Autor Wątek: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????  (Przeczytany 83412 razy)

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 01, 2009, 23:09:55 pm »
silnik w jaguarze jest dosc specyficzny i ma chwilowe dość duze zapotrzebowanie jesli kręcimy go do maksymalnych obortow a jak wiadomo zbyt uboga mieszanka skutkuje sie wypalaniem gniazd jak i zaworow oraz stopienie sie katalizatów a i przy okazji spalenie sąd lambda.Moja propozycja to udać sie na hamownie by sie o tym przekonać lub z jakimś monterem od gazu by sprawdził jaki jest skład mieszanki przy max obrotach  :-za


Fakt najlepsza jest hamownia lub prosta wzdłuż torów  ;D jeden taki manipulator skapitulował przed zmianami w instalce  :-wings i nie daje znaku życia prawie
pozdro
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

kubaledzion

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 06, 2009, 23:23:25 pm »
Witam widzę że temat instalacji gazowej wywołał dyskusję wieć się wypowiem ----ponad rok temu zakupiłem mojego Kotka z holenderską instalacją gazową tygodniowo robie ok 1000km i jestem naprawdę  bardzo zadowolony ,sprawdzałem kilkakrotnie ile pali i naprawdę jest to ok 12-14l /100km . Podłaczając komputer sprawdzałem parametry silnika i naprawdę nie odbiegają od normy praktycznie gaz czy benzyna wszystko w normie . Przy teście mocy z komputerem na gazie moc spadła o 6% wiec naprawdę  nie wiem w czym macie problem interesuję się elektroniką samochodową wiec chetnie pomogę ---pozdrawiam  :-za (oszczedzają bogaci wiec i nam się opłaci )

v.studio

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 07, 2009, 03:09:22 am »
Witam widzę że temat instalacji gazowej wywołał dyskusję wieć się wypowiem (oszczedzają bogaci wiec i nam się opłaci )
w aucie innej marki mialem lpg.
czy w jaguarze jestem za instalacja lpg?
nie nie jestem za -- lecz nie neguje tych co ja maja.
z punktu ekonomiczngo zuzycia paliwa niezle rozwiazanie,
z punktu zuzycia czesci-
czy porownywal ktos z was tak naprawde czesci po uzyciu lpg do czesci zuzytych w exploatacji tylko na benzynie?
 ?????? ?????? ?????? ??????
ja nie porownywalem- :-wstyd
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2009, 03:20:29 am wysłana przez v.studio »

szpulek

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 10, 2009, 09:45:18 am »
Ktos poruszyl temat hamowni.. Jak shamowac jaga z automatem?

Ja widzialem zdjecia glowicy z camry v6 po 300kkm, wiekszosc na gazie. Fajny ksztalt mialy zawory :)

pzdr

qbaty

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 10, 2009, 09:59:00 am »
Ja widzialem zdjecia glowicy z camry v6 po 300kkm, wiekszosc na gazie. Fajny ksztalt mialy zawory :)
Tylko, żeby mieć pełny obraz trzeba by mieć głowicę z takiego samego silnika, z podobnym przebiegiem zrobionym tylko na benzynie.

Ktos poruszyl temat hamowni.. Jak shamowac jaga z automatem?
Też mnie ten temat zawsze nurtował - zapraszam do dyskusji tu:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,5088.0.html

sebus34

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #140 dnia: Grudzień 03, 2009, 14:18:35 pm »
ja tez mam kota jak wy to nazywacie zagazowanego prins-em pali mi po mieście 13l LPG /100km. I jestem bardzo zadowolony. Chetnie pomogę i dopowiem na pytania związane z tą instalacją.

kolka

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #141 dnia: Grudzień 10, 2009, 23:07:27 pm »
słyszałem o silnikach elektrycznych
słyszałem o silnikach benzynowych
słyszałem o silnikach wysokoprężnych
ale nie słyszałem o silnikach na lpg lub cng- może ktoś z was o takich słyszał lub wie gdzie kupić taki silnik
 :-thumpdown

Whisnia

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 10, 2009, 23:26:32 pm »
 :-nuts

Lewkowicz

  • Gość
gaz
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 17, 2010, 01:34:53 am »
czytajac dzis w nocy watek dotyczacy awarii w x-type czlonka forum zadalem sobie pytanie, czy moze ja jestem jakis staromodny, albo uposledzony... kwestia dotyczy gazu w jaguarze. czy wy naprawde myslicie ze jaguar na gaz jest taki sam jak ten na benzyne? dla was to nie ma roznicy. nie chce nikogo obrazac ale dla mnie to jest chore. to tak jakby nasikac na ta marke... prosze wypowiedzcie sie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2010, 01:39:47 am wysłana przez Lewkowicz »

Whisnia

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 17, 2010, 06:54:32 am »
Jego chyba stać co.... ?
http://www.gazeo.pl/mariusz_pudzianowski__po_prostu_umiem_liczyc.php

Kolego szanowny zanim zaczniesz komuś zaglądać do portfela to się najpierw zastanów bo możesz się przeliczyć...

kolka

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 17, 2010, 18:42:37 pm »
nie martw się Lewkowicz i tacy ludzie dla których Pudzian i Doda są ikoną muszą żyć na świecie i nie wyobrażam sobie jaga na gaz 

robertth

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 17, 2010, 20:19:28 pm »
nie wyobrażam sobie jaga na gaz 
hmmm
widzisz, nie potrafisz sobie jeszcze wyobrazić, a już takie jeżdżą   :-W

Myślę, że dyskusja typu: "to obciach", "nie powinno się...", jest dla mnie idiotyczna.
Dla mnie sprawa jest prosta: albo zakładasz, albo nie zakładasz LPG. Ale wara od "mojego" auta i od tego co ja tam mam w nim. Trochę tolerancji  :-super
Z tego co wiem, większość użytkowników jest zadowolona z LPG w Jaguarze i w większości przypadków są to bardzo dobre instalacje, które nie powodują różnicy w eksploatacji. Różnica jest tylko w kosztach przejazdu tych samych km na benzynie i LPG.  ;D
Niestety zła reputacja instalacji gazowych jest wynikiem montażu przez "podwórkowych fachowców".
Ja mam zamontowaną instalkę LPG i powtórzył bym montaż jeszcze raz przyzakupie Jaga.
A jak dla kogoś tankowanie LPG "jest chore", to już jego problem, nie mój  :-gwizd
Ja cieszę się z jazdy  :-tylko za 150 zł/500 km  :-10points
Przepraszam za ten ton, ale to trochę niepoważne osądząć kogoś, czy powinnno się, albo nie. Niech każdy decyduje o tym sam  :-thank

Whisnia

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 17, 2010, 21:24:34 pm »
nie martw się Lewkowicz i tacy ludzie dla których Pudzian i Doda są ikoną muszą żyć na świecie i nie wyobrażam sobie jaga na gaz 
no comment Panie Kolka

qbaty

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 17, 2010, 21:26:02 pm »
nie wyobrażam sobie jaga na gaz 
Wielu nie wyobraża też sobie Jaga w dieslu, ale po Twoim podpisie widzę, że z tym akurat nie masz problemu  :-gwizd

szczypior

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 17, 2010, 21:27:35 pm »
 :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe