Autor Wątek: X-Type 3.0, 2001, Wieliczka 12,500zł  (Przeczytany 3266 razy)

Offline bart92

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
X-Type 3.0, 2001, Wieliczka 12,500zł
« dnia: Maj 30, 2018, 10:48:20 am »
Przede wszystkim chciałbym się ze wszystkimi przywitać. Planuję zakup X-Type'a, tylko 3.0 V6 AWD w automacie. Dysponuję budżetem oscylującym wokół 15 tysięcy, aczkolwiek nie zdecyduję się na zakup do póki nie trafię na egzemplarz bez większych zarzutów, więc liczę się z tym, że może trzeba będzie nieco ten budżet zwiększyć.

Oglądanie zacząłem od własnej okolicy (Kraków). Na otomoto wisi taki egzemplarz z Wieliczki: https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-x-type-jaguar-x-type-4x4-3-0-benzyna-skora-xenon-ID6zRIOf.html







Więcej zdjęć w linku do ogłoszenia.

Czego się dowiedziałem:
-auto sprowadzone z Austrii, jak wszystkie od tego handlarza, ponoć 2 lata stało nieużywane, należało do jakiegoś bogacza z kilkoma samochodami
-handlarz sprowadził je na swoje potrzeby, ale później kupił inny samochód (brzmi trochę jak bajka)
-brakuje zaślepki spryskiwacza lewej lampy (tzn jest, ale ma połamane mocowanie) - wiem, że za ok. 160zł mogę kupić pomalowany komplet na allegro.
-kratka nawiewu (prawa) na podszybiu właściwie leży luzem (handlarz mówi, że to naprawi jeśli się zdecyduję - wspomniał, że ma znajomego, który umie to zrobić i wymaga to użycia jakiegoś płynu i wprasowania tego na swoje miejsce - prawda?)
-progi ponoć wymienione, bo były pognite (plastik na przednim końcu prawego progu trochę wisi - ponownie handlarz zobowiązał się do "naciągnięcia" tego jeśli się zdecyduję)
-kilka drobnych rys "parkingowych", nic poważnego, generalnie wydaje się ładnie spasowany, choć na zdjęciu budzi moją wątpliwość spasowanie maski z prawym reflektorem, ale na żywo nie było tego widać
-przebieg 156 000 ponoć autentyczny, potwierdzony na różnych fakturach (jest książka serwisowa)
-klimatyzacja sprawna, ale i tak handlarz zobowiązał się ją nabić i odgrzybić jesli się zdecyduję
-lewarek zmiany biegów (drewno) trochę popękane (może świadczyć o fałszywym przebiegu? Czy to raczej wiek?)
-wątpliwości budzi kierownica - wydaje się, że jest jakby odciśnięty kwadrat na niej (widoczne na zdjęciu), czy to norma, czy coś z airbagiem?
-malutkie purchle na rantach (bokach) maski, punktowe. Rdzy nie widać.
-ponoć nie wymaga żadnego wkładu finansowego, oczywiście filtry i olej byłyby do wymiany
-jechałem tym autem, mechanicznie wydaje się naprawdę dobre, silnik pracuje cichutko na wolnych obrotach (wręcz niesłyszalnie) no i pięknie warczy na wysokich
-minimalnie trzeba było mieć kierownicę skierowaną w lewo (ale naprawdę niewiele), żeby jechać prosto - natomiast kierunek jazdy utrzymywał się w tej pozycji, Jag sam nie skręcał. Handlarz mówił, że to kwestia ciśnienia w oponach bo samochód trochę stał. Sam mam mały problem ze znoszeniem w swoim Mercedesie, ale gdy puści się kierownicę auto znosi, tutaj tego nie było
-biegi zmienia płynnie, automat na pewno chodzi dobrze
-hamulce/tarcze były bardzo zastane, wyglądały rdzawo, ale po ostrym hamowaniu i towarzyszącym temu nieprzyjemnym zapachu się wyczyściły, auto hamowało poprawnie
-przejechaliśmy się też celowo po dziurach - to była moja pierwsza jazda X'em i bylem zaskoczony jak dobrze sobie radził. Hałasowała jedynie ta luźna kratka nawiewu. Wybierał dziury bardzo fajnie.

Wrażenie ogólne: pan handlarz był niezwykle sympatyczny, zrobił dobre wrażenie, mówił o tym aucie w nieskończoność, dawał rady co do zakupu aut używanych (typu "nie kupuj jeśli ktoś ci pokazuje auto z ciepłym silnikiem"), pokazywał nawet zdjęcia swoich dzieci. Nie próbował mi wciskać zakupu. Co do ceny, powiedział, że wolałby nie schodzić, ale jeśli się dogadamy do w cenie zrobi mi ten próg, nawiew, mycie z polerowaniem, kupi nowy akumulator, dokona wymiany filtrów i oleju, oraz odgrzybi i nabije klimę. Brzmi fair.

Co do auta: pojechałem je obejrzeć głównie żeby mieć jakiekolwiek odniesienie, sprawdzić czy podoba mi się jak czuję się za jego kierownicą. Tymczasem egzemplarz choć ma kilka wspomnianych niedoróbek, w moich oczach urósł do miana godnego zainteresowania, głównie ze względu na zadbane wnętrze, niski przebieg i - wydaje mi się - sprawne zawieszenie, silnik i skrzynię.

Bardzo prosiłbym kolegów o odpowiedzi na pytania wyżej i wszelkie sugestie odnośnie zakupu tego egzemplarza. Trochę dziwi mnie fakt, że auto na otomoto wisi przynajmniej(!) od miesiąca, a nie pojawiło się jeszcze na tym forum i wciąż się nie sprzedało.





Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: X-Type 3.0, 2001, Wieliczka 12,500zł
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2018, 11:04:49 am »
Wg. mnie szczeliny przy reflektorach sa duze i nie rowne z tymi po drugiej stronie.

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: X-Type 3.0, 2001, Wieliczka 12,500zł
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2018, 18:35:19 pm »
wygląda nieźle - na zdjęciach ... co do blacharki albo mechaniki warto podjechać do kogoś żeby popatrzył fachowym okiem ... lub tak jak ja zdać się na łut szczęścia  ;D ... jak na razie mnie się udało i od roku jakoś nie narzekam na mojego kota ... co zwróciło moją uwagę do że radio krzyczy o kod - odłączany był aku ? ... a tak to życzę szczęścia w zakupie i przyjemności z użytkowania potem  :-tylko

Offline bart92

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: X-Type 3.0, 2001, Wieliczka 12,500zł
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2018, 20:39:29 pm »
dzięki :) Tak akumulator nie miał prądu, nawet krótkie podładowanie nie pomogło. Dopiero wymiana na świeższy. Dlatego też handlarz zaoferował, że w ramach tej ceny kupi nowy. Ale nawet jeśli prosi o kod z innego powodu, to z tego co czytałem w dziale technicznym nie ma problemów, by radio rozkodować. Nawet próbowałem jednej z opisanych metod (A.Mem +PTY), ale nie zadziałała. Możliwe, że kod w ogóle jest gdzieś w papierach, ale nie zapytałem o to.

Offline rav

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • S Type 2003 3.0 Sport
Odp: X-Type 3.0, 2001, Wieliczka 12,500zł
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2018, 20:04:30 pm »
Jeśli auto Ci się podoba i wg Ciebie jeździ dobrze, i wszystko działa jak należy, to daj go obejrzeć jakimś fachowcom i jak nie wyjdzie nic dużego, to ja bym się nie zastanawiał. Szczególnie że handlarz zobowiązał się usunąć usterki. Kupno jakiegokolwiek Jaguara w tych pieniądzach, to nie jest prosta sprawa. Ten przód wygląda podejrzanie, trzeba by się temu przyjrzeć.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2018, 20:11:59 pm wysłana przez rav »
Był: czarny S-Type 2001 3.0
Jest: srebrny S-type 2003 Sport 3.0

Offline Synkro

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • X-Type Executive 3.0 V6 AWD Aut. 2005
Odp: X-Type 3.0, 2001, Wieliczka 12,500zł
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2018, 15:35:24 pm »
Sam kupowałem X-typa w zeszłym miesiącu. Mimo, że jestem z Krakowa, po oglądnięciu zdjęć X-typa z Wieliczki odrzuciłem ten egzemplarz. Wg mnie wygląda na mocno zmęczony (popatrz choćby na stan chłodnicy). Ostatecznie po swojego X-typa pojechałem pod Poznań. Jeśli chciałbyś mieć punkt odniesienia to mogę pokazać Ci swój egzemplarz z 2005 roku, który kupiłem za 18,5 tys. zł. 

Offline bart92

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: X-Type 3.0, 2001, Wieliczka 12,500zł
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2018, 21:27:32 pm »
Dzięki. To ogłoszenie już nieaktualne. Na szczęście/Niestety nie za moją sprawą, bo przeciągnęła mi się sprzedaż obecnego auta. Wydaje mi się, że jednak 18.500 to będzie trochę ponad mój budżet, dlatego szukałbym ciut starszego egzemplarza niż Twój. Ale bardzo chętnie spojrzałbym na Twój samochód, żeby trochę więcej się dowiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupie - co jest normą a co nie. Zostawiam kontakt do siebie (bartoszbielecki92@gmail.com), w wolnej chwili chętnie bym się spotkał w Krakowie. Dzięki!