Autor Wątek: [2.5 V6] Nie reaguje na klucz, nie można zgasić silnika [ROZWIĄZANO]  (Przeczytany 1184 razy)

Offline F22

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
 Cześć,

Prawdopodobnie mam zwarcie. Myłem auto pod ciśnieniem węża z ogrodu. Gdy skończyłem i podszedłem do auta wieczorem (auto bez kluczyka w środku), auto zachowywało się jakby miał kluczyk po pozycji 2:

W aucie:
- Security Failure
- Zapalone kontrolki jak do zapłonu
- Włączone światła dzienne
- Nie reaguje na przyciski z pilota

Ale ciekawostka, radio wyłączone. Dopiero gdy przekręcałem kluczyk fizycznie w pozycje 2 ( na licznikach nic się nie zmieniało, te same lampki się paliły) włączało się.

Security Failure można łatwo wyeliminować podłączając akumulator z kluczykiem w stacyjce. Wtedy odpali się z kluczyka przekręcając go ale nie jestem w stanie auta zgasić. Kluczyk mogę wyjąć i się z nim oddalić od auta. Nic to nie zmienia.
Bezpieczniki wszystkie są sprawne
Sprawdziłem bezpieczniki od zapłonu - są OK
Odłączałem kostki od świateł długich, klapy, tylnych świateł
Odłączyłem komputer LPG
Akumulator sprawny, naładowany
Kody błędów: brak związanych z przerwą w obwodzie

Przyciski w pilocie nie działają nawet gdy nie ma Security Failure.

Czy to może być:
Coś z samą stacyjką? W sumie ona działa, bo normalnie po przekręceniu odpala.
Może sam komputer gazu świruje? Chociaż odłączyłem go bezpiecznikiem i nie było poprawy.
Kompletnie nie mam już pomysłów. Nie wiem gdzie szukać zwarcia. Czyściłem płynem do styków skrzynkę bezpieczników pod maską.


Będę wdzięczny za każdą pomoc
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2020, 19:47:48 pm wysłana przez F22 »

Offline F22

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: [2.5 V6] Nie reaguje na klucz, nie można zgasić silnika [NAPRAWIONE]
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2020, 19:20:00 pm »
Super artykuł:
https://www.jaguarforums.com/forum/x-type-x400-14/2003-x-type-will-not-turn-off-217858/

Pomogło wyciągnięcie zbędnego bezpiecznika nr 67
https://knigaproavto.ru/shemy/en/jaguar/x-type/410-jaguar-x-type-fuse-box-diagram.html

Jeśli go macie w swoich X-type/S-type, możecie go wymontować bez konsekwencji, żeby w przyszłości się nie zdziwić