Autor Wątek: Drgania przy przyspieszaniu 75-95km/h  (Przeczytany 2953 razy)

Offline KodiXor

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Drgania przy przyspieszaniu 75-95km/h
« dnia: Lipiec 23, 2018, 18:32:18 pm »
Witam forumowiczów

Temat na forum pojawiał się kilkukrotnie jednak bez konkretnej odpowiedzi. Przy przyspieszaniu przy prędkości 75-95km/h i wcisnietym gazie autem szarpie, dosyć mocno całą budą, czuć to również na kierownicy. Najbardziej wyczuwalne jest to na 5 biegu i trochę mniej na 4. Dziś odebrałem auto od mechanika po wymianie prawej półosi, bo podobno była krzywa. Niestety nie pomogło, drgania jak były tak są dalej. Pytanie co dalej? Czy przyczyną może być półoś krótka i należy ją również wymienić? Co to ewentualnie może być? Pytanie skierowanie bardziej do osób które takie coś miały i sobie z tym poradziły.

X type 2004r. Kombi 2.0d przód napęd.

Offline Gallador

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Drgania przy przyspieszaniu 75-95km/h
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2018, 18:54:08 pm »
Jak zwykle ten temat przerabialem w moim kocie jak i w innych i zawsze wychodziło na moje mechanik wymieniał mi tarczę po jeździe próbnej wróciłem do mechanika i kanałem założyć stare tarczę zapytał dlaczego bo na starych było miejsze trzęsienie niż przy nowych i to Gó zmusiło do działania to znaczy trzy kłótnie zmieniał tarczę i dla ostatniej wymiany i ta musiał je lekko zebrać powierzchnię bo było za rurze bicie na nowych tarczach. Przerabialem to w trzech innych autach toyota i audi i za każdym razie mechanik nie chciał zrobić reklamacji i zawsze były jakieś głupie tłumaczenie bo,bo,bo za każdym razem wmoglem i wymienili mi do skutku i były prawidłowo wywarzone. Podobnie jak kolega opisuje pozdrawiam zbyszek

Offline KodiXor

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: Drgania przy przyspieszaniu 75-95km/h
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2018, 19:01:02 pm »
To raczej nie tarcze. Wymieniane były jakieś 2 miesiące temu, na starych było to samo.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Drgania przy przyspieszaniu 75-95km/h
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2018, 19:32:56 pm »
Zacząłbym od sprawdzenia przegubów.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline KodiXor

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: Drgania przy przyspieszaniu 75-95km/h
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2018, 19:40:12 pm »
Przeguby również sprawdzone. Jeden był nawet wymieniany.

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Drgania przy przyspieszaniu 75-95km/h
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2018, 22:05:25 pm »
czy przy ostrzejszym hamowaniu też masz bicie?

Offline KodiXor

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: Drgania przy przyspieszaniu 75-95km/h
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2018, 22:24:47 pm »
Tylko przyspieszanie

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Drgania przy przyspieszaniu 75-95km/h
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 23, 2018, 23:16:08 pm »
a nie da sie przejechać samochodem na podnośniku i zobaczyć czy coś nie lata?

Offline zdrapka

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Drgania przy przyspieszaniu 75-95km/h
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 26, 2018, 09:41:01 am »
Prawdopodobne rozwiązanie problemu przy podobnych objawach opisałem  w  wątku:    Wibracje od wału przy niskich prędkościach.    Mam nadzieję , że pomoże.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Drgania przy przyspieszaniu 75-95km/h
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2018, 15:16:16 pm »
Kiedyś w innym aucie przerobiłem wszystko co metalowe ,a okazała się uszkodzona opona. Więc może warto się gumą przyjrzeć.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwi±zania z³o¿onych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Drgania przy przyspieszaniu 75-95km/h
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 30, 2018, 20:10:44 pm »
W tym wypadku akurat ani tarcze ani półosie nie są winne, ja wymieniłem obie półosie, tarcze, łożysko, praktycznie całe zawieszenie i problem dalej jest. Teorie są 3, albo któraś z poduszek, albo piasta, albo mechanizm roznicowy. Zauważyłem, że na letnich kołach jest to bardziej odczuwalne niż na zimowych, przez to że mają mniejsze et i są trochę szersze. Pacjent X-Type 2.0D Estate
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Bia³a

Offline KodiXor

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: Drgania przy przyspieszaniu 75-95km/h
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 05, 2018, 20:49:47 pm »
Temat muszę odgrzebać ponownie, może znajdzie się jakaś nowa osoba która może się wypowiedzieć. Na ten moment wymienione zostały 2 półośki, hamulce z przodu, całe zawieszenie z tyłu. Niestety problem dalej jest. Zauważyłem że przy mocniejszym hamowaniu występują podobne drgania (jednak nie za każdym razem). Na oponach czy zimowych czy letnich jest tak samo więc nie jest to kwestia wyważenia kół. Padła teoria, że może być to dwumasa, jednak nie chcę wymieniać części za 2tyś, która może nie być zepsuta. Gdzie jeszcze szukać problemu? Co jeszcze sprawdzić?

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Drgania przy przyspieszaniu 75-95km/h
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 05, 2018, 21:38:43 pm »
W czasie jazdy jest okej? Jak przy hamowaniu tylko to masz ale nie zawsze tylko powiedzmy z większych prędkości to winą jest materiał z jakiego są zrobione tarcze. Maiłem to u siebie że w czasie pomiaru zegarem tarcza była okej, ale jak hamowałem z większej prędkości to trzęsło całą budą. Im szybciej jechałem i zwalniałem tym mocniej telepało. Wywaliłem tarcze i przeszło.

Offline KodiXor

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: Drgania przy przyspieszaniu 75-95km/h
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 05, 2018, 23:22:28 pm »
Zdarzało się to tylko na autostradzie przy prędkościach 130/140km/h jeśli hamowałem dosyć mocno bo jakiś tir wyjechał. Na poprzednich tarczach było to samo. Założone są TRW więc zdziwił bym się jak by z nimi było coś nie tak. Poza tym czemu akurat przy takiej prędkości miały by one sprawiać problem?  :-trudno

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Drgania przy przyspieszaniu 75-95km/h
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 05, 2018, 23:34:26 pm »
Bo wtedy koło się kręci szybciej, czyli także tarcza i układ może wpadać w rezonans nawet przy minimalnym skrzywieniu, druga sprawa to taka, że hamując z większych prędkości tarcza grzeje się dużo szybciej, a trzecia może być związana odprowadzaniem pyłu z klocka hamulcowego podczas hamowania.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.