Autor Wątek: X300 - Ustawianie foteli i kierownicy  (Przeczytany 1448 razy)

Offline Chino

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • www.soda-blaster.pl
    • Soda Blaster
X300 - Ustawianie foteli i kierownicy
« dnia: Październik 16, 2018, 20:30:43 pm »
Cześć,

Jak to przy X300 byłem pewny, że i u mnie nie działa pamięć foteli. MIałem swój układ ustawiony i już. Pewnego razu synek mi się tam wgramolił i nie wiem co naklikał ale od wtedy gdy wchodzę do samochodu i przekręcam kluczyk - opuszcza mi sie kiera.
Natomiast jak gaszę silnik to nagle fotel mi sie odsuwa tak, ze ledwo siegam do pedałów i kierownica się podnosi.
Czyżby ukłąd pomagający wysiąść? ;) Ale jak do cholery sie tego pozbyć? Po pierwsze nie widze potrzeby, zeby mi sie to ustawiało samo 40x dziennie po drugie nigdy nie chce wrócić do pozycji, którą ja ustawiam. Zawsze zostaje w pozycji z odsuniętym fotelem. Musze wsiąść, poustawiać sobie fotel i dopiero zasuwać.
Czy tam można coś przeklikać w panelu ustawiania i memory a ja czegoś nie wiem?
Dzieki
www.soda-blaster.pl - sodowanie, piaskowanie, szkiełkowanie, renowacja klasyków

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Kocham to forum
Odp: X300 - Ustawianie foteli i kierownicy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2018, 20:43:10 pm »
Funkcję "entry/exit mode" wylaczasz przekrecajac przełącznik po lewej stronie kierownicy - ten sam który służy do ustawiania kierownicy.
Natomiast problem z wracaniem do odpowiedniej pozycji fotela polega na tym, że najprawdopodobniej zniszczone są potencjometry w fotelach - są bardzo kiepsko wykonane i psuły się zaraz po gwarancji.

Offline maps81

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: X300 - Ustawianie foteli i kierownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2018, 09:19:49 am »
To jest pamięć kluczyka. Prawdopodobnie jak weźmiesz drugi kluczyk to tak nie będzie.
Ustaw jak powinno być a potem o ile pamiętam Memory i np. 1. Powinno Ci zapamiętać ustawienia. Teżz tym walczyłem kiedyś. Opis jest w manualu.

Offline Chino

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • www.soda-blaster.pl
    • Soda Blaster
Odp: X300 - Ustawianie foteli i kierownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2018, 19:07:07 pm »
OK dzieki. Po wyłączeniu tego automatu oczywiscie wszystko wróciło do normy i nic mi nie jeździ samo :)
Hmm a czy pamięć kluczyka to moze być np pozycja, ktora była ustawiona przy programowaniu kluczyka? Jak bym tak ustawil swoją pozycję, nastepnie wykonal programowanie kluczyka tj. pilota  - może by ustawiało fotel i kierownicę zgodnie z moim ustawieniem? Czy źle kombinuję?
www.soda-blaster.pl - sodowanie, piaskowanie, szkiełkowanie, renowacja klasyków

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: X300 - Ustawianie foteli i kierownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2018, 21:25:16 pm »
W centralce od alarmu możesz zaprogramować dwa piloty. Jeden zostanie przypisany do pozycji „1”, drugi do pozycji „2”.
Pamięć foteli/kierownicy ma możliwość zapisania do 3 ustawień (te guziczki w drzwiach kierowcy). Gdy otwierasz auto pilotem nr 1, to fotele i kierownica ustawiają się wg pozycji, którą masz zapisaną pod guziczkiem nr 1. Pilot 2 to pozycja nr 2.
Ustaw sobie jakoś dziwnie fotel i zapisz jako „1”, potem przestaw, zapisz jako „2”. Zamknij i otwórz samochód pilotem, którego używasz. Po tym jak się ustawi fotel już będziesz wiedział, czy ten pilot to 1 czy 2. Potem ustaw wszystko pod siebie i zapisz pod tym guziczkiem, który odpowiada pilotowi i gotowe. Nawet jeśli ktoś poprzestawia fotel, to po otwarciu samochodu pilotem wszystko wróci na miejsce.