Autor Wątek: Panel klimatyzacji xj 40  (Przeczytany 2424 razy)

marszal

  • Gość
Panel klimatyzacji xj 40
« dnia: Maj 18, 2009, 08:58:34 am »
Witam drodzy koledzy. Na forum znalazlem objaśnienie dot. panelu sterowania klimatyzacją w modelu Xj 40 rok 90 poj 4.0:

1.mode -automatycznie lub manualnie
2.air na szybę czołową
3.bez wciskania jakichkolwiek temperatura parownika nie zejdzie poniżej zera stopni
4.hum z jedną kroplą temperatura parownika nie zejdzie poniżej czterech stopni
5.hum z dwoma kroplami temperatura parownika nie zejdzie poniżej sześciu stopni
6.econ uniemożliwia włączenie sprężarki klimatyzacji


I mam pytanie dotyczące
1. czy mode gdy jest wciśnięte tzn podświetlone wtedy działa automatyczna klimatyzacja czy manualna?
2. jeśli chodzi o siłe nadmuchu to czy np. gdy wezmę na LOW nie jest tak czasem ze zasysa powietrze tylko z klimy a jak na high to z pod silnika? Wiem ze to pytanie moze troche dziwnie brzmi ale tak mi wyjaśnił mniej wiecej człowiek od klimy, (widzialem jego niepewnośc więc pytam specjalistów)
3. ecun jeśli jest podświetlone czyli klimatyzacja nie działa tzn parownik schodzi do jakiejs temperatury ale nie oddaje zimna do środka.

Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję. Powiem szczerze z tą klimatyzacją to niby sprawa prosta 5 guzików dwa pokrętła. Ale u mnie działa jakoś dziwnie stąd mój apel o pomoc w jej zrozumieniu :)

daniel

  • Gość
Odp: Panel klimatyzacji xj 40
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2009, 11:19:41 am »
1. Mode się nie podświetla - podświetla się napis obok MAN/AUTO
2. Hmm, zmień fachowca. Znaczy jak z klimy ma brać. Bzdury gada. To tylko siła nadmuchu i nic więcej, żaden kierunek.
3. Parownik jak działa to nie oddaje zimna, tylko pobiera ciepło ze środka. A jak masz wyłączoną klimę, to przez niego powietrze nie leci wogóle.

marszal

  • Gość
Odp: Panel klimatyzacji xj 40
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2009, 17:14:44 pm »
Wielkie dzięki za szybką i jasną odpowiedź. Pozdrawiam