Autor Wątek: Światło postojowe  (Przeczytany 1300 razy)

Offline Świerzak

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Światło postojowe
« dnia: Kwiecień 14, 2018, 22:23:01 pm »
Witam .
Potrzebuje schemat wiązki od przedniego lewego światła postojowego do daimlera z 88 roku modelowo 89 .Silnik 3.6....
Na pokładówce informacja że żarówka spalona . Fizycznie sprawna ale nie świeci. Proszę o sugestię ewentualnie schemat w celu diagnostyki weekendowej .
Za pomoc z góry dziękuję .

Offline trabant66r

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Kocham to forum
Odp: Światło postojowe
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2018, 18:25:24 pm »
U mnie też wyświetla błąd spalonej żarówki, podobno to zimne luty w sterowniku lampy. Jakby ktoś znał sposób naprawy to było by super.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Światło postojowe
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2018, 06:41:29 am »
 Najpierw sprawdz czy nie wymieniłeś żarówki na niby taka sama ale  inne waty  . Te żarówki sa 3 i chyba 5 Watowe. Najlepiej wieczorem spradzać jak mocno palą . Kiedyś spędziłem 3 godziny aby zdiagnozować problem i okazało się ze właściciel sam wymienił żarówkę tylko  innowatowa . W dzień paliły si e i nie widzalem problemu dopiero w nocy zauważyłem ze jedna jest jaśniejsza.
 Sprawa druga  jakie  pudełka  z parecznikami masz w aucie  od wywalania kodu żarowek ?. Stare to aluminiowa obudowa . później  robili czarne plastikowe . Te  pierwsze maiły problem z zimnymi lutami. .
 Najpierw sprawdz żarówki to łatwiejsze.
I love and hate Jaguars

Offline Świerzak

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Odp: Światło postojowe
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2018, 21:35:44 pm »
Dzisiaj problem rozwiązałem w module świateł przepalano ścieżka na sterowaniu przekaźnika oraz kabel w wiązce do modułu świateł był uszkodzony (izolacja przetarta ) dostała się woda do kabla . Został rozłożony elektrolitycznie :)Już niemam błędów oświetlenia .
Dzięki za podpowiedzi i wspieranie duchowe ;)