Autor Wątek: Jak przejść przewodem z bagażnika do wnętrza X300?  (Przeczytany 1229 razy)

Offline Ktusz

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Jak przejść przewodem z bagażnika do wnętrza X300?
« dnia: Październik 22, 2018, 23:30:15 pm »
Witam szanownych Forumowiczów !!!
Wybaczcie - szukałem w innych wątkach i nie znalazłem...
Ubogacam nieco w udogodnienia świeżutko nabytego x300 i montuję kamerę cofania z czujnikiem zbliżeniowym.
Zamierzam umieścić ją tuż nad tablicą rejestracyjną - temat wejścia do klapy ogarnąłem ale nie wiem jak najszybciej dostać się z kablem do wnętrza samochodu, a raczej z wnętrza do bagażnika. Kabel doprowadziłem z okolicy lusterka wstecznego do tylnych siedzeń z prawej strony i boję się zbyt wiele demontować na ślepo - troszkę delikatne zrobiły się z upływem czasu plastiki, kołki i zaczepy (doświadczyłem tego przy elementach konsoli) - obawiam się że narobię zniszczeń.
Byłbym bardzo wdzięczny za sugestie jak możliwie najmniej inwazyjnie przeprowadzić taką operację?
Dziękuję i pozdrawiam
XJ6 1996 3,2

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • XJ x300 sovereign
Odp: Jak przejść przewodem z bagażnika do wnętrza X300?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2018, 13:45:00 pm »
Witaj.
A dlaczego ciągniesz kable od lusterka?
Jak chcesz z kablami do bagażnika, to masz takie możliwości:
-oryginalne gumowe przelotki kablowe
-otwory technologiczne, zalepione taką grubą taśmą.
i jedne i drugie znajdują się za oparciem tylnej kanapy.
Ewentualnie możesz próbować dostać się przez klapy wentylacyjne po bokach tylnej grodzi. Ale nie polecam tej metody. Bo to lipa.

Żeby zdjąć tylną kanapę:
-odkręć osłony bezpieczników pod tylną kanapą, tam są 2 blaszki i śrubki trzymające przód siedziska.
-wyjmij siedzisko (zamki pasów trzeba przepchnąć w dół przez siedzisko, bo trzymają)
-od dołu oparcia są 4 miejsca mocowane na śrubki. Jak je odkręcisz, pchnij oparcie w górę, aż wyskoczy z mocowań za zagłówkami.
Działaj.
>lepiej g³upio zapytaæ, ni¿ co¶ m±drze sp...liæ<

Offline Ktusz

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Jak przejść przewodem z bagażnika do wnętrza X300?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2018, 16:54:24 pm »
Wielkie dzięki za bardzo klarowną instrukcję !!!
Kabel prowadzę do lusterka, ponieważ chciałem jak najbardziej dyskretnie upchnąć gadżety w samochodzie i zakupiłem lustereczko - wynalazek zawieszane na oryginalnym lusterku.
Jest to lusterko z rejestratorem skierowanym kamerką na przednią szybę i wejściem dla drugiej kamery np. cofania, w którego polu znaduje się 4,3" monitorek- kupa sczęścia w jednym chińskim diwajsie :)
Pozdrawiam
XJ6 1996 3,2

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • XJ x300 sovereign
Odp: Jak przejść przewodem z bagażnika do wnętrza X300?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2018, 15:49:59 pm »
A, tak podejrzewałem.  :-super
>lepiej g³upio zapytaæ, ni¿ co¶ m±drze sp...liæ<