Autor Wątek: Dobre klocki hamulcowe na przód  (Przeczytany 10096 razy)

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Dobre klocki hamulcowe na przód
« dnia: Luty 28, 2018, 20:58:12 pm »
Może ktoś polecić dobre klocki na przód?
Wcześniej miałem coś z Textara (modelu nie pamiętam) - słabo hamowały, wymagały mocniejszego wciskania hamulca.
Obecnie jeżdżę na Ferodo FDB 1712 i również mi nie pasują. Słaba skuteczność hamowania i podatne na fading. Przy drugim i kolejnym hamowaniu z dużej prędkości, działają bardzo słabo.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Dobre klocki hamulcowe na przód
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2018, 21:55:00 pm »
Spróbuj EBC Yellow
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: Dobre klocki hamulcowe na przód
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2018, 08:12:01 am »
Właśnie nie chciałem sugerować wyboru, bo mam je na oku ;)
Miałeś?
Jak hamują na zimno i jak wygląda sprawa z pyleniem?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Dobre klocki hamulcowe na przód
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2018, 09:57:01 am »
Nie miałem ale opinie praktycznie wszędzie mają dobre.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Dobre klocki hamulcowe na przód
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2018, 11:52:52 am »
EBC Yellow mocno pylą, mniej pylą Red-y, ze zwykłych ferodo również nie byłem zadowolony, możesz się jeszcze zastanowić nad Ferodo DS2500 lub Hawk HPS 5.0
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: Dobre klocki hamulcowe na przód
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2018, 12:29:00 pm »
EBC Red też brałem pod uwagę, ale otrzymałem info, że są odpowiednie raczej do lżejszych samochodów. To jednak odpowiedź teoretyka-sprzedawcy więc nie wiem na ile się sprawdzi. Widziałem opinie o Yellow, że właśnie dosyć pylą.
Testowałeś te, które wypisałeś oprócz EBC?

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Dobre klocki hamulcowe na przód
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2018, 12:58:36 pm »
EBC yellow miał kolega z którym często jeździłem i felgi zawsze miał zawalone pyłem. Osobiście jeździłem na Ferodo DS2500 i różnica fakycznie była wyczuwalna w porównaniu do " zwykłego klocka " Jeżeli chodzi o Hawk HPS 5.0 miałem je w swojej zabawce do " polatania " auto na co dzień nie używane i byłem bardzo zadowolony. Klocki twarde więc trzeba do nich mieć twarde tarcze, miałem wrażenie że im częściej hamowałem tym lepiej klocek się sprawdzał. Klocki miałem w aucie mniejszym oraz lżejszym więc nie mam porównania do budy która ma 5m długości i waży w granicach 1800kg
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2018, 13:20:06 pm wysłana przez Pawel_M »
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Dobre klocki hamulcowe na przód
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2018, 16:22:27 pm »
Kupiłem Jaguara z zamontowanymi klockami Textar, które były twarde, nie pyliły, ale słabo hamowały dodatkowo powodując lekkie drgania tarcz. Wymieniłem na klocki Mintex, które trochę bardziej brudzą felgi, ale hamują lepiej i tarcze się uspokoiły. Nie wiem, jak wypadłyby w porównaniu z yellow EBC, bo nigdy w żadnym samochodzie takich nie miałem, natomiast miałem i mam cały czas porównanie różnych klocków ATE, Textar, Jurid, Mintex, Magneti-Marelli z klockami ori w autach BMW E32 740 i 750, E39 540 oraz E38 750 i Mintex jest najbardziej zbliżony do oryginalnych, a Jaguar wagą i mocą jest podobny do tamtych autek...

Offline Kacper21

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Dobre klocki hamulcowe na przód
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2018, 22:42:38 pm »
Witam, osobiście odradzam ebc yellow, sam zamontowałem ich komplet na przód i na tył w połączeniu z EBC Ultimax i efekt był taki że po 7 tysiącach kilometrów klocki do wymiany z przodu i z tyłu, do tego tarcze z przodu do wymiany za kolejne siedem. Poza tym pylą okropnie nie sposób utrzymać w czystości felg. Mimo swoich super właściwości odprowadzania ciepła, tarcze musiały iść do przetoczenia ponieważ zaczęły bić. Moja jazda nie jest spokojna ale do agresywnej jej daleko. Także nie polecam. Jeżeli coś z EBC to redy bo świetnie się sprawują nie pylą, ale połączyć tylko z gładką tarczą bo nacinana tak jak w ultimaxie je zje skoro nie ma problemów z twardszym yellowem. Jednak jeżeli chodzi o hamowanie to ultimax i yellow na plus, zupełnie inny świat, faktycznie trzeba było je rozgrzewać na początku, ale nie za bardzo...jedno mocniejsze hamowanie z 80-100km/h przynajmniej u mnie wystarczało ;)

Swoją drogą zbliża się okres wymiany tarcz i klocków u mnie, więc również podpinam się do tematu jakie klocki wybrać ale mam pytanie co do tarcz, czy zostać przy EBC i wziąć gładkie czy polecacie jakiś inny komplet? :D

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2018, 08:32:45 am wysłana przez Choina »
2007 Jaguar x358 XJR

Offline raflik1977

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Dobre klocki hamulcowe na przód
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2018, 00:00:28 am »
Jeśli chodzi o klocki, to trzeba pamiętać że to tylko połowa sukcesu. Zły dobór klocków do tarcz może spowodować nadmierne nagrzewania i deformacji tarcz. Mam w mocno podkręconym Saabie HPS Hawk I tarcze brembo max. Dobrze się to sprawdza. Przy hamowaniu z dużej prędkość nie ma problemu, nie ma objawów utraty siły hamowania na rozgrzanych tarczach. Pylenie a co za tym idzie zużycie minimalne. Jedynie trzeba się przyzwyczaić do specyficznego wycia hamulców przy ostrym dociśnięciu.

Offline Alef Zero

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 67
  • xj8 2004
Odp: Dobre klocki hamulcowe na przód
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2018, 12:30:00 pm »
A klocki z V12 ?
Niedobre czy za drogie ?

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: Dobre klocki hamulcowe na przód
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2018, 22:39:07 pm »
Witam, osobiście odradzam ebc yellow, sam zamontowałem ich komplet na przód i na tył w połączeniu z EBC Ultimax i efekt był taki że po 7 tysiącach kilometrów klocki do wymiany z przodu i z tyłu, do tego tarcze z przodu do wymiany za kolejne siedem.

Dobrze, że napisałeś, bo już miałem zamawiać.
Mój mechanik (który startuje też w wyścigach samochodowych) stwierdził, że EBC Red Stuff będzie dobrym wyborem, ale gość w sklepie internetowym stwierdził, że Red Stuff to takie minimum, raczej do lżejszych i wolniejszych samochodów i zachęcił do Yellow Stuff jako znacznie lepszych.

Offline Kacper21

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Dobre klocki hamulcowe na przód
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 06, 2018, 10:13:12 am »
W sklepie internetowym chcieli Ci wcisnąć yellow stuffy bo są droższe, faktycznie na pewno lepiej hamują ale nie są potrzebne na codzień nawet przy agresywnej jeździe, ja się właśnie dałem złapać tylko w sklepie stacjonarnym ebc, że do mojego kota yellow obowiązkowo, mimo że mechanik mi mówił że redy wystarczą i w dodatku nie będzie pyliło. Yellowy mają sens jak jeździsz bardzo ostro albo gdzieś startujesz bo w innym wypadku, szczególnie w eleganckiej limuzynie są po prostu uciążliwe... :D
Mam nadzieję że pomogłem.
Pozdrawiam
2007 Jaguar x358 XJR

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: Dobre klocki hamulcowe na przód
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 06, 2018, 10:57:21 am »
Myślę, że wezmę w takim razie Red Stuff.
Założę, dotrę i dam znać jak działają.

Offline L_Vader

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • 2006 XJR
Odp: Dobre klocki hamulcowe na przód
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 22, 2018, 15:59:24 pm »
Tez wlasnie zamowilem klocki Redy oraz tarcze EBC- bede zakladal za jakies 3 tygodnie komplet na obie osie i pozniej zdam relacje. Pozdrawiam