Autor Wątek: air suspension  (Przeczytany 9469 razy)

Online mbolo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Kocham to forum
air suspension
« dnia: Listopad 23, 2018, 16:47:12 pm »
Jak trochę pojeżdżę to się wywala komunikat (nie ma żadnych złych oznak  ) . Po nocy jest OK. Ktoś miał coś takiego ?

Offline camaro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Kocham to forum
Odp: air suspension
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2018, 17:44:00 pm »
zapewne masz cos nie tak z aku albo za mocno go laduje albo brakuje masy . nastepnym problemem moga bycz czujniki wysokosci , 2 sa z tylu i jeden z przodu sprawdz je czesto siadaja

Online mbolo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Kocham to forum
Odp: air suspension
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2018, 18:17:41 pm »
Ciekawe. Jutro posprawdzam. Samochód stoi prosto choć na początku wydawało misie ze jak jadę po nierównościach to wstaje teraz nie ma nic takiego. Gdzie znajdę te czujniki od wysokości ?  Z aku ? hmm to znaczy szukać jakiegoś przerwania między kompresorem a akumulatorem ?

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: air suspension
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2018, 23:31:19 pm »
To są te same czujniki co od poziomowania świateł. W pierwszym wydaniu są 4 później 3. Widać je w okolicy wachaczy. Resztę zbierają czujniki przyspieszenia w bagażniku i pod maską. Cały modół masz za oparciem kanapy.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Szymon.w

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Kocham to forum
Odp: air suspension
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2018, 23:20:25 pm »
Zacznij od wyczyszczenia klem mi pomogło
Xj 350 4.2
Fiat barchetta
Samurai zmota
Neo tools ofroad  teem

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: air suspension
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2018, 15:03:51 pm »
Przyłącze się bo mam podobny problem, jakiś czas temu zaczęło, mi wywalać błąd Air suspension fault, od tamtej pory nie wiele jeździłem. Byłem u mechanika stwierdził że jest nie szczelność na którejś poduszce z przodu. Czy jest możliwość naprawy, bądź uszczelnienia takiej poduszki? Czy konieczna jest wymiana? I jaki to może być koszt. Dodam że przy okazji pojawił mi sie wyciek ze skrzyni.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: air suspension
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 30, 2018, 23:48:44 pm »
Po czym to stwierdził? Naladuj akumulator i zobacz co się będzie działo
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: air suspension
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2018, 01:21:42 am »
Po tym że nie podnosił się, mimo że kompresor cały czas pompował aż wywalało bezpiecznik. Nie dał rady sie podnieść bo cały czas uciekało powietrze.

Offline camaro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Kocham to forum
Odp: air suspension
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2018, 14:57:46 pm »
Latwo stwierdzic uszkodzenie amora i poduszki po odpaleniu patrz czy auto sie unosi i nasluchuj przy kole czy syczy jesli syczy na 100 procent uszkodzona poduszka i nakezy wymienic jesli nie slychac syczenia przy kole szukac przyczyny w przewodach bo lubia sie przecierac. Z przednich amorow ida kolwo chlodnicy i chowaja sie za przednim lewym blotnikiem potem ida pod progiem az do tylu . w jaguarach poduszki czesto sie przecieraja po przez zle wypoziomowanie samochodu lub uszkodzonego czujnika. Auto unoszac sie na maxa powoduje przecieranie poduszki. Przy wymianie na nowy lub uzywke zwruc uwage na naklejke bo to bardzo wazne zazwyczaj jest to zielone kolko.

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: air suspension
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2018, 21:02:20 pm »
Dzięki za podpowiedź. Rzeczywiście tak sie dzieje, słychać jak syczy z jednej strony i po zgaszeniu powoli opada. W takim razie po wymianie jak wypoziomować auto żeby sie nie przecierały, bo z tego co orientowałem się to nie będzie tania naprawa a następnej chciałbym uniknąć.

Offline camaro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Kocham to forum
Odp: air suspension
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 05, 2018, 21:41:47 pm »
wymiane amora zrobisz sam bardzo latwo sie wymienia. zwruc tylko uwahe przy kupnie amora by mial taki sam kolor naklejki. po wymianie jesli nic nie zmieniales innego zawiecho wruci do prawidlowej pozycji . odpowiedzialny jest za to ten czujnik na lewym wachaczu . jesli nadal masz cos nie tak z poziomem robi sie to tylko i wylacznie przez komputer

Offline Alef Zero

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 67
  • xj8 2004
Odp: air suspension
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 10, 2018, 10:17:14 am »
Potwierdzam. Wymiana jest bardzo prosta. Wystarczy jakikolwiek podnośnik i samemu max. 2 godziny roboty. Potem nie trzeba nic poziomować czy adaptować, sam się ustawi.

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: air suspension
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 11, 2018, 05:46:46 am »
rozumiem, a gdyby wymienić samego miecha? Cena całego amora, nowego przeraża a z używkami wiadomo jak jest. Opłaca się?

Offline Alef Zero

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 67
  • xj8 2004
Odp: air suspension
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 11, 2018, 10:52:22 am »
Właśnie cały miech się wymienia, nie ma innej możliwości.
Ja swój regenerowałem, znajdziesz tutaj ten temat.
Samochód podniosłem, zdjąłem koło, wykręciłem miech ( prosta robota, 1 godz), samochód podparłem na cegłach a miech wysłałem do regeneracji. Po tygodniu wrócił, założenie trwało godzinę.
Wizyta na szarpakach pokazała 80% ( tyle co nówka), gwarancja na rok, cena 950 zł

Offline Alef Zero

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 67
  • xj8 2004
Odp: air suspension
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 11, 2018, 11:04:10 am »