Autor Wątek: Pęknięty wał korbowy XF 3,0 275km  (Przeczytany 1573 razy)

Offline Bge95

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Pęknięty wał korbowy XF 3,0 275km
« dnia: Czerwiec 24, 2018, 18:29:20 pm »
Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu stalem sie " szczesliwym " posiadaczem xf z 2009 roku. Niestety po 3 dniach użytkowania pękł  wał korbowy... ( no niestety nie nacieszylem sie z zakupu ) auto oddalem poprzedniemu wlascicielowi ktory mial mi zwrocic kase.. na dzien dzisiejszy zostalo mu do oddania ok 29tys.  I teraz moje pytania i prosze o wasze opinie... poprzedni wlasciciel zaproponowal mi bym juz za ta kwote wzial go z powrotem i wymienil silnik... co o tym myslicie, czy to dobry ruch biorac pod uwage ze splata idzie bardzo mozolnie ile by mnie wyniosla taka naprawa i czy moze moglibyscie kogos polecic co by sie chcial tym zajac naklepiej z wlkp choc to nie warunek konieczny... wiem ze byla w nim robiona mapa silnika na ponad 300km przed moim zakupem wymienione byly tez hamulce na sportowe za ok 5 tys. A tu pogladowo ogloszenie wystawione przez poprzedniego wlasciciela... https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-xf-auto-w-bardzo-dobrym-stanie-salon-polska-3-0-biturbo-ID6ztMra.html licze na wasza pomoc i opinie czy w ogoke sie w to pakowac... pozdrawiam

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Pęknięty wał korbowy XF 3,0 275km
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2018, 20:13:33 pm »
Pech, że pękł.
Szczęście, że już po 3 dniach i poprzedni właściciel poczuwa się do wymiany.
Sądzę, że silnik musiał zaliczyć wcześniej jakąś poważniejszą awarię i właściciel dlatego postanowił się z nim rozstać licząc na to, że jeszcze jakiś czas pojeździ/.
A tu zonk - nie pojeździł.

Silnik wymienisz za 15000 zł na nie-wiadomo-z-jakim-przebiegiem-i-co-się-z-nim-działo. Albo za 25000 zł na teoretycznie mało używany. W cenach jestem zorientowany, bo sam wymieniałem silnik.
Dodaj do tego kwotę do oddania i sam się zastanów, czy się to opłaca...

Offline MaksWro

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Pęknięty wał korbowy XF 3,0 275km
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2018, 17:08:36 pm »
ja bym naprawiał na koszt właściciela, cała operacja to 15-20k ( w moim przypadku gdy kupiłem auto z uszkodzonym silnikiem).

Kupisz inny egzemplarz i silnik padnie za pol roku i już nie zobaczysz żadnych pieniędzy od sprzedającego.

BTW 3dni po sprzedaży samochodu on już przepuścił 30 tyś zł ?

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 437
Odp: Pęknięty wał korbowy XF 3,0 275km
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2018, 18:52:19 pm »
Czyli PSA nie poprawił silnika  :-boks