z dnia 9 września 2002 r. wraz z poz. zm.), nie ponoszą odpowiedzialności za treść wpisów i komentarzy.
Aby zgłosić naruszenie prawa, napisz do serwisu: office@jaguarclub.pl
Administratorzy oraz właściciel serwera nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za opinie wygłaszane przez użytkowników ani za szkody powstałe w związku z błędną diagnozą lub nieprawidłowo przeprowadzoną naprawą sugerowaną przez forumowiczów.

17. Użytkownicy forum wyrażają zgodę na otrzymywanie powiadomień lub korespondencji seryjnej od Administratorów forum i właściciela serwera, na którym działa forum.

18. Konto nieaktywne przez okres 6 miesięcy może zostać usunięte lub zablokowane przez Administratora Forum. W przypadku usunięcia konta  Użytkownika Forum, obojętnie z jakich przyczyn, Administrator nie ma obowiązku kasowania postów przez niego napisanych. Z założenia nie będzie usuwane konto użytkownika ani treści przez nich umieszczone.

19. Konto z zerową ilością postów może zostać usunięte, już po miesiącu od rejestracji.

20. Członkowie Klubu Jaguar Club Poland Foundation posiadają działy wyłącznie do ich wglądu, gdzie mogą się zapoznać z informacjami Zarządu oraz wymieniać wiedzą w węższym kręgu.

21. Członkowie organizacji powoływanych przez Jaguar Club Poland Foundation lub z udziałem Jaguar Club Poland Foundation posiadają działy wyłącznie do ich wglądu, zarządzane przez zarządy tych organizacji.

22. Kontakt z osobą odpowiedzialną za forum wyłącznie przez:  office@jaguarclub.pl

Moderator  – osoba oceniająca komentarze, oraz inne treści wprowadzane na forum, zazwyczaj posiadająca dostęp do narzędzi technicznych, zarządzania treścią oraz kontami uczestników na poziomie wyższym niż zwykli uczestnicy (jak np. edytowanie lub trwałe usuwanie komentarzy lub postów, blokowanie kont). Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużywaniu systemu komentarzy, zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami. Moderatorzy dbają o przestrzeganie zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych.
Moderowanie może być wykonywane w trybie prewencyjnym – publikacja treści zależy wtedy od moderatora.

Administrator forum dyskusyjnego odpowiada za wpis innych użytkowników, jeśli wie o bezprawnym charakterze wpisu i nie uniemożliwi niezwłocznie do niego dostępu, ponadto nie musi on zapewniać możliwości identyfikacji autora takiego wpisu. Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 8 lipca 2011 r. (sygn. akt IV CSK 665/10).

Administrator forum nie jest obowiązany do kontroli treści wypowiedzi umieszczanych przez internautów na forum dyskusyjnym.
Zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, jego odpowiedzialność za bezprawne naruszenie cudzych dóbr osobistych (zarówno osób trzecich jak i usługobiorców) ma miejsce tylko wtedy, gdy wie o bezprawnym charakterze danych zamieszczonych przez usługodawcę lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych, nie uniemożliwi niezwłocznie dostępu do nich. Innymi słowy, usługodawca świadczący usługę polegającą na udostępnieniu możliwości bezpłatnego korzystania z Internetu oraz zamieszczania wpisów na uruchomionym przez siebie portalu dyskusyjnym, odpowiada za naruszenie tą drogą cudzych dóbr osobistych tylko wtedy, gdy wiedział, że wpis narusza takie dobro i mimo to nie uniemożliwił niezwłocznie dostępu do wpisu, a więc nie usunął go niezwłocznie.


Podmiot odpowiedzialny za Forum:

Jaguar Club Poland Foundation,
ul. Grzybowska 80/82 lok. 272,
00-844 Warszawa
Email: office@jaguarclub.pl


Dobrowolne wpłaty na rzecz Jaguar Club Poland Foundation proszę kierować na konto Klubu:

Jaguar Club Poland Foundation
ul. Grzybowska 80/82 lok. 272,
00-844 Warszawa
mBank:
18 1140 0026 0000 2791 1400 1001
Tytułem: Darowizna na cele statutowePolityka cookies:

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu.

Cookies zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;

b) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;

W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.


Popieramy:

     

« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2021, 23:13:41 pm wysłana przez JCPF7777 »